ا سلام
از کیت های تخمک گذاری استفاده کردم دو ماهه که پریود نشدم خط پایین پررنگ خط بالا کمرنگ معنیش چیه
و آیا این کیت ها در مورد مورد من که دیر به دیر پریود میشم درسته یا نه
ممنون میشم جوابمو بدید
خواندن مشخصات فردی

سلام به گلاویش عزیز!
از آشنایی با شما خوشبختم!
ابتداچند سوال از شما:
دوست عزیز!مصرف سیپروترون و بی نظمی قاعدگی شما به چه علت بوده؟
اینکه فرمودید آزمایشات پیش از بارداری و سونو نرمال بوده، برای چه زمانی ست؟ اگر بعد از این تاخیر پریود اخیر شماست (یعنی از دی ماه به بعد)، پزشکتون علت این تاخیر پریود رو چه بیان کردند؟-آیا هیچگاه به تخمدان پلی کیستیک یا تنبلی تخمدان اشاره نشده؟
در هر حال عزیزم قبل از اقدام به بارداری باید این تاخیر پریود شما ریشه یابی شود، چه بسا پیش از آن، ممکن است اقدام برای بارداری هم به طول انجامد...
دوست عزیز! اما جواب سوال شما:
اولاً تشخیص قطعی با درمانگر بالینی شماست ثانیاً ممکنه مشکل بی نظمی قاعدگی شما مربوط به تخمدان پلی کیستیک باشد که اگر مشکل شما "اختلال تخمدان پلی کیستیک " باشد ، در این حالت سطح هورمون LHبالاست . با توجه به این که اساس کار کیت های تخمک گذاری نیز افزایش سطح LH است ، ممکن است نتیجه بر اثر تخمک گذاری نبوده و به علت همان اختلال باشد .
در پناه خدا
كارشناس مامايي فيروز

با سلام
پیرو سئوالات شما
سونو در تاریخ 20/12/88و آزمایشها بعد از پاک شدن بوده
دکتر سپروترون رو به دلیل تنبلی تخمدان دادن
سئوال اینه من 2 ماهه برای بارداری اقدام می کنم در صورتیکه تاخیر در قاعدگی دارم (3دوره) تخمک گذاری با قاعدگی رابطه مستقیم داره ؟یعنی حتما باید پریود بشم در ضمن ترشحات سفیدی دارم این به دلیل افزایش هورمونه؟
با سپاس

سلام كارشناس عزيزم خسته نباشيد

منظورم از 23 روز همون زمان پاك بودنه كه با 6 روز قاعدگي ميشه 29 روز

ممنون ميشم راهنمايم كنيد

6 ماه هستش كه براي بارداري اقدام كردم با توجه به اينكه تمام ازمايشات سالمه اما براي فرزند اولم هم تقريبا يك سال طول كشيد كه باردار شدم

ممنون از راهنماييياتون

سلام دوباره
نسیم جان! در یک سیکل 29 روزه، احتمال اینکه تخمک گذاری در حول و حوش روز 15 سیکل انجام شود، بیشتر است. اما با توجه به اینکه ممکنه این قاعده در افراد مختلف، کمی جابجا باشد، برای اطمینان خاطر 3 روز قبل و بعد را هم در نظر می گیریم.
شما هم کیت تخمک گذاری رو از روز 10 ام سیکل شروع کنید و تا 17 ام سیکل ادامه دهید، معیار اولین روزی ست که هر دو خط کیت پررنگ شد که پس از آن 24تا 36 ساعت بعد، تخمک گذاری رخ می دهد.
یک نکته ی دیگر: از اونجایی که هنگام آزادی تخمک، باید اسپرم حضور داشته باشد، پس از همان روزی که هر دو خط پررنگ شد، نزدیکی رو آغاز می کنید.
در لینک زیر شرح مفصلی در این زمینه داده شده است:
http://memcomedical.persianblog.ir/1388/3/
در پناه خدا
كارشناس مامايي فيروز

سلام دوباره به گلاویش عزیز!
دوست عزیز ضمن اینکه می دانید تشخیص درست وضعیت شما تنها از عهده ی درمانگر بالینیتون بر می آید، امیدوارم اطلاعات علمی زیر قدری از ابهام شما رو برطرف کند:
"به منظور وقوع قاعدگی طبیعی باید فعل و انفعالات پیچیده ی هورمونی انجام گیرد، اگر هر یک از اجزای این سیستم فاقد عملکرد باشند، اولین نشان آن این است که خونریزی رخ نمی دهد." پس از لحاظ علمی در شرایط شما نباید قاعدگی قطع شده باشد اما تخمک گذاری هنوز پابرجا باشد.
شاهد مثال آن این است که: یکی از راههای درمان فواصل طولانی بین سیکل های قاعدگی(آمنوره)، القای تخمک گذاری ست. پس نداشتن تخمک گذاری در سیکل است که منجر به قطع قاعدگی و یا بی نظمی در آن شده است...و این دو به هیچ وجه از هم منفک نیستند!
در مورد ترشحات سفید رنگ شما: اگر این ترشحات مربوط به سیکل و هورمون ها باشند، ممکن است هورمون مربوط به این مرحله در این زمینه فعالیت داشته باشد اما برای داشتن سیکل قاعدگی طبیعی و تخمک گذاری نیازمند تنظیم هورمونی دقیق و زمان بندی شده هستیم.
در پناه خدا
كارشناس مامايي فيروز

با سلام
کارشناس عزیز
ممنون از پاسخ شما
ولی گیج شدم یعنی ممکنه من در 3 دوره عدم قاعدگی تخمک گذاری بکنم یا بالاخره امکان نداره حتما بعد از پاک شدن اتفاق می افته
در ضمن ترشحات پنیری سفید رنگی دارم که منو نگران کرده
ممنون میشم راهنمایی دوباره کنید

سلام
عزیزم
1- تشخیص قطعی با پزشک شماست.
2-از نظر اصولی این امر امکان ندارد.
3-ترشحات پنیری مربوط به قارچ کاندیدا می باشد که باید ضمن مراجعه بالینی درمان شود که درمان آنهم ساده است اما باید سریع اقدام کنید.
در پناه خدا
كارشناس مامايي فيروز

سلام نسیم جان
ضمن تاکید بر اینکه ارجح است در طول بارداری به جز مکمل هیچ دارویی استفاده نشود ( حتی داروهای مجاز)، مگر در مواردیکه هیچ چاره ای نباشد که در این صورت هم فقط باید درمانگز بالینی تون تجویز کنند.
مترونیدازول جزو گروه B در 3 ماهه ی دوم و سوم بارداری ست اما در 3 ماهه ی اول ممنوع است.
امپرازول و کلیدینیوم C هم به طور کل ممنوع هستند.
توضیح گروه B:مطالعات در حیوانات، خطری را برای جنین نشان نداده است اما مطالعات کافی در زنان حامله انجام نشده است.
در پناه خدا
آخرین ويرايش توسط 1 on KarshenaseMamaee, ويرايش شده در 0.
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “تشخیص زمان تخمک گذاری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 15 مهمان