زایمان طبیعی یا سزارین

سلام خدمت کارشناس عزیزم ودوستان گلم
یکی از دوستانم در شرف زایمان هست ولی درانتخاب زایمان دودل هست لطفا دوستانی که تجربه زایمان سزارین ویا زایمان طبیعی رو دارن در اختیارم بذارن ومن منتقل کنم وآیا زایمان سزارین با بی حسی خوبه یا بیهوشی؟ ممنونم

ساحل دلت را به خدا بسپار ، خودش قشنگ ترین قایق را برایت می فرستد

تاخدای بنده نواز است به خلقش چه نیاز ؟!!! میکشم ناز یکی ، تا به همه ناز کنم..

Re: زایمان طبیعی یا سزارین

salam roze aziz.khobi? Ba arezoe salamati vase dosteto kocholosh.man sezarian shodam ba bi hoshi.razi bodam chon az tabii vaghean mitarsidam.age betone tabii zayman kne ke che behtar.sezarian ba bi hesi chn az kamar be pain bi hese o mibini tarsnake .age nazare mano mikhay ke zaymane tabie bedone dard az hamash behtare ke man to rasht inkaro anjam nemidadan.vase amale khodam ghablesh dr vasam azmayeshe eneghade khon o kam khoni dade bod ke zamane eneghade khoono bedone.to bimarestan ham ghable amal doktore bihoshi mano did o soalai mese dashtane hasasiato feshare khono tiroido diabeto inaha porsid va chn moshkli nadashtam dige azmayesh nakhas .sate 3.5 bacham donya omado khodamam 4.10 be hosh omadam.badsham dardam mese dardae peryod bod.albate man chn to shekaman khon bod shekamamo feshar midadan ke kheyli dard dasht vase hame inkaro nemiknan.ta 3roz jabeja shodan vasam sakht o badesh behtar shd .bade 10 roz roberah bodam.

سلام ناجی عزیز اختیارداری گلم ایشاا... بسلامتی ایشاا... همین ماه نتیجه میگیری ایشاا....
والا من جایی سراغ ندارم که این کارو انجام بدن وگرنه تا الان انجام میدادم ایشاا.. خبر بارداریت عزیزم

هنگامه عزیزسلام خوبی گلم ؟باران عزیز خوبه ایشاا.. که همیشه شاد وسلامت باشین وباران خانم رو بجای من ببوس
از توضیحات کاملت خیلی سپاسگزارم عزیزم خاهرشوهریکی از دوستانم با بی حسی زایمان سزارین انجام داد که دوستم تعریف میکرد میگفت تا مدتی نمیتونست راه بره دونفر زیر بغلش رو میگرفتن راه میره بازم ممنونم گلم

سلام همشهری عزیزم،رز جون خوبی؟ راستی مامانم اومد پیشم واسه زایمان و هنوزم اینجاست....
عزیز دلم ، من زایمانم طبیعی بود و خداروشکر عالی بود...
منم واقعا از طبیعی میترسیدم اما با کمک و راهنمایی دکترم که از مزایای زایمان طبیعی گفت ،من راضی شدم ...
درسته که واقعا درد داشتم اما فکر کردن به اینکه الان نی نی رو تو بغلت میگیری دردت رو واقعا آروم میکنه و شوهرمم تمتم لحظات کنارم بود و به من آرامش میداد..
لحظه ای که نی نی به دنیا میاد دیگه همه دردا تموم میشه و من همون شب از جام بلند شدم و کارامو خودم انجام دادم..
خلاصه اینکه اگه ۱بار دیگه بخوام انتخاب کنم همین طبیعی هست...

سلام سحر عزیزم همشهری گلم شکر خدا شما و الای عزیزخوبین؟ایشاا...
ایشاا...همیشه خوب وخوش وسلامت باشین بسلامتی خوشحال شدم مامانت اومدپیشت سلام برسون خدمتش
ازراهنمایی کاملت ممنونم عزیزم والا جوری که خودم به شخصه شنیدم میگن زایمان طبیعی درایران اصولی انجام نمیشه وضررهایی که به بدن زن وارد میکنه از زایمان سزارین بیشتره حالا تا چه حد صحیح هست نمیدونم بازم ممنونم عزیزدلم الای خانم رو ببوس

رز عزیزم سلام

درمورد تجربه و چیزایی که از دکترا تو این مسئله شنیدم منم اومدم بگم بهت(چه جمله ای شد)
دکترا این مسئله رو که تو زایمان اول طرف حتما تو هفته های اخر باید معاینه لگنی بشن رو جدی نمیگیرن... وقتی تو زایمان طبیعی خدایی ناکرده بچه گیر کنه دیگه نمیشه سزارین کرد و بچه مجبوره با دستگاه خارج بشه و این هم خیلی درد داره و خطراتی هم برای بچه داره... همچین برای مادر ÷ارگی های بدی ایجاد میکنه..که شاید مجبور شه عمل زیبایی انجام بده واین هم هزینه داره وهم تاجاییکه شنیدم سخته عملش
درمورد سزارین هم من قبل عمل مشاوره بیهوشی رفتم... میگفتن بیحسی چون موادش داخل خون نمیره و اثر نداره رو بچه بهتره...ولی این روش هم به چند صورت انجام میشه....البته موقع تزریق ام÷ول میگن درد ش زیاده وبعد بهوش اومدن هم سردرد دارن... بعضیا هم از دیدن صحنه عمل چون بیهوش نمیشن میترسن و دائم دلهره دارن....اما دکتربیهوشی من کلا اکثرا سزارینی ها رو بیهوش میکرد مگه اینکه اورزانسی باشه و یک دفعه بخواد کسی سزارین شه که اینجوری مجبورن بیهوشش کنن
کلا وقتی طرف بهوش میاد درداشک شروع میشه و چون زخم هنوز التهاب داره و تازه است دردش زیاده ولی شیاف میدن یا مسکن میزنن که متوجه نشی..عزیزم اگه تو بیمارستان اشنا داشته باشی و قبل بهوش اومدن تخلیه رحمش رو انجام بدن..تو همون اتاق ریکاوری و مسکن هم بزنن بنظر من بهتره..من ازاین لحاظ خیلی اذیت نشدم...
زایمان طبیعی ه م عوارضی مثل چسبندگی رو نداره و زود ادم سر÷ا میشه ولی برا سزارین من تا 15 تا 20روز هنوز گاهی بخیه هام اذیت میکرد و خم راه میرفتم و بعدشم تادوسه ماه نباید بار سنگین بلند کنن

