تشخیص تخمک گذاری

با سلام خدمت کارشناس مامایی
آیا با توجه به اینکه پریودهای منظمی داشتم و فقط این ماه زودتر شدم تخمک گذاری را می توان تعیین کرد؟به ترتیب تاریخ پریودهای من :
10/12/88 الی 14/12/88
10/1/89 الی 14/1/89
10/2/89 الی 14/2/89
01/3/89 الی14/3/89
31/3/89 الی 4/4/89
من تقویم قاعدگی دارم آیا می شود به آن اعتماد کرد که تخمک گذاری در همان روزهایی است که تعیین کرده ؟الان چند روزی که ترشحاتم چسبناک است و سر درد و سرگیجه دارم امکان داردکم خونی داشته باشم ؟1 ماه است که اسید فولیک مصرف می کنم . هفته پیش که نزدیکی داشتم چند ساعت بعد از نزدیکی لکه بینی داشتم علت چه می تواند باشد؟ البته فقط 2 روز بود و دیگه بعد از آن لکه بینی نداشتم
با تشکر

در ناامیدی بسی امید هست

دوست عزیز! سلام
فکر کنم منظورتون سیکل ماقبل آخر 10 خرداد تا 14 خرداد بوده.درسته؟
دوست عزیز! نظم قاعدگی خیلی کمک می کنه برای اینکه از فرمول 14 روز پیش از شروع سیکل بعدی استفاده کنیم اما گاها پیش می ِآید که این فاز لوتئال(فاصله بین تخمک گذاری و شروع سیکل بعدی که ثابت است، 14 روزه نباشد یعنی به طور ثابت در همه یی سیکلها مثلاً 12 روزه باشد)
اما به هر حال اگر این وضعیت را نادیده بگیریم و همچنین سیکل اخیر را(که اینطور که تایپ کردید در واقع 10 روز جلو افتاده)؛ سیکلهای شما را 31 روزه حساب میکنیم و با این حساب روز 17 سیکل به تخمک گذاری محتمل تر است.
سردرد و سر گیجه یکی از احتمالاتی که مطرح می کند کم خونی ست که در صورت تکرار باید به پزشک مراجعه نمائید.
لکه بینی بعد از نزدیکی اگر تکرار شونده باشد، می تواند به دنبال عفونت یا زخم دهانه ی رحم ، خشکی بیش از حد واژن و ... ایجاد شود پس اگر تکرار شد حتماً مراجعه نمائید.
در پناه خدا
كارشناس مامايي فيروز

سلام کارشناس گرامی
ممنون که به سوالم پاسخ دادید.در مورد سیکل ما قبل آخر 10 خرداد بوذد که اشتباه 1 خرداد ثبت شده بود.من زخم داشتم که دارو مصرف کردم و دکترم گفت که اگه با دارو بر طرف نشد باید فریز کنم . اما خونریزی بعد از نزدیکی ندارم هفته آینده باید برم دکتر .سرگیجه اکثر اوقات دارم .آیا می شود به تقویم قاعدگی اعتماد کرد؟
با تشکر فراوان
در ناامیدی بسی امید هست

سلام
تقویم قاعدگی ارزشمند است اما قطعاً نمی شود به طور قطع به آن اطمینان کرد و چیزی که اهمیت دارد این است که آیا روزهایی که آن تعیین میکند با سایر علائم تخمک گذاری فرد مطابقت دارد یا خیر؟
از طرفی از آنجایی که بدن در حال تغییر است و مانند یک ربات کار نمی کند؛ حتی در یک سیکل کاملاً منظم هم نمی شود انتظار داشت که تخمک گذاری سیکل بعد رو با اطمینان پیدا کنیم.
موفق باشید!
در پناه خدا
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “تشخیص زمان تخمک گذاری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 63 مهمان