تشخیص تخمک گذاری

سلام کارشناس مامایی
طاعات قبول
من همانطور که قبلا هم اشاره کردم در تاریخ 4 تیر ماه پریود شدم و در روز17 تیر که مطابق با 14 سیکلم بود سونو واژینال انجان دادم که با توجه به خوردن قرص کلومیفن در این ماه من با کیستی درتخمدان راست مواجه شدم که دکترم گفتند که با پری بعدی ازبین میره و یا باردار میشی.
و در روز 18 سیکلم که در اقدام نیز بودم 21 تیر ماه من دچار خونریزی شدم که تا 2 روز ادامه داشت و پس از آن 2 روز لکه بینی و بعد 2 روز پاک بودم اما متاسفانه دوباره دچار لکه بینی شدم ودرد های زیر شکم که ما روانه بیمارستان کرد باسونویی که در تاریخ 26 تیر ماه انجام مشاهده شد که خبری از کیست سمت راست نیست و برعکس یه کیست در تخمدان چپ به ابعاد 24*50 mm مشاهده شد.در صورتیکه در روز 14 سیکلم اشاره شده است که تخمدان راست بزرگ است و یه کیست هموراژیک به29*42 در تخمدان راست دیده شد.و تخمدان چپ اندازه طبیعی دارد و ابعاد آن 20*27است.
من برای بار دوم از قرص کلومیفن استفاده نکردم چون در تماسی که با پزشکم داشتم فرمودند که به دلیل بی نظمی که وجود داشته نباید پری حساب شود و باید منتظر پری باشید تا تاریخ مقرر که پری بیاد و اینکه از کلومیفن استفاده نکنم چون با یکبار خوردن بهم نساخته و کیست بوجود اورده و باید در هنگام پری هم سونو انجام دهم و هم آزمایش هورمونی .
حال سوالم این است که من در تاریخ 1 مرداد باید پریود میشدم و با توجه به اینکه کاملا ریلکس و بی خیال بودم اما هنوز پری نیومده معمولا پری های من 30-28 روزه است و از دیروز ترشحات تخم مرغی رو مشاهده کردم و حالا سر درگم هستم که ایا موقع تخمک گذاری است یا باید منتظر پری باشم ؟ضمنا من از کیت استفاده کردم و یه خط پررنگ در بالا و یه خط خیلی کم رنگ در پائین مشاهده شد.
لطفا هر چه زودتر پاسخ دهید
با تشکر فراوان

در ناامیدی بسی امید هست

Re: تشخیص تخمک گذاری

shirazi_so نوشته شده:سلام کارشناس مامایی
طاعات قبول
من همانطور که قبلا هم اشاره کردم در تاریخ 4 تیر ماه پریود شدم و در روز17 تیر که مطابق با 14 سیکلم بود سونو واژینال انجان دادم که با توجه به خوردن قرص کلومیفن در این ماه من با کیستی درتخمدان راست مواجه شدم که دکترم گفتند که با پری بعدی ازبین میره و یا باردار میشی.
و در روز 18 سیکلم که در اقدام نیز بودم 21 تیر ماه من دچار خونریزی شدم که تا 2 روز ادامه داشت و پس از آن 2 روز لکه بینی و بعد 2 روز پاک بودم اما متاسفانه دوباره دچار لکه بینی شدم ودرد های زیر شکم که ما روانه بیمارستان کرد باسونویی که در تاریخ 26 تیر ماه انجام مشاهده شد که خبری از کیست سمت راست نیست و برعکس یه کیست در تخمدان چپ به ابعاد 24*50 mm مشاهده شد.در صورتیکه در روز 14 سیکلم اشاره شده است که تخمدان راست بزرگ است و یه کیست هموراژیک به29*42 در تخمدان راست دیده شد.و تخمدان چپ اندازه طبیعی دارد و ابعاد آن 20*27است.
من برای بار دوم از قرص کلومیفن استفاده نکردم چون در تماسی که با پزشکم داشتم فرمودند که به دلیل بی نظمی که وجود داشته نباید پری حساب شود و باید منتظر پری باشید تا تاریخ مقرر که پری بیاد و اینکه از کلومیفن استفاده نکنم چون با یکبار خوردن بهم نساخته و کیست بوجود اورده و باید در هنگام پری هم سونو انجام دهم و هم آزمایش هورمونی .
حال سوالم این است که من در تاریخ 1 مرداد باید پریود میشدم و با توجه به اینکه کاملا ریلکس و بی خیال بودم اما هنوز پری نیومده معمولا پری های من 30-28 روزه است و از دیروز ترشحات تخم مرغی رو مشاهده کردم و حالا سر درگم هستم که ایا موقع تخمک گذاری است یا باید منتظر پری باشم ؟ضمنا من از کیت استفاده کردم و یه خط پررنگ در بالا و یه خط خیلی کم رنگ در پائین مشاهده شد.
لطفا هر چه زودتر پاسخ دهید
با تشکر فراوان
سلام ممنون
طاعات و عبادات شما هم قبول باشه عزیزم
ممکنه با بی نظمی که در سیکلتون رخ داده الان تخمک گذاری تون باشه و این بعید نیست از نظر من، اقدامتون رو الان هم داشته باشید ضرری ندارد.و برای شروع کلومیفن هم نظر درمانگرتون درست است که تا یک پریود قطعی و محک صبر کنیم. اینکه عقب افتاده هم طبیعی ست.به هر حال شما اون خونریزی وسط سیکل رو هم داشتید .
كارشناس مامايي فيروز

