پریودی سنگین و طولانی

سلام. من 16 سالمه و 4 ساله که از اولین پریودیم می گذره. سالهای اول خوب بود و اصلا درد هم نداشتم.اما تو این یکسال اخیر خیلی درد داشتم و همینطور پریودی های نامنظم و خیلی طولانی و بسیار شدید. گاهی 21 تا یک ماه پریودیم طول می کشه. و همیشه از درد مجبور به خوردن مسکن می شم. دکتر زیاد رفتم ولی فایده ای نداشته. اخرین بار که سونوگرافی رفتم روز 20 پریودیم بود. همه چیز نرمال بود و ضخامت رحم 12mm بود. دکتر گفت که ضخامت رحم زیاده و بخاطر همین بهم قرص مدروکسی پروژسترون استات و ترنسید و مفنامیک اسید داد. الان روز بیستو پنجمه و این قرص ها رو بطور مرتب استفاده می کنم ولی هنوز درد دارم و خونریزیم مثل روزای اول زیاده. من امسال 68 روز مدرسه نرفتم . از دردای شدید و تندو تند پریود شدن. خواهش می کنم کمکم کنید. من نمی خوام سال بعد کلا مدرسه نرم!!

پیشاپیش ممنون

سلام
دوست عزیزم! دردی که شما دارید دیس منوره نام داره و احتمالاً اولیه است(
البته این یافته باید توسط پزشک بالینی شما به اثبات برسد)
خلاصه اینکه اگر مبتلا به دیس منوره اولیه باشید این امر طبیعی و شایع است اما اگر ثانویه باشد حتماً باید علت آن پیدا شود.
سعی می کنیم با هم کمی بررسی کنیم:
من خصوصیات اولیه و ثانویه رو بیان می کنم شما بگویید که برای شما شبیه به کدام است؟
اولیه معمولاً در عرض 1-2 سال بعد از اولین قاعدگی یعنی همزمان با تثبیت سیکلهای تخمدانی شورع می شود اما ثانویه معمولاً سالها بعد از اولین قاعدکی شروع می شود.
درد اولیه معمولاً چند ساعت قبل یا درست بعد از شروع سیکل قاعدگی بروز می کند و ممکن است تا 48تا72 ساعت به طول انجامد.
درد ثانویه اغلب 1-2 هفته قبل از قاعدگی شروع می شود و تا چند روز پس از قطع خونریزی ادامه دارد. و کمتر به داروهای مسکن جواب می دهد.
دوست عزیزم! اگر شما مبتلا به دیس منوره ی اولیه باشید چاره ای به جز مصرف مسکن ها و رعایت نکاتی در منزل به هنگام درد نداریم.
امااگر ثانویه باشد نباید تا به هنگام تشخیص قطعی علت پاتولوژی آن، دست از پیگیری بردارید!!! حتی اگر چند پزشک عوض کنید.
منتظرتم عزیزم
كارشناس مامايي فيروز

سلام
مرسی از توجه ی که کردین.منم فکر می کنم اولیه باشه ولی دردای من درست بعد از شروع قاعدگی شروع می شه وتا مدت طولانی (یکی دوهفته )بعد از اتمام هم درد دارم.راستی یادم نره بگم که گاهی اوقات خون نیست یه چیز صورتی و زرده که توش بافت های قهوه ای داره. در ضمن من هنوزم خونریزی دارم چیکار کنم قطع شه؟
مــــــــــــــــــــــــــــــــــــرسی

دوست عزیم اینکه یکی دو هفته بعد اتمام هم درد دارید نمی تونه مربوط به اولیه باشه(البته تشخیص درست باید بالینی صورت بگیره) ولی موردی به نام آدنومیوز هم داریم که این دردهای سنگین به همراه خونریزی طولانی مدت در آن وجود دارند(البته این در صورتی ست که ثانویه باشید)
توصیه می کنم حال که برای قطع این خونریزی باید اقدام کنید ( به خصوص که اسید مفنامیک هم از شدت خونریزی شما کم نمی کند و مدروکسی نیز نظم به قاعدگی شما نداده!) یک تیر دو نشان بزنید و نزد پزشک حاذقی بروید و از ایشان بخواهید تا ابتدا مشخص کنند که اولیه هستید یا ثانویه و اگر ثانویه است علت پاتولوژی چیست؟
من رو هم مطلع کنید دوست عزیزم
كارشناس مامايي فيروز

سلام
دوست عزیزم ممنون که مطلعم کردید. امیدورام که به بهترین شکل ممکن و به زودی دردها و مرخصی از مدرسه تبدیل به خاطرات گذشته تون بشه :wink:
كارشناس مامايي فيروز

سلام
من روزی سه تا امپول ویتامین k1 رو زدم و خون ریزیم تموم شده ولی زیر شکمم احساس درد می کنم . انگار که یه دفعه تمام ماهیچه هاش منقبض می شه. من فکر می کنم بخاطر استرسه. اخه این چند روز زیاد حال روحی خوبی نداشتم. در ضمن اگه عادت هام منظم بود. الان موقعه پریود شدنم بود. شما چی فکر می کنن ممکنه عصبی باشه؟یا اینکه می خوام پریود بشم؟

سلام
دوست گلم اسنترس هم می تونه یاعث بشه اما تشخیص درست رو وفتی می تونیم بگذاریم که مشخص بشه آیا قاعدگی نزدیک است یا نه.
اما اگر درد شدید شد بادتون نره بروید و معاینه شوید...
كارشناس مامايي فيروز

من چون هنوز قرص مدروکسی رو استفاده می کنم بعید می دونم الانا خبری بشه.ولی این چتد روز که مراقبه کردم (مراقبه روانی) دردم کم شده.
بازم ممنون
ارسال پست

بازگشت به “تشخیص زمان تخمک گذاری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 44 مهمان