Re: کلومیفن و متفورمین

سلام به کارشناسای زبده،من امروز با این سایت عااااالی اشنا شدم.من تقریبا دو سه ماه هس به صورت جسته.گریخته اقدام کردیم برای بارداری ولی نتیجه ای حاصل نشده.میخاستم بپرسم میشه خودم یکی ازقرصای کلومیفن و متفورین مصرف کنم اخه خیلی عجله دارم برا بارداری.ویا هردو رو استفاده کنم؟اگه اره چه تاریخی از پریودیم مصرف رو شروع و چه تاریخی تمام و کی اقدام کنم برا نزدیکی.
پیشاپیش از وقتی که برام میزارید یه دنیا ممنون

سلام
خوش آمدید به سایت فیروز دوست عزیز!
خیر. این داروها به اصطلاح دم دستی نیستند که خانگی مصرف شود و ... نیاز به بالانس کردن به موقع دوز، تجویز دقیق و به جا و از همه مهم تر پایش مرتب تخمدان برای پیشگیری از سندرم تحریک بیش از حد تخمدان و ایجاد کیست در آن است.
چون عجله دارید من عرض نمی کنم که به نظر علمی پایبند بمانید و 1 سال صبر کنید . اما تا 4 ماهش رو واقعاً تجربه ثابت کرده صبر لازم است. و بسیاری از زوج های سالمی که ما مشاهده کرده ایم تا ماه چهارم و اغلب یک ماه قبل یا بعد چهارم نتیجه گرفته اند.
اما بازهم اگر خیلی علاقه مندید که اقدامات را جلو بیاندازید؛ دارو نه! بلکه تشخیص سلامتی زوج را تحقیق کنید.به این صورت که حدود 11-12 ام سیکل، سونوی اندازه فولیکول(اغلب واژینال) داشته باشید. تا از تخمک گذاری تون مطمئن شویم. همسرتون هم آزمایش اسپرم دهند. اگر هر دو نرمال باشد که عالیست و انشالله زود نتیجه می گیرید اگر نه هم ؛ درمان آن مورد را شروع می کنید تا وقتتون تلف نشود.
بالاتر از اینها به خدا توکل کنید و از او فرزند سالم و صالح در بهترین زمانی که خودش می داند، بخواهید.
که آمدن یک انسان به این دنیا، واقعاً به سادگی آنچه ما می اندیشیم، نیست...
كارشناس مامايي فيروز

ممنونم از دلگرمی و اطلاعاتی که وقت گذاشتین و در اختیارم گذاشتین.به امید رسیدن همه ی دوستان به خواسته های قلبی و البته مصلحشون،وبیشتر از همه شما و همکارای محترمتون که.وقت وعشق وتخصص هزینه میکنید برا امثال من

با سلام و خسته نباشید و تشکر بابت کمکهای بی دریغتون
کارشناس محترم، امروز روز 14 سیکل من هست که رفتم سونوگرافی :
سونوگرافی رحم و تخمدانها( ترانس واژینال)
حدود، اندازه و اکوی پارانشیمال رحم طبیعی است.
آندومتر با شکل تری لاین و مجموع ضخامت دو لایه آن در حال حاضر 7/7 میلیمتر است.
ابعاد تخمدان راست 23*35 میلیمتر و تخمدان چپ 14*23 میلیمتر است.
دیامتر بزرگترین فولیکول در تخمدان راست 11 و 19/5 میلیمتر و در تخمدان چپ 10 میلیمتر است.
در خلف رحم مایع ندارد.
کارشناس عزیز میخواستم بدونم فولکول بالغ برای بارداری دارم؟
دکترم فرمودن اگر فولیکول بالای 20 بود آمپول بزنم. الان نیازی به تزریقآمپول هست؟( به دکتر دسترسی ندارم، اگر باید آمپول بزنم تا فردا دیر نمیشه؟)
در خلف رحم مایع ندارد یعنی چه؟

