کلومیفن و متفورمین

سلام به کارشناس محترم.
من سی سالمه و دو سال و نیمه که ازدواج کردم. همسرم ازمایش دادن و همه چی نرمال بوده. منم پریودام نامرتب بوده تا اینکه حدود 5 ماهه متفورمین مصرف میکنم و خوب شدم. سه ماه پیش سونو انجام دادم و یک فولیکول 18 داشتم. تصمیم به بارداری نداشتم تا این ماه. دیروز عادت شدم و دکتر قرص کلومیفن تجویز کردن. منتها از شب اول قاعدگی باید مصرف میکردم. دیروز اولیشو مصرف کردم . حالا جای سوال هست که باید از روز اول مصرف بشه یا پنجم.؟ نگران شدم. در ضمن پی سی او هم در مورد من تشخیص دادن. احتمال بارداری در یک دوره مصرف کلومیفن هست؟ اگر بارداری صورت بگیره مصرف متفورمین باید قطع بشه؟ با تشکر از شما

Re: کلومیفن و متفورمین

ممنون از پاسختون. من با پزشکم تماس گرفتم ایشون هم گفتن از روز پنجم بایدمصرف کردم. ظاهرا شتباه از خودم بوده . دکتر گفت این ماه دیگه مصرف نکنم و امیدوارن مشکلی پیش نیاد. خیلی ناراحتم. گفتن ممکنه پریودام بریزه به هم. تازه تنظیم شده بود. این ماه اقدام به بارداری نکنم؟ خیلی سر در گم شدم.

سلام ببخشید که دوباره مزاحمتون شدم
بااینکه کلومیفن را اشتباها روز اول پریودم خوردم و دکتر دستور دادن که دیگه این ماه نخورم. پریود 8 روزه من تبدیل به 4 روز شد. و با توجه به اینکه پریودای من با استفاده از متفورمین تقریبا شش ماهه که تنظیمه. تخمک گذاریم من چه زمانی میشه و من کی میتونم اقدام کنم.

با توجه به اینکه از نظر علمی فاز لوتئال را اغلب ثابت می گیرند و تغییر طول سیکل را به فاز فولیکولار (از پریود تا قتخمک گذاری) مربوط می دانند؛ اغلب احتمال جلو افتادن تخمک گذاری در حد همین 4 روز را می دهند.
كارشناس مامايي فيروز

سلام خدمت کارشناس محترم. سال نو مبارک.
با توجه به اتفاقاتی که در پستهای قبل راجع بهش صحبت کردیم. باید بگم من بعد از خوردن اشتباهی قرص کلومیفن متاسفانه این ماه هشت روز از زمان پریودم گذشته اما پریود نشدم. بی بی چک مصرف کردم که منفی بوده. حالا باید چکار کنم؟ اصلا نمیدونم اقدامی برای بارداری داشته باشم یا خیر؟ اگر باید اقدام کنم چه زمانی باید باشه؟
باتشکر. سال خوبی داشته باشید!

دوست عزیزم پریود قبلیتون 4 روزه و این ماه هم قاعدگی تاخیر دارد. بعیده که الان و این زمان از سیکل که انتهای فاز لوتئال می باشید اقدام کارامد باشد.
ممکن است درمانکرتون با یک آزمایش دیگر از عدم بارداری مطمئن شوند و سپس با آمپول قاعدگی رو جلو بیاندازند.
كارشناس مامايي فيروز

با سلام
کارشناس محترم ممنون از راهنماییاتون
با توجه به مطالبی که قبلا صحبت شد. من الان درماهه سوم اقدام به بارداری هستم. یعنی دو ماه نتیجه نگرفتم. این ماه از روز 12 پریود تا روز 19 پزشکم گفتن نزدیکی کنیم. یا هر شب یا یک شب در میان. ( درمان با متفورمین و کلومیفن) . مشکل من اینه که همسر من توانایی هر شب یا یک شب در میان نزدیکی کردن رو نداره. نهایت یک بار یا دو باره. خیلی از لحاظ روحی خستم. حالا قرص رو خوردم اما نزدیکی نداریم. چیکار کنم؟ امروز روز 14 پریودمه. یعنی 5 روز دیگه وقت دارم و فقط یک اقدام داشتم. یعنی نتیجه میگیرم؟؟؟؟

سلام
شما که این حالت رو دارید اگر امکان سونو دارید حدود 13 سیکل یک سونو داشته باشید تا روز دقیق تخمک گذاری را بدانید عزیزم . اینطوری همان 2 اقدام کافیست. البته اگر بخواهیم حدودی بازه ای را قوی تر بدانیم؛ اگر سیکل 28 روزه دارید با توجه به مصرف کلومیفن تخمک گذاری به حدود 13 تا 16 محتمل است .
كارشناس مامايي فيروز

سلام به کارشناس محترم. ممنون از وقتی که برامون میذارید.
من در زمان تخمک گزاریم سه بار به صورت یک روز در میان نزدیکی داشتم. 23 تیر ماه موعد پریودم بود.روز 23 من دچار سردرد وحشتناکی شدم و به اورژانس مراجعه کردم. پزشک اورژانس برای تجویز دارو اول آزمایش بارداری نوشتن که جوابش 0.1 بود. بعد یک سرم و دوتا آمپول که یکیش مسکن و اون یکیو نمیدونم چی بود زد. پریودای من با خوردن متفورمین مرتب بود. حالا میخوام بدونم:
1. با داشتن همه علایم شدید پریود چرا هنوز نشدم؟
2.آیا ممکن است حامله باشم و برای ازمایش زود بوده؟
3.اگر حامله باشم داروهایی که استفاده کردم بد نبوده؟
4. اگر باردار نباشم برای اقدام بعدی بعد از سه دوره مصرف کلومیفن بازم صلاح هست که کلومیفن رو ادامه بدم یا به پزشکم مراجعه کنم برای داروی جدید؟
واقعا ازتون ممنونم.

بله چون 3 روز تاخیر رو هنوز نداشته اید در اون زمان، احتمال منفی کاذب دارد. داروها هم کلاً روی سیکل بی تاثیر نیستند و احتمال کمی بی نظمی را بدهید . اما اگر 1 هفته تاخیر شد مجدد چک کنید یا بی بی چک بگذارید
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “تشخیص زمان تخمک گذاری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 14 مهمان