مصرف مترژن برای دفع بقایای جنین و

سلام. من توی هفته 6 بارداری بودم با 8 تا شیاف واژینال میزوپروستول 2 روز پیش سقط کردم . 24 ساعت بعد از آخرین مرحله شیاف گذاری خون ریزی داشتم که هنوز ادامه دارهو امروز یعنی حدود 15 ساعت بعد از شروع خونریزی سونو واژینال داشتم به شرح زیر :
رحم دارای سایز و اکوی کامل است ( 35*40*75 ) و بدون توده فضاگیر میباشد.
اندومتر ضخامت بالا دارد (17 میلیمتر ) . اثری از ساک حاملگی دیده نشد . علایم به نفع
incomplete abbortion و retained tissue اندک میباشد.
بعد از مشاوره با ماما به من قرص مترژن طی 48 ساعت با فاصله 6 ساعت از هم به منظور دفع بقایا و کاهش ضخامت اندومتر تجویز شد . در حالیکه دکتر زنان d&c را تجویز کرد. حالا به نظر شما با اینکه من تو خونریزی هستم و همین حالا یک توده به همراه خونریزی دفع کردم مترژن مصرف کنم؟

salam nazi jon

man ham sharayeti mesle shoma dashtam 2 roz hastesh ye soal porsidam kasi javab nemide ama ba tavajoh be etelaate khodam va rahnamee pezeshkam javabe shomaro midam

niazi aslaaaaaaaaaan be kortazh nist
ba hamin khonrizi va ghorse metrozhen daf mishe va agar chizi bemone ba periode badi kamel kharej mishe
baraye jelogiri az ofonat siprofelaksesin ya sefkesim bokhor

man khodam badaz 3 roz badaz seght sono kardam va tikaye az joft be zekhamate 8 milimetr mone bod
mitel orgonovin khordam ta 1 hafte kamel khonrizi dashtam
alanam dige ghors haye zede bardari mikhoram va khonrizim ghat shod
pezehkam goft age chizi monde bahse ba periode badi daf mishe
shoma ham ta vaghti khonrizit ziade aslan negaran nabash haminke kam shod va be sorate lake bini daromad yani 17 mil dare kam o kam tar mishe

bebakhshid ke finglishe

merc lili joon kheili komakam kardi....man a emrooz metergeno shooroo kardam 0.125 mg
har 6 saat yeki
cyprofloxacin ham har 12 saat mikhoram
ta ghabl az shooroo metergen ham (ta 5 saate pish(
2ta lakhteye gooshty daf kardam
omidvaram ke be natije beresam va be d&c nakeshe karam
faghat ye chizi ,asrafe metegen halo bad mikone?????mese dardo halat tahavo ya harchize dge miar?????

سلام
متاسفم که در این مدت قادر به دسترسی به سایت نبودم.
برای اطمینان از کامل شدن سقط باید هم سونو داشته باشید که تخلیه کامل را نشان دهد هم مرقب کم خونی پس از سقط باشید هم علائم عفونت را پایش کنید . بسیار مراقب این سه کار باشید دوست عزیز
كارشناس مامايي فيروز

Re: مصرف مترژن برای دفع بقایای جنین و کاهش ضخامت اندومتر

سلام خسته نباشید من 9آذر پریودشدم دی ماه از پریودی خبر نشد بی بی چک انجام دادم مثبت بود بعد 4تاقرص سقط استفاده کردم ازواژن بعداون ازم یه مایع صورتی رنگ 4تا لخته بزرگ افتاد بعدش لک بینی وپریود شدم به مدت یه هفته ونیم....بعداون رفتم سونو گفت هیچی نیس رحمت 9آندومتره....بعدش زعفران خوردم بعدچندروز ازم یه لخته بزرگ افتاد بخدا حس کردم بچه هست عین جنین بود لخته هم سفت بود ...چندبار حس میکردم یه چیزی توشکمم میره میاد بعد زعفرون خوردم ...منم لک بینی درحد یه قطره شد حتی ازم مثل پریود که اخرش لک قهوه ای میاد اومد من گفتم تموم شدم...ولی شبش دور نافم یه دل پیچه اومد رفتم دسشویی ازم یه لخته با فشار وازش یه چیزی اویزون بود افتاد ازاون به بعد شکمم اینقد سبک شده بعد اون مثل همیشه پریود که میشدم شدم؟؟؟سوالم اینه اول اینکه طبیعیه درصمن متدونیدازول وداکسی سایکین دکتر داده
دوم اینکه تاکی پریود میشم چی بخورم قطع بشه یا خون بیاد به نفع منه؟؟؟دکترگفت خونریزی بعد زایمان که سقطم نوعی زایمانه 45روزه ......حالا چیکارکنم...نه درد دارم نه چیزی

دفورمه بودن جنین بدون تشکیل قلب

سلام خدمت کارشناس محترم
در هفته ششم سونو واژینال رفتم ساک حاملگی تشکیل شده بود بدون فتال پل در هفته هفتم رفتم سونو شکمی دو ساک حاملگی دیده شد که یکی ۵ هفته وشش روز داشت بدون yalk sac و fetal pole و ساک حاملگی دیده دفورمه شده بود و هنوز بدون فتال پل بود و خونریزی هم در شش هفته و ۴روز داشتم شبیه پریودی بود با ی لخته خون بزرگ سونو دوم را بعد از خونریزی انجام دادم میشه راهنماییم کنید باید چیکار کنم جز بچه معیوب ب دنیا میاد اگه بخوام نگهش دارم...
خیلی نگرانم لطفا هرکی میتونه کمکم کنه
ارسال پست

بازگشت به “تشخیص زمان تخمک گذاری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 18 مهمان