آمپول hcg

با عرض سلام خدمت خانم کارشناس یک سوال از خدمتتون داشتم من 23 / 07 /91 اخرین پری من بود و دکتر کارشناس به من آمپول hmg و همینطور استفاده از مدروکسی پروژسترون و متفورمین و لتروزول و فولیک اسید رو داد و گفت که روز 14 پریودی سونو کنم که در سونو به من گفته شد که دو تا از فولیکولها به اندازه 22 و 34 هست بعد دکترم باز 2 تا آمپول HMG تجویز کرد که باید روز 15 پریودی میزدم و 2 تا آمپول HCG تجویز کرد که روز 17 پریودی گفتن تزریق کنم که طی این مدت من نزدیکی منظم داشتم تا روز 20 پریودی . خانم کارشناس ایا احتمال بارداری در من به امید خدا زیاد هست یا نه ؟ در ضمن دو سه روزی هم هست که دل درد و سینه درد شدیدی دارم اینها نشانه چیه ؟ لطفا من رو راهنمایی کنید خانم کارشناس من خیلی نگرانم .

Re: آمپول hcg

giso نوشته شده:با عرض سلام خدمت خانم کارشناس یک سوال از خدمتتون داشتم من 23 / 07 /91 اخرین پری من بود و دکتر کارشناس به من آمپول hmg و همینطور استفاده از مدروکسی پروژسترون و متفورمین و لتروزول و فولیک اسید رو داد و گفت که روز 14 پریودی سونو کنم که در سونو به من گفته شد که دو تا از فولیکولها به اندازه 22 و 34 هست بعد دکترم باز 2 تا آمپول HMG تجویز کرد که باید روز 15 پریودی میزدم و 2 تا آمپول HCG تجویز کرد که روز 17 پریودی گفتن تزریق کنم که طی این مدت من نزدیکی منظم داشتم تا روز 20 پریودی . خانم کارشناس ایا احتمال بارداری در من به امید خدا زیاد هست یا نه ؟ در ضمن دو سه روزی هم هست که دل درد و سینه درد شدیدی دارم اینها نشانه چیه ؟ لطفا من رو راهنمایی کنید خانم کارشناس من خیلی نگرانم .
سلام
بله قطعاً احتمال بارداری هست اما فراموش نکنید که به بارداری باید زمان بدهیم .
یک نکته اینکه : ضمن درمان با داروهای محرک تخمک گذاری فراموش نکنید که درد زیر دل باید پیگیری شود چراکه احتمال تحریک بیش از حد تخمدان و به دنبال آن ایجاد کیست هست.
كارشناس مامايي فيروز

با سلام و خسته نباشید من تا کنون هنوز پریود نشدم ولی کمی دل درد دارم و این موضوع بسیار گذرا هستش در ضمن در حال حاضر حساسیت سینه ها کم شده و اصلا ترشحات خاصی ندارم و تکرر ادرار هم کمی زیاد شده آیا این موضوع دال بر بارداری می شود ؟ یا باید تا تاریخ23 /08 منتظر زمان پریود باشم ؟ یک سوال دیگه این پس لز تزریق آمپول HCG چقدر زمان می کشه تا پریود شد ؟ منتظر جواب شما هستم با تشکر :? :?: :!:

giso نوشته شده:با سلام و خسته نباشید من تا کنون هنوز پریود نشدم ولی کمی دل درد دارم و این موضوع بسیار گذرا هستش در ضمن در حال حاضر حساسیت سینه ها کم شده و اصلا ترشحات خاصی ندارم و تکرر ادرار هم کمی زیاد شده آیا این موضوع دال بر بارداری می شود ؟ یا باید تا تاریخ23 /08 منتظر زمان پریود باشم ؟ یک سوال دیگه این پس لز تزریق آمپول HCG چقدر زمان می کشه تا پریود شد ؟ منتظر جواب شما هستم با تشکر :? :?: :!:
شروع روز قاعدگی؛ ارتبااط مستقیم به زمان تزریق آمپول ندارد. اغلب 11 تا 14 روز پس از آزاد شدن تخمک پریود اتفاق می افتد.
شما باید تا پس فردا لااقل منتظر بمانید.
امیدوارم که در بهترین زمان خبر خوش بارداری تون رو بدهید.
كارشناس مامايي فيروز

خانم دکتر سلام. ان شاالله پیوسته در زندگیتون آرامش و آسایش ساری و جاری باشه .
سوالی داشتم. من پریشب سونو واژینال دادم گفت یه فولیکول 24 میلی توی تخمدان راستت داری ، فرداش ، یعنی دیروز ساعت 11:30 دقیقه صبح دو تا آمپول hcg زدم ، حدودای ساعتای 3 بعداز ظهر یه کیسه نرم خونیرنگ لزج دفع کردم . امروز از صبح زود هم زیر دلم سمت راست به شدت درد می کنه الان چند ساعته ؟؟امکان داره دیروز یا امروز صبح فولیکولم پاره شده باشه و تخم آزاد شده باشه ؟آخه مگه نمی گن بعد از تزریق 36 تا 48 ساعت طول می کشه تا تخمک آزاد بشه ، برای من که هنوز 18 ساعتم نشده.

