عقب افتادن پريود

سلام به تمام بچه هاي سايت و كارشناس عزيز
به سوال داشتم. من اين دو ماه آخر پريودام كلا به هم ريخته. اولش سي روزه بود بعد يك ماه شد 35 روزه و اين ماه آخر هم كه بازم 7 روزي عقب افتاد و آخرشم كه اومد. اين نامنظمي پريود براي چيه؟ من سونو رفتم گفت كيست نيست. روز چهاردهم پريودمم مي خوام برم سونو براي اندازه فوليكول و ... البته من خيلي قبل ها واقعا پريودم نامنظم بود ولي اين اواخر خيلي خوب شده بود و سر موقع ميومد. حالا چيكار كنم.

Re: عقب افتادن پريود

يه سوال ديگه. من ماه قبل براي اولين بعد از يك سال و نيم كه از سقط دومم ميگذره اقدام داشتم و بعد از 8 روز تاخير بالاخره پريود شدم فقط مدتش خيلي كم و سه روز بود كه البته قبلا هميشه 5 تا 6 روز بود و اين دوره يك روز هم لكه بيني داشتم. ميشه اين به خاطر عفونت باشه. آخه دكترم منو خيلي از عفونت ترسونده. ميترم عفونت داشته باشم با توجه به اينكه من سابقه عفونت دارم.

با سلام و خسته نباشید بنده ۳۲ ساله و یه پسر ۵ ساله دارم چند مدتی هست که دوره ای پریودم نا منظم شده به دکتر مراجعه کردم با بررسی سونو چیز خاصی نداشتم و با دارو پریود شدم .این دوره هم عقب افتاده بود که سونوی اولم نوشته بود اکوی آندومتر هتروژن میباشد و ضخامت آندومتر ۸mmمیباشدو مختصر مایع آزاد در کلدوساک خلفی مشاهده شد.دکتر احتمال بارداری داد اما ازمایش بتا زیر ۲ بود برام قرص نوشت بعد ۵ روز من پریود شدم اما شدیدترین و دردناک ترین پریودی بود که تا حالا دیده بودم روز اول دو تکه بزرگ گذشتی ازم دفع شد و بعد آن دردم بهتر شد.روز چهارم پریود باز سونو دادم که ضخامت آندومتر ۴mmمیباشدو اکوی اندومتر هتروژن میباشد و تصویر دو کانون اکوژن به دیامتر های ۳.۵mm/2.5mm در مجاورت هم و در آندومتر به نفع کلسیفیکاسیون مشاهده شدند که میتواند ناشی از ترومای قبلی باشد .مایع آزاد در کلدوساک مشاهده نشد.میشه درباره این هتروژن بگید که چیه و مشکل من چی هست خیلی ممنونم.

سلام.
من دوره همیشه پریود منظم دارم طوری که همیشه ۳یا ۴ روز جلوتر از زمان ماه گذشته پریود میشم تا به حال هم پیش نیومده که عقب بندازم .من تیر ماه ۲۹ پریود شدم و مرداد باید ۲۷ پریود میشدم که نشد سوم شهریور بی بی چک استفاده کردم که د وتا خز واضح افتاد ولی بعد از ظهر همون روز خونریزی داشتم که اولش کامل خونریزی کردم بعد کمتر شد ظرف یک ساعت اما کما کان خونریزی به صورت لک های که گاه سیاه و گاه روشن هست دارم اما خیلی سبکتر از عادت ماهیانه هستش چون من دوران پریودی خون زیادی از دست میدم حالا نمی دونم باردارم یا مشکل دیگه ای دارم .ممنون میشم جواب بدین

Paniz4097 نوشته شده:باسلام.آیا پریودی دقیقا چهارده روز بعد تخمک گذاری اتفاق میفته یا ممکنه باوجود تخمک گذاری بیشتر از چهارده روز بشه؟اگه ممکنه بجز بارداری دلیلش چی میتونه باشه؟
سلام عزیزم
نه اصلا
بین 11 تا 14 روز بعد از تخمک گذاری، در یک سیکل عادی و بی مشکل پریود بعدی محتمل است
اما دلیلهای بسیاری سیکل را تحت تاثیر قرار می دهند : تنبلی تخمدان، پرکاری تیروئید، استرس، ضعف بدنی، عدم تعادل هورمونها، مصرف داروها، حتی برخی اوقات تغییر فصل ها
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “تشخیص زمان تخمک گذاری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 13 مهمان