نامنظم بودن قاعدگی

با سلام
من 24 سالمه و از 17 سالگی فهمیدم pcod هستم.علائمی مثل پرموئی آکنه و..دارم و پریودام نامنظم بودن ولی هیچ وقت نبود که به مدت چند ماه پریود نشده باشم.
تا اینکه 8 ماه پیش با سوزش شدید به دکتر مراجعه کردم و گفتند زخم دهانه رحم کوچیک و عفونت گرفتم....بعد از اون 3 دوره ای مترونیدازول و.....مصرف کردم حدود 4 ماهی گذشت و کم کم خدا رو شکر خوب شدم ولی در طول این مدت و حتی بعد از اون دیگه خودم پریود نشدم و مجبور شدم با آمپول پروژسترون پریود ایجاد بشه....الانم 5 ماهه دارم آپو متفورمین میخورم روزی 2تا و توی سونو اندازه و...تخمدان ها و رحم خدا رو شکر طبیعی بود.فولیکول های متعدد ریز در هر دو تخمدان مشاهده میشه....آزمایشات قبل از بارداری کامل شامل هورمونی و..دادم همه چیز نرماله....
ماه پیش پریود شدم (البته باداروهای گیاهی)ولی فقط 7 روز لک بینی داشتم.
دکتر و سونو و آز بارداریم چیزی جز همون pcod نبود.
1.علت پریود نشدن من بدون آمپول و ...چیه؟امکان داره به جز pcod چیز دیگه ای دخیل در این امر باشه منظورم چیزی مثل زخم دهانه رحم یا عفونته با توجه به اینکه من هیچ علائمی از این دو تا رو دیگه ندارم.اصلا میشه در کسی این عوامل باعث پریود نشدن بشه؟
2.با اینکه 5 ماه از مصرف آپو متفورمین میگذره میشه گفت آپو متفورمین روی من اثری نداشته؟
3.من اینماه BBT رو اندازه گرفتم و بین 35.6 تا 35.9 متغیر بود.دمای بدن قبل و بعد از تخمک گذاری چنده؟میشه تخمک گذاری کرد ولی از روی BBT رو نتوان تخیص داد؟لطفا عکس یک نمودار BBT رو برای یادگیری برایم قرار دهید.
ممنون

سلام
از آشنایی با شما خوشبختم!
دوست عزیز! علت طولانی شدن سیکلهای شما و به عبارتی عقب افتادن قاعدگی ها همان تخمدان پلی کیستیک است و اتفاقاً این علامت از علامتهای آشکار این بیماری است( تقرباً اکثر افراد مبتلا ابتدا به علت همین علامت مراجعه کردند و سپس متوجه تخمدان پلی کیستیک خود شدند.)
نکته: عفونتها اغلب موجب نزدیک شدن سیکلها، افزایش روزهای خونریزی و افزایش حجم خونریزی می شوند.
متفورمین یکی از درمانهای کناری در این سندرم است(همانطور که می دانید دارویی ست که در دیابت استفاده می شود اما از اثرات آن در این سندرم هم استفاده می کنیم)
اثر داشتن آن را هم پزشکی که ابتدا تشخیص گذاشته است که استفاده از آن ضرورت دارد متوجه می شود اما به طور کل درمان این بیماری درمان علامتی ست یعنی فرد اگر دچار پرمویی ست و هورمون مردانه ی بالا دارد با دارویی نظیر دیان و ... آنرا برطرف می کینم اگر اقدام به بارداری کرده و موفق نشده ، از کلومیفن و سایر درمانهای محرک تخمک گذاری استفاده می کنیم(در اینجاست که تحقیقات نشان داده در این مرحله متفورمین(افزایش حساسیت به انسولین) می تواند کمک کننده باشد.
در مورد دمای بدن اولاً افزایش دما نشان از رخ دادن تخمک گذاری در روز پیش دارد.
ثانیاً باید تمام نکات اندازه گیری رعایت شود(قبل از بلند شدن از بستر و خوردن و آشامیدن و باشد. سیگار کشیدن ممنوع است و....)
بله امکان دارد که افزایش دمای واضح رخ ندهد اما تخمک گذاری داشته باشیم. از طرفی عواملی هستند که نتایج تست را بر هم می زنند مانند الگوی نامنظم خواب یا مصرف داروها(بنابراین نمی توان با یک یا دوماه اندازه گیری،zibaz, ارزش تشخیصی قطعی به آن داد)
سعی میکنم نمودار چارت درجه حرارت پایه بدن رو براتون بگذارم.
در پناه خدا
كارشناس مامايي فيروز

من با رعایت تقریبا تمامی نکات و هر روز ساعت حدود 5:30 صبح اندازه گیری شده.شب ها نیز نزدیک ساعت 1 بامداد خوابیدم.فقط از روز هشتم نتوانستم اندازه بگیرم و از روز 10 اندازه گرفتم.الانم روز 27ام هستم.اگر امکان دارد برایم تحلیل کنید دوره استروژنی پروژسترونی و تخمک گذاری را در صورت وجود برایم مشخص کنید.تقریبا پریودهای من جدیدا 35 روزه بوده در دو سیکل اخیر
10 35.9
11 35.7
12 36
13 35.8
14 35.8
15 35.8
16 35.8
17 35.8
18 35.8
19 35.8
20 35.8
21 35.8