سلام کارشناس محترم
ممنون از پاسخی که دادید
من دیشب از کیت استفاده کردم منفی بود اما از زمانی که متوجه شدم علائم رو دارم تو اقدام بودم به صورت شب در میان که کلا 2 بار بود و ازبی بی چک هم استفاده کردم منفی بود الان دردهای زیر شکم رو دارم طوری که احساس می کنم پری میاد و اینکه زیر شکمم سفت شده و ترشحاتم هم زیاد شده با این اوصاف می خواستم ببینم منتظر پری باشم یا نه؟
من در تاریخ 2 مرداد باید پری می شدم اما الان 7 مرداد هست و هنوز پری نیومده.
در ناامیدی بسی امید هست

ممنون از پاسخی که دادید
ممکنه باردار باشم اما بی بیچک نشو.ن نداده باشه؟من هنوز درد در تخمدان هام و زیر دلم دارم و نمیدونم چه کار باید بکنم چون دکترم گفت باید تو پری برم ازهورمونی و سونو بدهم.
در ناامیدی بسی امید هست

سلام کارشناس محترم لطفا سوالم رو پاسخ دهید.
من هنوز پریود نشدم و چند روزی هست در ناحیه واژن احساس خارش شدید می کنم اما نمیدونم به قارچ مبتلا شدم یا نه هیچ ترشحی مبنی بر ترشحات پنیری شکلم ندارم فقط خارش دارم. لطفا راهنمایی ام کنید.
در ناامیدی بسی امید هست

سلام
بلهه ممکنه عزیزم برای مطمئن شدن از بارداری آزمایش خون کارساز است.
البته برای پیشگیری از دوباره کاری(با توجه به اینکه الان لکه بینی و .. ندارید) می تونید تا 19 -20 ام که 30 روز از آخرین خونریزی تون(که ممکنه پریود محسوب شده باشد) می گذرد صبر کنید.
در این مدت از امور ممنوع در بارداری اجتناب کنید
كارشناس مامايي فيروز

سلام کارشناس گرامی
عیدتون مبارک
کارشناس گرامی من دچار خارش در وازن شدم طوری که به محص اینکه آب به وازنم میخوره خارش شروع میشه فقط رفع خارش با کرم کلوتریمازول هست ممکنه به عفونت و یا قارچ دچار شده باشم و گاهی اوقات ادرارم با سوزش هست مخصوصا بعد از نزدیکی هم خارشم زیاد میشه و هم سوزش ادرارم که در اثر سوزش تکرر ادرارم شروع میشه.ضمنا با دکترم صحبت کردم فرمودند که تا 5 روز دیگه صبر کنم اگه پری نیومد آمپول پروژسترون استفاده کنم با توجه به اینکه از بارداری خبری نیست.البته من فردا آز بتا میدهم و اینکه حدود 2 هفته ای است که نوک سینه راستم در می کنه و ترشح داره ممکنه پرولاکتینم بالا باشه؟
ببخشید صحبتهام خیلی طولانی شد
لطفا راهنمایی ام فرمائید.
در ناامیدی بسی امید هست

سلام
بله حتماً اگر آزمایش بارداری منفی بود پرولاکتینتون رو چک کنید. البته می تونید در همان آزمایش بارداری درخواست کنید که پرولاکتین هم براتون بنویسند.
احتمال عفونت قارچی همانطور که خودنون هم فرمودید زیاد است
كارشناس مامايي فيروز

کارشناس گرامی سلام و طاعات قبول
همانطور که حدس زده بودم مبتلا به قارچ هستم اما زیاد نیست دکترم برام کلوترمازول 0.2 درصد تجویز کرد که زود بهبود یابم اخه این چند وقته خیلی اذیت شدم و بعد از نزدیکی بیشتر خارش داشتم .آزمایشم منفی بود قرار شد برای پری دارو استفاده کنم تا پری بیاد و بعد از روز 15 سیکل مدوروکسی بخورم تا پری عقب نیوفته تا لکه بینی نداشته باشم و روز 2 پری آزمایش بدم و روز اخر پری سونو برای اینکه ببینم کیست برطرف شده یا نه.
در ناامیدی بسی امید هست

سلام کارشناس گرامی ممنون از پاسخگوییتان.
ببخشید سوالی که برای من پیش اومده این هست آیا لتوروزول هم میتوونه به من نسازه و تولید کیست کند؟نحوه عملکرد لتروزول با کلومیفن یکی است و یا متفاوت هست؟
با تشکر
در ناامیدی بسی امید هست
ارسال پست

بازگشت به “تشخیص زمان تخمک گذاری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 15 مهمان