هنگامه جون چرا ميگي فرصت از دست رفته تو كه 30 ساعت بعد شروع كردي كه درسته

ميگن از 36 ساعت بعد شروع بشه تا يك هفته وتو هم درست انجام دادي چرا اينقدر نگراني
يه فرشته از آسمون برای عزیزترین موجود خدا مادر...............

venoos,
اخه میگن تخمکگذاری 36 ساعت بعد شروع میشه و فقط 24 ساعت هم زنده ست من اولین نزدیکیم 30 ساعت بعد بود نه 36 ساعت و شب بعدش نداشتم . تو شب بعدی هم که تخمک زنده نمونده. نمیدونم چرا نگرانم. دوست دارم جای دیگه مثلا یاهو باهات چت کنم اگه موافقی id خودتو تو پیام های خصوصی واسم بذار

هنگامه جون پائین هر پستی که که کارشناس جواب دادند یه نوشته ای هست به نام pm me یعنی همون پیغام خصوصی.درضمن شما روش درستی رو در پیش گرفتید اگه غیر ازین بود دکترتون به شما می گفت هرشب نزدیکی داشته باشید.
در ناامیدی بسی امید هست

عزيز دلم وقتي ميگن از 36 ساعت تا يه هفته يعني ممكنه كه 36 ساعت بعد آزاد نشه يكم بعدتر آزاد بشه ....

چون اينقدر كه آدم نمي تونه دقيق باشه..........
برات پيغام خصوصي گذاشتم :wink: :wink: :wink:
يه فرشته از آسمون برای عزیزترین موجود خدا مادر...............

hengame نوشته شده:من منتظر پاسخ کارشناس عزیز هستم
هنگامه جان!زمانی که شما فولیکول 22 داشتید و آمپول رو هم تزریق کردید از فردای اون روز احتمال آزاد شدن تخمک بوده است.شما هم اقدام رو درست شروع کردید نگران نباشید.برای زنده ماندن تخمک هم باید روز 1 روز حساب کنیم اما اسپرم همانطور که خودتون هم فرمودید حتی تا 3 روز هم می تواند زنده بماند .
این هم یک توصیه : زمانی که مطمئن شدید فولیکول شما 22 میل را رد کرده از همان شب نزدیکی داشته باشید و یک شب درمیان ادامه دهید. چه آمپول زدید و چه نزدید...اینطوری هیچ ریسکی ندارد.
چراکه نیاز به آمپول در همه ی افراد لزوماً وجود ندارد. خیلی ها تخمکشان که رشد کافی کرد خودش بلوغ نهایی (یعنی همان کار آمپول) را انجام می دهد و نیز به کمک ندارد. در نتیجه ممکن است همان شبی که 23 میلی متر رشد آزاد شود.
كارشناس مامايي فيروز

سلام کارشناس گرامی من روز 14 سیکل سونو انجام دادم که به شرح زیر است:
اندازه رحم طبیعی و به شرح زیر است:
دیامتر AP =37mm ،دیامتر ترانسورس=42 mm ،اکوژنیسیته میومتر هموژن و طبیعی است.توده فضاگیر دیده نمی شود.آندومتر صاف و منظم و ضخامت آندومتر در دو لایه 8.6 mmو از نظر سونوگرافیک در ابتدای فاز secretory است.
پولیپ و هیپرلازی دیده نشد.ناحیه سرویکس طبیعی است.
تخمدان راست بزرگ است و یک کیست هموراژیک 29*42 mm در تخمدان راست دیده شد.
تخمدان چپ اندازه طبیعی دارد و ابعاد آن 20*27 mm است.
پاتولوژی کیستیک یا solid در تخمدان چپ دیده نمی شود.
مایع در کولدوساک مشهود نیست.
شایان ذکر است که من روزی 4 تا متفورمین که پزشک غددم برام تجویز کرده و دکتر زنانم هم این ماه روزی یکی کلومیفن از روز 5 به مدت 5 روز .
دکترم فرمود احتیاجی به آمپول نیست چون ممکنه بیش از اندازه تحریک بشه فقط به نزدیکی ادامه بدم اما متاسفانه روز 18 سیکلم من دچار خونریزی شدم و وقتی با پزشکم تماس گرفتم فرمودند که جلو انداختی و پریود حساب کنم حدود 3 روزه من خونریزی دارم البته امروز لکه بینی پیدا کردم و حالا سر در گم که بارداری منتفی است و آیا واقعا پری حساب کنم یا نه؟ضمنا من سابقه PCO دارم و الات تحت کنترل هست و پری منظم شده فقط ماه خرداد اگه در جریان باشید پری نیومد تا با آمپول روز 4 تیر پری اومد.
با تشکر
در ناامیدی بسی امید هست

با سلام خدمت کارشناس عزیز.من دوره قبل 28 روزه پریود شدم این ماه هم 25 روزه.الان تو روز 13ام پریود هستم و زمان تقریبی تخمک گذاریمو قاطی کردم.لطفا کمکم کند؟

shafagh نوشته شده:با سلام خدمت کارشناس عزیز.من دوره قبل 28 روزه پریود شدم این ماه هم 25 روزه.الان تو روز 13ام پریود هستم و زمان تقریبی تخمک گذاریمو قاطی کردم.لطفا کمکم کند؟
سلام
ناچاریم سیکلتون رو در این ماه، چیزی بین این دو دوره یعنی از 25 تا28متغیر فرض کنیم و تخمک گذاری هم طبق این فرض: از 11تا 17 ام ممکن است رخ دهد. پس از 10 ام یک شب درمیان باید رابطه داشته باشید تا 18 ام که تخمک آزاد شده از دست نرود.
كارشناس مامايي فيروز

