مصرف کلومیفن و تزریق hcg و تخمک گزاری

با عرض سلام و خسته نباشید.
من ۲۳ سال سن دارم.bmi نرمال.سیکل عادت ماهیانم ۲۶ روزست.که البته طی این مدت ک اقدام برای برداری داشتم بهم ریخته و از ۲۵ روز تا ۲۹ روز هم رسیده.
۷ ماهه ک برای بارداری اقدام‌کردیم.دو ماه و نیم پیش طی آزمایش اسپرموگرافی ک همسرم انجام داد متوجه شدیم ک تعداد اسپرم خیلی پایینه.در آزمایش اول تعداد ۲نیم میلیون بود.پس از مصرف دارو تعداد به ۱۲ رسید.ولی ب محض قطع شدن داروها دوباره تعداد ب ۵ رسید.
از ماه قبل دکتر به خودمم مصرف کلومیفن رو تجویز کرد .ماه قبل از شب سوم قاعدگی تا ۸ شبی دو تا کلومیفن مصرف کردم.سونو نرفتم ‌.بعد از ۲۹ روز پریود شدم.یعنی ۳ روز تاخیر داشتم.
دکتر گفت ک اگ ماه اول نشد ماه دوم هم کلومیفن مصرف کنم هم روز ۸ قاعدگی hcg تزریق کنم.
ولی تا جاییکه من خوندم hcg باید نزدیک تخمک گذاری زده بشه تا میزان هورمون hcg توی بدن زیاد بشه و تخمک آزاد بشه.
حالا اگ من روز ۸ آمپولو بزنم درسته بنظرتون؟
از طرفیم چون دورهام نامنظم شده میترسم تخمک گزاریمم تغییر کرده باشه.ممکنه؟
اگ بخام چند بار برم سونو هزینش برام زیاد میشه.اگرم بخام روز ۸ برم سونو ک فکر نمیکنم فایده ای داشته باشه..
بنظرتون چیکار کنم؟
ضمنا دکتر گفته اگر این ماهم نگیره ماه بعد باید بریم آی یو آی.
لطفا کمکم کنید

Re: مصرف کلومیفن و تزریق hcg و تخمک گزاری

سلام
بله عزیزم تا جایی که من هم مطلعم زمانی که سایز فولیکول نهایی شده تزریق می شود که تخمک ظرف 24 تا 36 ساعت آینده اش آزاد شود.
به نظرم به درمانگر دیگری مراجعه کنید و اگر نظر ایشون هم مغایرت داشت درمانگرتون رو تغییر داده باشید.
در ضمن عزیزم اگر تحرک و مورفولوژی خوب باشد ممکن است تعداد کم اسپرم هم کارامد باشند
و یک نکته ی دیگر: IVF , ... هم درصد موفقیت بالایی ندارند ها! به عنوان قدم آخر برای کسی که هیچ راهی ندارد خوب است
پس با توجه به هزینه و زحمت زیادی که دارد اگر راههای دیگری دارید زود اقدام به این کار نکنید
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “تشخیص زمان تخمک گذاری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 13 مهمان