نا منظم بودن قاعدگی

با سلام.... من 19 سالمه و مجردم... تا سه ماه ژیش قاعدگیم روال منظمی داشت و لی در طی 2 ماه اخیر نا منظم شد... قاعدگی قبلیم با 5 تا 7 روز تاخیر اتفاق افتاد... ضمن اینکه سیکل قاعدگیم کوتاه تر شده... قبلا تا 7روزه لکه بینی داشتم درحالیکه اخیرا معمولا 4 روزه طول میکشند.... درضمن این ماه هم الان حدود 14روز از موعد پریود شدنم میگذره و لی هنوز پریود نشدم.... پزشک امپول پروزسترون تجویز کرد... دیروز امپولو رو زدم ولی هنوز هم پریود نشدم.... میشه لطفا این موضوع رو یکم واسم توضیح بدین؟؟... اخه به شدت نگرانم :( :( :( :(

Re: نا منظم بودن قاعدگی

سلام
دوست عزیزم قبل از هر چیز بدانید که مشکا شما مشکل رایجی ست و دچار وضعیت نادر و غیر قابل درمانی نشده اید.
در چنین مواقعی یک سونو انجام می شود اغلب اینطور است که در سونو تا اندازه ای pco یا سندرم تخمدان پلی کیستیک یا همان تنبلی تخمدان گزارش می شود اگر نبود علت های هورمونی هم می تواند موثر باشد حتی نظیر پرکاری تیروئید و ...
این از راه تشخیصی. اما از نظر درمان هم تا زمانی که ازدواج نکرده و قصد بارداری ندارید ؛فقط کافیست با دارو سیکلتون رو منظم نگه دارید تا تنبلی تخمدان بیشتر نشود. دیان ، مدروکسی پروژسترون و ...از جمله ی این دارو ها هستند که مثلآً مدروکسی از روز 15 سیکل تا 25 می خورید و ...
كارشناس مامايي فيروز

سلام خانم دکتر پریودایه من نامنظمه این ماهم که شدم اولین روز یه لکه دیدم و کلا روی هم رفته ۳روز بود که فقط من ببخشید ها دوتا لکه ی سیاه تو نوار بهداشتی دیدم دلیلش چیه خانم دکتر کمکم کنید توروخدا چرا خونی که دیدم سیاه بود خیلی مایل به سیاه اینجوری بگم بهتره.البته اینم بگم کیستایه ریزم دارم.هیچ وقت لکه های به این سیاهی ندیده بودم مرسی از جوابتون منتظرم

Malihe1375 نوشته شده:سلام خانم دکتر پریودایه من نامنظمه این ماهم که شدم اولین روز یه لکه دیدم و کلا روی هم رفته ۳روز بود که فقط من ببخشید ها دوتا لکه ی سیاه تو نوار بهداشتی دیدم دلیلش چیه خانم دکتر کمکم کنید توروخدا چرا خونی که دیدم سیاه بود خیلی مایل به سیاه اینجوری بگم بهتره.البته اینم بگم کیستایه ریزم دارم.هیچ وقت لکه های به این سیاهی ندیده بودم مرسی از جوابتون منتظرم
از عدم بارداری مطمئن هستید؟
تنبلی تخمدان دارید احتمالا(بی نظمی و کیست ریز و حجم کم خونریزی)
آزمایشات هورمونی روز دو یا سه قاعدگی را داده اید؟
قصد بارداری دارید؟
كارشناس مامايي فيروز

سلام خسته نباشید خانم دکتر من ماه قبل ای بو ای انجام دادم نشد پریود شدم این ماه باز کلومیفن خوردم ولی نشد که کلن برم انجام بدم روز پریودیم کمی اب خون دیدم تا شبش بعد دیگه هیچی ندیدم الان روز سومه که هبری از پریودیم نیست ممکنه بخاطر کبومیفن عقب انداخته باشم؟ ممنون میشم جوابمو بدید نگرانم
ارسال پست

بازگشت به “تشخیص زمان تخمک گذاری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 12 مهمان