کارشناس عزیز و دوستان صاحب نظر مم

با سلام
من 27 سالمه و می خوام برای بارداری اقدام کنم
امروز روز 13 دوره پریودم رفتم سونوی واژینال یه فولیکول 25 میلی داشتم ولی کیت تخمک گذاری هنوز منفی است و فقط یک خط نشان می دهد.
شوهرم هم کار ماموریتی دارد و فقط دو روز در هفته تهران است.
دوره هایم اغلب 28 تا 30 روزه بود. ولی دو ماه است که بعد از پیشگیری اورژانسی 33 روزه شده است.
برای تعیین جنسیت پیش از لقاح هم رفته ام و چون دختر می خواهم باید تا دو روز مانده به تخمک گذاری نزدیکی داشته باشم. برای همین زمان ازاد شدن تخمک برایم خیلی مهم است.
اگر امشب نزدیکی کنم به نظر شما باردار می شوم؟
به نظر شما تخمک من کی آزاد می شود؟
با تشکر از صبر و حوصله شما

سلام
دوست عزیز!از نظر اندازه ی فولیکول که انتظار می رود در سایز 23 -25 میلی متر آزاد شود مهلت آزاد شدن آن تا همین امروز نهایتاً میباشد.
اما اگر طول سیکل شما که احتمال طولانی تر بودن دارد(33 روز) و یا کیتتخمک گذاری را در نظر گیریم باید تا 19 ام احتمال آن را بدهیم پس هم در همین دوشب نزدیکی به قصد بارداری بهتر بود انجام شود و هم اینکه کیت را تا 17 سیکل ادامه دهید.
از روز مثبت شدن آن هم من را مطلع کنید.
در پناه خدا
كارشناس مامايي فيروز

سلام به شما و تشکر از پاسختون
من دو ماه اخیر دوره 33 و 34 روزه داشته ام در صورتیکه قبلا" 28 روزه یا 30 روزه بود
امروز یعنی سه شنبه ساعت 12 ظهر خط دوم هم روی تست ایجاد شد ولی به پررنگی خط بالایی نبود ولی کاملا" قابل مشاهده بود.
از دیروز نیز ترشحاتم بیشتر و چسبنده شده است.
یعنی فولیکول این ماه از بین می رود بدون اینکه آزاد شود؟
همسرم ماموریتی کار می کند. دوشنبه شب امد و نزدیکی داشتیم ولی تا پنجشنبه شب تهران نمی آید.
شانس بارداری دارم؟

سلام
دوست عزیز! گاهاً پیش می آید که خط دوم کم رنگ ظاهر شود ولی از آنجایی که در روزهای پیش هم از کیت استفاده شده و این خط در یک روز نمایان شده ؛ ولو کمرنگ، می توانیم آن روز را حساب کنیم. تخمک گذاری هم که 34-36 ساعت بعد از ظاهر شدن خط دوم رخ میدهد.
بعد از ظاهر شدن به تدریج خطر دوم مجدد کم رنگ و کم رنگ تر می شود و این طبیعی ست.
کمرنگ بودن آن هم می تواند ناشی از خطای کیت تخمک گذاری و ... باشد.
در پناه خدا
آخرین ويرايش توسط 1 on KarshenaseMamaee, ويرايش شده در 0.
كارشناس مامايي فيروز

با سلام
امروز یعنی چهارشنبه که کیت را استفاده کردم خط دوم کمرنگتر از خطی بود که روز قبل تشکیل شده بود! یعنی بدون اینکه خط دوم کاملا" پررنگ شود تخمک گذاری در اتمام یافته و خط در حال کمرنگ شدن است؟

سلام
همانطور که قبلاً عرض کردم کمرنگ بودن آن حتماً دلیل بر نبود تخمک گذاری نیست و احتمالاً ناشی از خطای کیت بوده است.
بعد از ظاهر شدن به تدریج خطر دوم مجدد کم رنگ و کم رنگ تر می شود و این طبیعی ست.
در پناه خدا
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “تشخیص زمان تخمک گذاری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 35 مهمان