عزيزم من جايي خوندم كه براي اقدام به بارداري بايداز چند ماه قبل چنانچه پريود منظمي نداريد به كمك دارو سيكل خود را منظم كنيد و پس از چند سيكل منظم اقدام به بارداري كنيد .بعلاوه سيكل هاي نامنظم براي سلامتي يك خانم در دراز مدت مشكل پيش ميآورد.در صورتي كه موهاي زايد با الگوي مردانه بخصوص در ناحيه ي چانه داريد ممكن است pcoباشيد .در هر حال داشتن پريود نامنظم را بايد با خوردن دارو منظم كرد تا تعادل هرموني بدن حفظ شود . سالم و خوشبخت باشيد :wink:

باسلام ببخشيد در زمان استفاده از كيت (مكس)آيا دماي ادراربايد به دماي محيط برسه با توجه به حساسيت كيت (در بروشور ذكر شده كيت در دماي كمتر از 28 درجه نگه داري شود) قبلاممنون از راهنمايي شما

سلام امروز برای اولین بار از کیت استفاده کردم روز 11پریودم خط بالا پررنگ وخط پایین در 5 دقیقه اول کمرنگ تر بود ولی بعد از نیم ساعت که خشک شده بود (ببخشید)خط پایین هم پررنگ شده بود همانند بالا به کدام یک باید توجه کرد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟کاش زودتر پاسخ سوالاتم رو میدادید ممنون از شما

سلام
دوست عزیزم
1- دمای محیط، تنها دمای نگه داری کیت هاست و هنگام استفاده مسلم است که دمای ادرار از دمای محیط بیشتر است و مشکلی ندارد.
2- کیت ها به خودی خود شانس پسر شدن جنین را افزایش نمی دهند. فقط شاید قادر باشند با تخمین زمان دقیق تخمک گذاری (مانند سایر روشهای تخمین آن) کمک کنند تا زوجین نزدیکی را به زمان آزادی تخمک نزدیک تر کنند و احتمال پسر شدن را افزایش دهند( البته خود این مساله که چقدر در تعیین جنسیت نقش دارد زیر سوال است)
3-پاسخی که از کیت های تخمک گذاری می گیرید فقط در 10 دقیقه اول معتبر است و بعد از آن هیچ ارزشی ندارد.
به امید خبر خوش بارداری شما دوست عزیز
كارشناس مامايي فيروز

سلام كارشناس عزيز
با توجه به اينكه من از كيت هادر روز 11 و12 و14 استفهاده كردم در اين 3روز خط بالا پرنگ وخط پايين كمرنك بود در روز 16 سيكل خط بالا پرنگ وخط پايين خيلي كمرنگ بود در روز17 خط بالاپررنگ وخط پايين بسيار كمرنگ وهاله اي بود واندازه گيري دماي پايه هم از روز 9تا كنون كه 17 ميباشد بدين شرح است
36.3
36.3
36.4
36.4
36.3
36.2
36.2
36.3
36.2من گيج شدم ,روز تخمك گذاري كدام روز بوده؟ يعني ممكن است در روز 13 يا 15 كه از كيت استفاده نكردم بوده باشد در ضمن در اندازه گيري دما در سيكلهايم تفاوت فاحشي به چشم نميخورد آِيا ادامه دادنش مفيد است؟ خواهشمندم سريعتر پاسخم را بدهيد خيلي افسرده شدم در هر دو روش ظاهرا نا موفق بودم

