با عرض سلام.طول دوره ژريود من 21 روزه است(از اولين روز عادت ماهانه) در روز 12 دوره سونو انجام دادم سايز فوليكول 14 در تخمدان راست و ضخامت آندومتر 7 بود.ميخاستم بپرسم آيا سايز 14 به معناي اين است كه مشكل در بارداري خواهم داشت؟
-------------------
كمكم كنيد

سلام
اگر از اولین روز پریود تا شروع پریود بعدی تون 21 روزه باشد می گوییم سیکل شما 21 روزه است. اگر شما هم همینطور هستید باید بگویم که 21 روز خیلی کوتاه است .
در هرحال در سیکل 21 روزه تخمک گذاری نهایتاً باید تا11 و 12 ام سیکل اتفاق افتاده باشد. و فولیکول در این روزهای سیکل باید از 18 بالاتر باشد که امیدوار باشیم آزاد شود.
حال سیکل شما همان 21 روزه است؟
كارشناس مامايي فيروز

Re: اندازه فولیکول

سلام امروز رفتم سونوگرافی گفت تخمک غالب نساختم و فولیکولهای پره ماچورکوچک و متعددی دارم از اینکه تخمک ازاد نشده خیلی ناراحتم اما میخواستم بدونم چگونه این مشکل رفع میشه؟و اینکه این ماه یتماه دیگه امیدی هست یانه. امروز 19 پرید منه
end.this=9mm & ro &lo=33*22mm
اولتراسونوگرافیک رحم اکو طبیعی 73*34 بود
اثری از ضایعه هم دیده نشده

گزارش این پست
http://zohrehjafari.persianblog.ir/

این ماه بعید است زهره جان! اما بله حتماً با درمان انشالله از همین ماه بعد می توان به باردار بودن ایمدوار بود البته باید دانست حتی اگر فولیکول بالغ هم داشتید، بازهم بارداری زمان می خواست. پس با صبر و آرامش و امید تحت نظر درمانگرتون اگر نباز به درمان تنبلی تخمدان هست، اقدام کنید.
كارشناس مامايي فيروز

سلام خدمت کارشناس محترم
من در روز 5 قاعدگی سونوگرافی رحم و ضمائم انجام دادم تفسیر اون چی میشه؟ :?:
رحم ابعاد نرمال دارد.ضخامت آندومتر 7 م م است.
ضایعه ای در آندومتر دیده نشد و اکوی میومتر یکنواخت است.
چند فولیکول ریز با قطر کمتر از 8 م م در هر دو تخمدان مشهود است.فولیکول غالب دیده نشد.مایع ازاد در لگن مشهود نیست.
ارسال پست

بازگشت به “تشخیص زمان تخمک گذاری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 12 مهمان