سارا سعیدی نوشته شده:با سلام و خسته نباشید و تشکر بابت کمکهای بی دریغتون
کارشناس محترم، امروز روز 14 سیکل من هست که رفتم سونوگرافی :
سونوگرافی رحم و تخمدانها( ترانس واژینال)
حدود، اندازه و اکوی پارانشیمال رحم طبیعی است.
آندومتر با شکل تری لاین و مجموع ضخامت دو لایه آن در حال حاضر 7/7 میلیمتر است.
ابعاد تخمدان راست 23*35 میلیمتر و تخمدان چپ 14*23 میلیمتر است.
دیامتر بزرگترین فولیکول در تخمدان راست 11 و 19/5 میلیمتر و در تخمدان چپ 10 میلیمتر است.
در خلف رحم مایع ندارد.
کارشناس عزیز میخواستم بدونم فولکول بالغ برای بارداری دارم؟
دکترم فرمودن اگر فولیکول بالای 20 بود آمپول بزنم. الان نیازی به تزریقآمپول هست؟( به دکتر دسترسی ندارم، اگر باید آمپول بزنم تا فردا دیر نمیشه؟)
در خلف رحم مایع ندارد یعنی چه؟
اگر مایع وجود داشته باشد ، آنرمال است عزیزم.
بله متاسفانه فولیکولها کوچک هستند و رشد مناسب نداشته اند و تریق آمپول در حال حاضر موضوعیت ندارد.
تحت نظر درمانگرتون اگر صلاح دیدند ، جهت کمک تخمک گذاری دارو مصرف کنید
كارشناس مامايي فيروز

سلام
واقعا ازتون ممنونم بابت پاسخگوییتون
من خیلی خیلی خیلی نگرانم کمکم کنید لطفا
من دو روز دیگه باید پریود بشم. این ماه از شب 5 پریود تا نهم شبی دو عدد کلومیفن خوروم. همراه با متفورمین. دیشب متوجه شدم از سینه سمت راستم مایع بیرنگی در حد یک قطره و با فشار دست خارج شد. مطالبی که تو بعضی از سایتها خوندم خیلی نگرانم کرده. به نظر شما ممکنه از علایم حاملگی باشه؟ یا پیگیری کنم؟؟

معمولش این نیست که حتی اگر بارداری در کار باشد از این هفته اش شروع شود (خیلی زود است)
اما نگران نباشید حتی اگر پرولاکتین شما هم بالا باشد این طور نیست که اگر بارداری اتفاق افتاده باشد ضرری به آن رساند (اما بدیهی ست نیاز به پیگیری و علت یابی دارد که اگر مثلاً پرولاکتین بود درمان شود تا باعث بی نظمی سیکل و تاخیر در باردار شدن نشود. و یا اینکه اگر علت دیگری به جز پرولاکتین دارد مشخص شود.
كارشناس مامايي فيروز

با سلام و خسته نباشید بازم شدیدا به راهنماییتون نیاز دارم از دکترمم دورم و هرچی میزنگم جواب نمیده دکتر برام قرص کلومیفن نوشته که روز سوم پریودم بخورم مسئله اول روزای اول لکه بینی دارم از چندم باید بخورم از پزشک شبکه بهداشت که پرسیدم گفت از روزی که خونریزی هست من سه شنبه پریود شدم همون طور که گفتم لکه بینی تا 5شنبه 5شنبه که خونریزی داشتم جمعه رو برای روز سوم انتخاب کردم گفتم سه شنبه هیچی چهارشنبه که کمکی بیشتر بود روز اول و جمعه سوم چون ترسیدم پریودم تموم شه قرصا بمونه حالا شما بگین درسته همین شیوه ادامه بدم نمیدونم چرا وقتی رفتم پیش متخصص یادم رفت بپرسم پریود من اینطوریه شما راهنماییم کنید استرس دارم وضعیت اورژانسی

دوست عزیزم تشیخص این که اولین روز قاعدگی هر کس ، کدام است با این است که الگوی معمولش چیست؟
اگر شما الگوی قاعدگی تون همیشه همین است که مثلاً 2 روز لکه بینی و 4 روز خونریزی و در آخر هم 2 روز لکه بینی و مثلآً مجموعش 7-8 روز است. اولین روز شما همان اولین روز لکه بینی محسوب می شود .
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “تشخیص زمان تخمک گذاری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 10 مهمان