راهنمایی برای زایمان

با عذض سلام و خسته نباشید
من در ماه 8 بارداریم و خودم از ابتدا به زایمان طبیعی رغبت داشتم ولی دکترم سزارین را به من پیشنهاد می دهد و به 15 روز زود تر از تاریخ سنو گرافی این کار را انجام می دهد لطفا راهمنائیم کنید یا تشکر

سلام
از آشنایی با شما خوشبختم!
دوست عزیز! مزایای زایمان طبیعی به سزارین اثبات شده و فراوان است د راین باره حتماً لینک زیر را مطالعه کنید:
http://www.bardary.blogfa.com/cat-15.aspx
توصیه دیگر این که: به هیچ عنوان- به غیر از مواردی که با مشکل طبی روبرو شدید- زایمان را جلو نیاندازید حتی 1 روز!!!
1 روز زندگی بیشتر برای او در درون رحم برابر با تکاملی ست که ممکن است روزها یا هفته ها و یا ... زمان ببرید تا جبران شود. بگذارید سر موعد خودش به دنیا بیاید و سر این مساله به هیچ عنوان کوتاه نیایید دوست عزیز!
بارداری خوشی رو برای شما آرزومندم!
در پناه خدا
كارشناس مامايي فيروز

سلام خسته نباشید.... من اولین مادر سال 89 در سایت فیرزو هستم که خبر بارداریم را به شما دادم... اگر یادتان باشد... در حال حاضر روزهای اخر هفته 39 را سپری کرده و در انتظار شروع دردهایم برای زایمان طبیعی هستم اما هنوز خبری نیست. دکترم به من گفته اگر تا سه شنبه دردها اغاز نشد روز سه شنبه با تزریق آمپول فشار دردها را القا را می کند. سوال من این است که راهی وجود دارد که بتوانم به طور طبیعی روند آغاز دردها را جلو بیندازم و این که آیا آمپول فشار ضرری برای خودم و جنین دارد و اساسا آیا تایید شده است یا خیر... ممنون

سلام
مامان خانوم! بله به خاطر دارم شما رو!
همدم عزیز! واقعاً خوشحالم که تا اینجای بارداری رو به سلامت طی کردید انشالله که زایمان خوبی هم داشته باشید عزیزم. امیدوارم که دردهای طبیعی خود به خود شروع شوند اما اگر نشد از سنتوسینون (آمپول فشار) اضطراب نداشته باشید چراکه هم تائید شده است هم اگر تحت نظر و با مراقبت های دقیق( قطارت طبق اصول بالا برده شود و قلب جنین در حال کنترل باشد) از آن استفاده شود خطری مادر و جنین را تهدید نمی کند.
اما برای بهتر رخ دادن زایمان طبیعی معمولاً مادر باید به توصیه درمانگرش ورزشهای دوران باردرای را انجام داده باشد اما در این روزهای آخر هم پیاده روی توصیه می شود که به رخداد دردهای طبیعی کمک می کند. فقط از درمانگرتان هم باید مجوز داشته باشید.
كارشناس مامايي فيروز

ممنون از راهنمایی تون. همیشه باعث قوت قلب هستین. فقظ یه سوال دیگه درسته که درد زایمان با آمپول فشار خیلی شدیدتر و بدتر از وقتی است که دردها به طور طبیعی شروع بشه؟؟؟

در واقع سنتو سینون تقلیدی از دردهای طبیعی زایمان را دارد و اینطور نیست که به حالت چشم گیری شدید تر باشد. به عبارتی قطرات سنتو تا وقتی بالا می رود که انقباضاتی که برای پیشبرد زایمان موثر است را به تقلید از انقباضات طبیعی ، به وجود آورد.
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “انتخاب نوع زایمان”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 9 مهمان