Re:اقدام برای بارداری

1باسلام خانم دکتر عزيز من ىک سال پیش ىه سقط طبیعی در هفته هشتم داشتم برای بچه اولم که الان پنج سالشه بار اول نزدیکی نطفه تشکیل شد پارسال هم همین طور اما الآن چهار ماهه هرچه تلاش میکنم باردار نمی شم نتجه سونو روز 14 سیکل این بودهرحم بزرگتر از نرمال دارای ابعاد تقریبی 41.30.105 میلیمتر. اکو ى پارانشیمال رحم طبیعی است. اندومتر با اکو ى طبیعی و ضخامت 8/5 میلیمتر در فاز ترشح ى مشاهده میشود. تخمدان راست با ابعاد تقریبی 10.17 میلیمتر و تخمدان چپ با ابعاد تقریبی 13.23 میلیمتر با اکوی نرمال مشاهده میشود . در آندکس ها ضایعه است دیده نمیشود مایع آزاد در کاویته لگنی دیده نمی شود. در صورت لزوم سونوگرافی در وسط سیکل جهت بررسی تخمک گزاری توصیه می شود. البته من شکلها مرتب و هر 25 روز هست و قبل از انجام سونو نزدىکى هم داشتم الان طبق روال 25 روز بازم پریود شدم ولی خیلی درد شدید در تخمدان ها و رحمم احساس مسکنم.مىخاستم بدونم علت این دردهای عجیب زیر شکمم چیه? البته این بار ىک لکه روز اول دیدم و روز دوم هیچی نبود و فقط درد زیر شکم داشتم و روز سوم خونریزی شدید شروع شد.و این درد تا آخر پنج روز پریود باهام بود فقط کمتر شد به نظر شما تازه اینبار تخمک گزاری داشتم ؟
لطفا منو راهنمایی بفرمایید.

Re: درد در زمان تخمک گذاری

سلام
دوست عزیزم درد زمان قاعدگی نمی تواند به داشتن یا نداشتن تخمک گذاری لزومآً اشاره کند.
بدن همه ی زنان همین طور است که ممکن است سرعن نتیجه گیری از اقدام برای بارداری شون در بارداری های اول و ... متفاوت باشد و این شمکل محسوب نمی شود فقط از محدوده ی رمانی طبیعی نباید بیشتر شود (12 ماه انتظار)
سیکل مرتب هم عالیست که دارید ! فقط با توجه به سیکل 25 روزه شما 14 سیکل کمی دیر بوده که برای سونوی فولیکول مراجعه کردید.
روز 10 حدودا مناسب است پرا که فاز لوتئال از 11 تا14 روز متفاوت است.
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “تشخیص زمان تخمک گذاری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 12 مهمان