کارشناس محترم مامایی میشه کمک کن

سلام
دیروز معاينه لگني شدم
دو بار پيش دو تا دكتر
خيلي دردناك بود
هر دو تا دكتر گفتن كه بچه سفاليك هست ولي سرش اصلا نيومده تو لگن
دكتر خودم گفت لگن خوبي نداري نگفت كوچيكه گفت لگنت خيلي بده
گفت احتمال اينكه طبيعي بتوني بياري خيلي كمه اگه هم بياري خيلي سخت زايمان ميكني و خيلي طولاني سزارین برات بهتره
گفتم اگه دختر خودتون باشه چكار ميكني گفت شك نكن سزارينش ميكنم
هر دو شون نظرشون رو سزارين بود هر دو گفتن ميتوني 5 شنبه سزارين كني يا صبر كني 10 روز ديگه سر وقتش درد بكشي اگه بازم نشد اونوقت اورژانسي سزارين كني
ولي دكتر دوم گفت ميتوني آمپول فشار بزنيم تا 5 سانت باز بشه اگه بچه ات سرش نيومد تو لگن عملت كنم
من الان تو هفته 39 و آخر هفته 38 هستم
دختر خاله ام مشكل منو داشت آخرش بعد از درد طولاني از سه طرف برش خورد تعداد زيادي بخيه وتا مقعد برش خورد چون مادر اظطراب داشت بچه مكينيوم خودش رو خورده بود كه بچه هم بستري شد مادر به خونريزي افتاد و ديگه نشد عملش كنن بچه هم با وكيوم به دنيا اومد به نظرم سزارين براش بهتر بود
نمي خوام بيخودي عمل كنم و از طرفي نميخوام خودم و بچه ام به خطر بيفتيم
تحمل درد طبيعي هم دارم اگه فقط موضوع درد من باشه
چكار كنم؟؟؟؟؟
آيا اين مسئله اي هست كه من براش عمل كنم يا صبر كنم درد سراغم بياد اگه نشد اورژانسي عمل كنم

دوست عزیز هیچ قطعیتی مبنی بر این که شما نمی توانید زایمان طبی کنید وجود ندارد از طرفی هم ممکن است زایمان طبیعی سختی داشته باشیدلذا اگر بل انگیزه بالا هستید و حتما می خواهید شانس زایمان طبیعی را از خود نگیرید این فرصت را به خود بدهید در غیر این صورت با نظر پزشک خود تحت سزارین قرار بگیرید !
كارشناس مامايي فيروز

Re: کارشناس محترم مامایی میشه کمک کنید؟

سلام
دوست عزیزم ضایعاتی وجوددراد که در موقع زایمان رخ می دهد (چه با واکیوم چه بدون آن) یعنی اینکه جنین سالم بوده است.( حال گاهی این اتفاقات بر اثر خطا یا بی تجربگی عامل زایمان است یا اینکه ناگزیر بوده و هر شخص حاذقی هم می بود همین می شد)
و به هیچ عنوان کسی که شاهد زایمان نبوده و یا علمش را ندارد نمی تواند تشخیص دهد.
حالت دوم هم وقتی ست که جنین از ابتدا این مشکل را داشته و به علت زایمان نیست.
تشخیص این دو حالت اول و دوم را شاید متخصص نوزادان از معاینه نوزاد بتواند بدهد شاید هم نه.
كارشناس مامايي فيروز

Re: کارشناس محترم مامایی میشه کمک کنید؟

تشخیص با متخصص نوزادان است.
به نظرم به متخصص حاذقی مراجعه کنند که دلسوز باشد و همه ی شرایط را کامل توضیح دهد.
درست نیست که با نگرانی ماهها رو سپری کنند.
(استفاده از واکیوم همیشه عارضه دار نیست. و زمانی استفاده می شود که زایمان طبیعی در حال انجام و ناگزیر است اما ناگهان نیاز به کمک از این وسیله پیش می آید (برای جلوگیری از عارضه های بیشتر)
بدیهی ست که اگر مادری در معاینات لگنی مشخص شود توان زایمان طبیعی ندارد همان ابتدا باید سزارین توصیه شود
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “زایمان طبیعی ”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 72 مهمان