پریود منظم و تخمک گذاری

سلام
من توی آذر یک سقط توی هفته 7 داشتم. بعد از اون پریودهام خیلی منظم تر از قبل شد قبل یکی دو روز جابجا می شد ولی الان کاملا منظم هست.البته لازم هست بگم که طولانی تر هم شده. توی 3 پریودی که بعد از سقطم داشتم دوره قاعدگی من دقیقا 34 روز بود. سوالم اینه تخمک گذاری من دقیقا در روز چندم است؟چند بار نزدیکی در حوالی روز تخمک گذاری کافی است؟ بعد از نزدیکی من حدود 10-15 دقیقه پاهام را بالا نگه می دارم ولی باز هم مایع ازم خارج می شه آیا این شانس بارداری را کم می کنه؟
ممنون

سلام عزیزم
یک قانون علمی هست مبنی بر اینکه فاز لوتئال- زمان بین تخمک گذاری و شروع پریود بعدی- در همه ی افراد ثابت است و در بیشتر موارد این عدد ثابت= 14 روز می باشد.
معنی جمله ی بالا اینه که: در مورد شما هم احتمال اینکه تخمک گذاری در روز 20 ام سیکل باشه بیشتر است.14-34=20 ام
اما از اونجایی که ممکنه مثلاً در فرد شما این عدد ثابت 14 نباشد، می توانید از روشهای دیگر تخمین تخمک گذاری نظیر کیت تخمک گذاری استفاده کنید. در حول و حوش روز تخم گذاری - مثلاً از 16 ام تا 22 ام سیکل شما- نزدیکی یک روز در میان کافی ست.
در ضمن عزیزم سرعت میلیون ها اسپرمی که در مایع منی وجود داره، اینقدر بالا هست که اگر قرار باشه مسیر رو طی کنه، به سرعت این کار رو انجام می دهد.
سال پرباری داشته باشید و به خدا می سپارمتون
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “تشخیص زمان تخمک گذاری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 33 مهمان