تشخیص با درمانگر شماست عزیزم!
چیزی که دفه کردید کمکی به تشخیص تخمک گذاری نمی کند.
اما در مورد سوالتون: ممکن است خود تخمکتون بدون کمک آزاد شده است. و این اصلاً غیر علمی یا بعید نیست یعنی نیازی به آمپول نبوده باشد(البته احتمالآً)
كارشناس مامايي فيروز

خانم کارشناس سلام
من 6 روز پیش دو تا آمپول hcgزدم ، از دیروز زیر شکمم ، بیشتر تخمدان راستم به شدت درد می کرد ، نفخ هم داشتم ، امروز هم دیافراگمم به شدت درد می کنه ، اصلا دردش نمی افته ، البته امروز زیر دلم درد نمی کنه . و کلی حال مساعدی ندارم ، نرمال نیستم ، این به دلیل تزریق آمپول می باشد ، یا نشانه بارداری ؟ این چند روزه ترشحات سفید رنگ هم داشتم ، که قبلا هیچ وقت نداشتمشون.
ممنون از زحمات شما.

سلام خانوم کارشناس عزیز من الان چند ماه اقدام کردم برا بارداری اما باردار نشدم الان دو ماه دارم کلومیفن مصرف میکنم. سری اول دکترم از روز 5 کلومیفن رو تجویز کرد و روزهای 15.16.17.18 رو زمان نزدیکی که تو دو روز 16 و 18 هم باید امپول hcgمیزدم. نتیجه نداد و 4 روز زودتر پریود شدم.
این دوره کلومیفن با مدفورمین داده که کلومیفن رو از روز 3 ام و مدفورمین رو از روز 4ام شروع کردم و زمان نزدیکی رو 13.14.15.16 گفته. امپول hcg رو هم 14 و 16 هم بیاد بزنم. وقتی hcg میزنم تخمک کی ازاد میشه یعنی باید بعد 16ام هم رابطه داشته باشیم؟؟
و اینکه کاربرد کیت های تخمک گذاری به چه صورت و چطور تشخیص می دهیم که زمان تخمک گذاری کی است؟
و اگه بخوام برم سونو تا وضعیت تخمدان رو بدونن چه روزی برم بهتره؟
میشه در مورد فولیکول هم توضیح بدین و اینکه بباید چند باشه تا مستعد بارداری بشه؟
ببخشید سوالاتم زیاد شد
ممنون از شما

سلام
به طور کل از روی سونوی فولیکولی که حدود روز 10 و 11 ام سیکل انجام می دهند تخمین می زنند که این فولیکول حدوداً چه روزی به سایز مناسب می رسد و همان روز آمپول را تزریق می کنند. یعنی اگر به موقع تزریق شود به بلوغ نهایی کمک می کند تا تخمک آن روز یا روز بعدش آزاد شود.حدود 23 تا 25 میلی سایز نهایی تخمک می شود.
اگر سیکل 28 روزه دارید؛ کیت رو از روز 10 ام سیکل شروع کنید . روزی که دو خط مثبت بودند روز مثبت بودن کیت است و یعنی 24 تا 36 ساعت بعد ممکن است تخمک آزاد شود.
كارشناس مامايي فيروز

KarshenaseMamaee نوشته شده:سلام
به طور کل از روی سونوی فولیکولی که حدود روز 10 و 11 ام سیکل انجام می دهند تخمین می زنند که این فولیکول حدوداً چه روزی به سایز مناسب می رسد و همان روز آمپول را تزریق می کنند. یعنی اگر به موقع تزریق شود به بلوغ نهایی کمک می کند تا تخمک آن روز یا روز بعدش آزاد شود.حدود 23 تا 25 میلی سایز نهایی تخمک می شود.
اگر سیکل 28 روزه دارید؛ کیت رو از روز 10 ام سیکل شروع کنید . روزی که دو خط مثبت بودند روز مثبت بودن کیت است و یعنی 24 تا 36 ساعت بعد ممکن است تخمک آزاد شود.
ارسال پست

بازگشت به “تشخیص زمان تخمک گذاری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 11 مهمان