shirazi_so نوشته شده:سلام کارشناس گرامی من روز 14 سیکل سونو انجام دادم که به شرح زیر است:
اندازه رحم طبیعی و به شرح زیر است:
دیامتر AP =37mm ،دیامتر ترانسورس=42 mm ،اکوژنیسیته میومتر هموژن و طبیعی است.توده فضاگیر دیده نمی شود.آندومتر صاف و منظم و ضخامت آندومتر در دو لایه 8.6 mmو از نظر سونوگرافیک در ابتدای فاز secretory است.
پولیپ و هیپرلازی دیده نشد.ناحیه سرویکس طبیعی است.
تخمدان راست بزرگ است و یک کیست هموراژیک 29*42 mm در تخمدان راست دیده شد.
تخمدان چپ اندازه طبیعی دارد و ابعاد آن 20*27 mm است.
پاتولوژی کیستیک یا solid در تخمدان چپ دیده نمی شود.
مایع در کولدوساک مشهود نیست.
شایان ذکر است که من روزی 4 تا متفورمین که پزشک غددم برام تجویز کرده و دکتر زنانم هم این ماه روزی یکی کلومیفن از روز 5 به مدت 5 روز .
دکترم فرمود احتیاجی به آمپول نیست چون ممکنه بیش از اندازه تحریک بشه فقط به نزدیکی ادامه بدم اما متاسفانه روز 18 سیکلم من دچار خونریزی شدم و وقتی با پزشکم تماس گرفتم فرمودند که جلو انداختی و پریود حساب کنم حدود 3 روزه من خونریزی دارم البته امروز لکه بینی پیدا کردم و حالا سر در گم که بارداری منتفی است و آیا واقعا پری حساب کنم یا نه؟ضمنا من سابقه PCO دارم و الات تحت کنترل هست و پری منظم شده فقط ماه خرداد اگه در جریان باشید پری نیومد تا با آمپول روز 4 تیر پری اومد.
با تشکر

سلام
این وضع خونریزی تون و نیز کیست شاید یهتر باشه برای مصرف کلومیفن در این ماه کمی تجدید نظر کنید. اگر مایلید یا درمانگر دیگری مشورت کنید. ایتدا باید وضعیت کیستتون معلوم شود عزیزم.
خونریزی تون هم اگر کوتاه بود ومثل همیشه نبود ممکن است نیاز به آزمایش بارداری باشد و سپس ادامه درمان(حتی متفورمین)
كارشناس مامايي فيروز

ممنون از پاسختون دکترم اعتقاد داشت به دلیل کلومیفن کیست بوجود اومده و گفت که این کیست رفع میشه و با pco فرق می کنه و خونریزیم 2 ورز بود و بعدش لکه بینی و الان هم ترشحات قهوه ای و ماه پیش هم که با امپول پری شدم یه روز خونریزی داشتم بقیه اش ترشحات قهوه ای بود.این ماهم دکتر گفت از روز5 شروع کنم به خوردن 2 تا کلومیفن تا 5 روز و روز 14 دوباره سونو انجام دهم حالا سردرگمم که اصلا پری حساب کنم و کلومیفن بخورم.متفورمین رو دکتر غددم زمانیکه متوجه شد برای بارداری می خوام اقدام کنم دوزش رو به 4 عدد رسوند و گرنه قبلا روزی 3 تا می خوردم.به نظر شما لازم هست با پزشک غددم در ارتباط باشم؟
در ناامیدی بسی امید هست

از این جهت پرسیدم که فرموده بودید"دکتر زنانم هم این ماه روزی یکی کلومیفن از روز 5 به مدت 5 روز ."
یعنی از فرمایشتون بر می آمد که قبل از سونو کلومیفن نخورده اید که اثر آن باشد.
یعنی قبلً هم مصرف داشتید؟
كارشناس مامايي فيروز

بله من در4 تیر پریود شدم و از روز5 سیکلم کلومیفن مصرف کردم تا 5 روز و در روز 14 سیکلم سونو انجام دادم.حالا سوالم این هست من تقریبا ماه دوم اقدام هستم به نظرتون برای خوردن کلومیفن زود نیست؟ بدون کلومیفن هم میشه سونو تخمک گذاری انجام داد؟و آیا با ازمایش هم میشه روز تخمک گذاری را مشخص کرد چون از یکی از دوستانم شنیدم در روز 5 سیکل آزمایش خون و ادرار انجام داده تا روز تخمک گذاری مشخص بشه و نتیجه هم گرفته و الان 8 هفته اش هست.
ضمنا این ماه دکترم گفت کلومیفن روزی 2 تا بخورم ایا اگه من نخو.رم موردی پیش میاد ؟
در ناامیدی بسی امید هست

خانم کارشناس سلام
من بعد از عکس رنگی از روز 14 سیکل تا 20 سیکل نزدیکی یه شب در میان و انجام دادم ولی الان رحمم مثل زمان پری درد میکند یعنی دیر اگه این ماه هم پری بشم دیر اقدام کردم یا زود تموم کردم!!!!!!!!!
یعنی تخمک زمانی که نزدیکی داشتیم آزاد نشده یا زودتر شده!!
با عکس رنگی امیدوار بودم به این مااااه ولی از چند ساعت قبل که رحمم شروع به درد کرد گفتم باز پری داره میاد..
خانم دکتر راهنماییم کنین لطفا..
یا امام رضا..
تو که آخر گره رو وا میکنی!
پس چرا امروز و فردا میکنی!
ارسال پست

بازگشت به “تشخیص زمان تخمک گذاری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 36 مهمان