سلام
دوست عزیز درسته با این دو یافته، نمی شود به طور قطع مشخص کرد که تخمک گذاری چه روز بوده با این حال
از اونجایی که اولین روز پر رنگ شدن دو خط در کیت ملاک ماست مکنه روز 11 ام به عنوان این روز گرفته شود و کم رنگ بودن خط پایین هم خطای کیت آزمایشگاهی بوده باشد)
از طرفی بالارفتن دمای بدن در هر روز ، نشان می دهد که تقریباً 46 ساعت قبل از آن تخمک گذاری داشته اید که اگر این بالارفتن اندک دما در روز 13 ام را به حساب بیاوریم(هرچند دوست داریم که بیشتر از این باشد)، پس 2 روز پیش از آن یعنی 11 ام به تخمک گذاری محتمل تر است.
2 توصیه دوست عزیز:
1- اگر مایل بودید سیکل های بعد هم از کیت استفاده کنید می توانید مارک دیگری رو هم امتحان کنید.
2-شرایط اندازه گیری دمای بدن رو با دقت بیشتری رعایت کنید.
در پناه خدا
كارشناس مامايي فيروز

سلام
همین طوره که گفتید . یعنی اگر شما ذکر کنید سیکل قاعدگی 30 روزه دارید یعنی از روز اول خونریزی تا روز اول خونریزی بعدی 30 روز طول می کشد .
در پناه امام عصر آرام و موفق باشید.
 کارشناس مامایی

سلام با تشکر از سایت بسیار خوبتون.من یه جواب فوری فوتی میخواستم.میشه لطف کنید به من بگیدآیا استفاده ازکیت ال اچ حتما باید صبح زود انجام بگیره یامن اگرهرشب ساعت 6 یا 7 انجام بدم جواب میگیرم.؟

لطفا جواب سئوال من را بدهید من نگرانم

با سلام و خسته نباشید
خواهشمندم جهت تعیین روز تخمک گذاری با تاریخهای پریود اینجانب را راهنمایی نمایید آخر من نمی دانم طول سیکل قاعدگی بنده چند روز می باشد
1- فروردین 6
2- فروردین 29
3- اردیبهشت 24
4 -خرداد17
5-تیر 9
6-مرداد 5
لطفا تاریخ تخمک گذاری در مرداد ماه پس از پریود جدید اینجانب را مشخص نمایید.تاریخهای ذکر شده روز اول پریود می باشد.
دیروز از کیت تخمک گذاری استفاده کردم هر دو خط پر رنگ شد. آیا برای بارداری اقدام نماییم .
با تشکر فراوان

سلام
سیکلهای شما بین 23 تا 26 روزه متغیر است. در نتیجه احتمال اینکه در سیکل جاری شما تخمک گذاری بین روزهای 9 تا 15 سیکل اتفاق بیافتد، وجود دارد.
شنبه 15 ام روز دهم سیکل شما بوده که کیت مثبت شده یعنی تخمک گذاری 34 ساعت بعد آن رخ داده است. یعنی روز 11 یا 12 سیکل شما روز تخمک گذاری می باشد. مه در همان بازه ی بالا هستند.
اقدام برای بارداری باید از زمان مثبت شدن کیت انجام شود تا اسپرم زمان تخمک گذاری در لوله ها آماده باشد.
موفق باشید
كارشناس مامايي فيروز

سلام کارشناس محترم من یک دختر 5 ساله دارم و تصمیم به بارداری مجدد گرفته ام و حدود 3 ماه است که خودم و همسرم رژیم مربوط به پسردار شدن را رعایت می کنیم فقط مشکل من این که چطور زمان تخمک گذاری ام را پیدا کنم. پریودی من قبلا 30 تا 32 روزه بوده ولی سه ماه است که فاصله بین پریودی حدود 38 تا 40 روز طول می کشد (سه تاریخ اخیر: 30/4-6/6-15/7 ) فکر کنم علت به تأخیر افتادن به خاطر استفاده زیاد از گرمیجات و همچین مسافرت به جنوب کشور و تغییرات آب و هوایی باشد حالا چطور زمان تخمک گذاری ام را مشخص کنم تو رو خدا جوابمو بدین و راهنمایی ام کنید واقعا ممنون میشم
ارسال پست

بازگشت به “تشخیص زمان تخمک گذاری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 9 مهمان