برش پرینه

سلام خانوم کارشناس وقتتون بخیر 

سوال داشتم در خصوص زایمان طبیعی 
1- آیا برش پرینه برای همه افراد  انجام میشه ؟ 
2- کسانی که واژن تنگ دارن میتونن زایمان طبیعی انجام بدن ؟
3- آیا جای بخیه روی پوست باقی میمونه ؟
4- آیا واژن به حالت قبل از زایمان بر میگرده ؟ 

من خیلی دوست دارم که طبیعی زایمان کنم اما وقتی به دکترم گفتم خیلی تعجب کرد و من رو ترسوند از زایمان طبیعی ، همینطور  قید کردن که بجز هزینه های بیمارستان 700 جدا نیز از ما میگیرن که من نمیتونم این هزینه رو پرداخت کنم 

Re: برش پرینه

سلام دوست عزیز
در صورتیکه کودک شما بزرگتر از حد معمول است یا مواردی که نیاز است زایمان با سرعت بیشتری انجام شود(غیر عادی شدن ضربان قلب جنین) و مواردی مثل نارس بودن نوزاد اپیزیوتومی (برش پرینه)انجام میشود.
در صورتیکه تنگی یا کوچکی لگن نداشته باشند بله میتوانند زایمان طبیعی انجام دهند
در کلاسهای مخصوصی که پیش از زایمان در برخی بیمارستانها برگزار میشود مادران باردار را برای دوران بارداری و زایمان آماده میکنند و حفظ آرامش و استفاده از وضعیت های مختلف برای اجتناب از اپیزیوتومی آموزش داده میشود
با انجام برخی راهکارها میتوان احتمال نیاز به اپیزیوتومی را کاهش داد مثل ماساژ پرینه،تمرینات خاص که باعث تقویت عضلات کف لگن میشود،تغذیه مناسب،مصرف مکرر آب و بالاخره زایمان در آب
معمولا در صورت مراقبت مناسب از محل بخیه مشکلی روی پوست ایجاد نمیشود
تمرینات مخصوص عضلات کف لگن‌ کمک میکند تا واژن هرچه سریعتر بعد از زایمان به حالت اولیه خود برگردد
درصورتیکه به بیمارستان دولتی مراجعه نمایید هزینه اضافی از شما دریافت نخواهد شد حتی در صورتیکه مایلید در بیمارستان خصوصی یا نیمه خصوصی زایمان کنید مستقیما به کلینیک بیمارستان مراجعه کنید و تشکیل پرونده دهید نه مطب
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “زایمان طبیعی”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 10 مهمان