سلام مریم جان خوبی؟عزیزم نازنین خانم خوبه ایشاا.. همیشه شاد وسلامت باشین
از توضیحات کاملت ممنونم عزیزم خیلی لطف کردی درحال حاضر من هرکس رو میشنوم سزارین انجام داده وکمتر کسی به سراغ زایمان طبیعی میره بازم سپاسگزارم عزیزم

سلام دوستان
من چند روزیست این تاپیک رو میخونم و برا جواب چند دل موندم نمیخوام استرس وارد کنم ولی بقول مریم که قبل از زایمانش میگفت:هردو سخته فقط از راه دهان فک کنم آسان باشه :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
من دو تا زایمان سزارین خیلی سخت داشتم
سال 85 اولین زایمانم که بخاطر تنفس جنین سزارین شدم اونم بی حسی که بعد از رفع بی حسی دوبار تخلیه رحم انجام دادن که مرگ رو به چشم دیدم :(
بعد از گذشت 7 سال هر وقت یادم میفته قشنگ درد رو حس میکنم :cry: :cry: :cry: :cry:
من چون بعد از زایمانم استراحت کافی هم نداشتم همیشه جای بخیه هام درد داشت
تو بارداری دومم اواخر بارداری دچار سرماخوردگی شدید شدم و بر اثر سرفه های پی درپی بخیه هام از داخل آسیب دید و درد طاقت فرسا داشتم
هنگام زایمانم دوباره آمپول بی حسی تزریق کردن و وقتی شکمم رو برش دادن من احساس درد کردم دردی که قابل توصیف نیس الان که دارم مینویسم کل وجودم میلرزه :cry: :cry: :cry: :cry:
وقتی بهشون گفتم سریع بیهوشم کردن
وقتی بهوش اومدم اگه به امید دیدن بچه ام نبود نمیدونم چطوری اون دردا رو میتونستم تحمل کنم :oops: :?:

خلاصه اینکه من تجربه زایمان طبیعی رو ندارم ولی توصیه ام اینه اگه دکتر مناسب و بیمارستان خوبی سراغ دارین حتما زایمان طبیعی داشته باشین :)
آدم با زایمان سزارین تا آخر عمر ناقص میشه :cry:
از نظر توانابیی دیگه هیچوقت اون فرد قبل از زایمان نیس :cry:
در آخر این شاهنامه آرزو میکنم خدا به همه آرزومندان حس زیبای مادر شدن ،به همه باردارا زایمان راحت و بی خطر و به همه مادرا قوت و توانایی ادامه راه برا پرورش فرزند عطا فرماید :D :D
یا رب دستانم را سوی تو می گیرم

اگر دستانم را بگیری

کسی مرا دست کم نمی گیرد

آلا جون انشاءالله خدا این دردا رو نصیب آرزومندان بکنه :D
خب توانایی افراد متفاوته خیلیا مث من درد نکشیدن :D
زنداداشم زایمان سزارین داشت ولی مث من درد نداشت :D
یا رب دستانم را سوی تو می گیرم

اگر دستانم را بگیری

کسی مرا دست کم نمی گیرد

alale jan ishala in darda nasibe to ham beshe,albate inam begam ke sezarian dard nadare ziad age takhlie rahem niaz nadashte bshi.ishala to az in modelesh bshi.albte takhlie raheme man 30 sanie bishtar tol nakeshid.hame niaz nadaran.dar zemm age dard dashte bashi nakhodagah aho nalat dar miad tori nis ke to khodt berizio az hal beri.badam ye mosaken mizanan khob mishe.be omide on roz

سلام نازلی جان ممنون که تجربه ات رو در اینجا بیان کردی اتفاقا خیلی تعجب کردم که چرا نمیایی از تجربت ایننجا بگی با توجه به داشتن دوتا تجربه زایمان سزارین بازم سپاسگزارم
منم تا به حال از زایمان سزارین با بی حسی خوب نشنیدم پسرای گلت رو ببوس با آرزوی سلامتی برای خودت وخانواده محترم ایشاا... با بزرگ شدن پسرات این درد ها هم فراموش میشن ایشاا.. تمام کسانی که باردار هستن بسلامتی زایمان کنن ونی نی هاشون رو بغل بگیرن وکسی هم در انتظار هستن هرچه زودتر این انتظار تمام بشه الهی آمین

ارسال پست

بازگشت به “زایمان سزارین”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 3 مهمان