با سلام
ذکر می شه که به علت کوتاه بودن عمر کروموزومy ( یکی از جفت کروموزوم جنسی در نوزاد پسر)،هرچه زمان مقاربت به زمان آزاد شدن تخمک نزدیک تر باشد، احتمال نوزاد پسر بیشتر خواهد شد.
و یا اینکه قلیایی بودن ph واژن نیز احتمال نوزاد پسر را افزایش می دهد.
بعد از اطلاع از تمام این نظریه ها، بد نیست مطلب زیر را مطالعه کنید:
http://www.bardary.blogfa.com/cat-29.aspx
كارشناس مامايي فيروز

سلام
آیا وجود چند لکه خون در زمانی که 3 روز از تخمک گذاری گذشته است می تواند از علائم بارداری باشد ؟در ضمن در حدود 5 روز است که کمر درد دارم و پاهایم ضعف می رود .آیا می تواند علائم پریود باشد؟البته تا دوره بعدی 10 روز مانده و پریودهای من منظم است اما این بار علائم زودتر خود را نشان داده.در درسهایم خوانده ام وجود لکه خون در زمان نزدیک تخمک گذاری هنگامیکه زیگوت(تخم) به دیواره رحم می چسبد تا لانه گزینی کند امکان دارد لکه خون مشاهده شود.لطفا من را از نگرانی در بیاورید :cry: :oops:
با تشکر
در ناامیدی بسی امید هست

سلام
دوست عزیزم لکه بینی در حدود 13 روز پس از لقاح علامت جایگزینی ست و نه 3 روز پس از آن.
معمولاً کمردرد و لکه بینی آنهم در این زمان علاماتی هستند که می توانند از علت های متفاوتی ناشی شده باشند.
به عنوان مثال 1- وجود عفونت می تواند موجب لکه بینی پس از نزدیکی و دردهای اینچنینی شود. و از آنجایی که معمولاً جهت اقدام به بارداری، نزدیکی در حوالی روزهای تخمینی تخمک گذاری صورت می گیرد، احتمال داره این علائم به اشتباه به بارداری احتمالی نسبت داده شوند.
2- و یا اینکه در بعضی افراد به طور طبیعی در روز تخمک گذاری لکه بینی و یا درد یک طرفه تجربه می شود.
البته همه ی این احتمالات به سوابق گذشته شما ارتباط دارد - اینکه تا به حال پس از نزدیکی و ... درد یا لکه بینی داشتید و یا خیر و یا در حوالی تخمک گذاری لکه بینی را تجربه کردید و یا...- در نتیجه این ها همه بیان احتمالات است و مسلماً تشخیص با درمانگر بالینی شماست.
در پناه خدا
كارشناس مامايي فيروز

سلام خسته نباشید
من همیشه پریودی منظمی داشتم و بعضی وقتا هم یکی دو روز پریودیم اما این ماه به خاطر اینکه باردار شم دکتر قرص کلومفین را برای من تجویز کرد من نیز این قرص را مصرف کردم می خواستم بدونم که آیا این قرص بر روی پریودی و روزش تاثیری می گذارد یا نه چون من قانونن باید فردا پریود شم ولی با توجه به اینکه قبلا علائم و نشانه اینکه دارم پریود می شم را همیشه داشتم و دل درد شدیدی از چند روز قبلش داشتم و حالا ندارم و اگر نشدم چند رو صبر کنم و بعد برم آزمایش بارداری بدم . لطفا من را راهنمایی کنید .
و برام دعا کنید که باردار باشم چون خیلی دلم بچه می خواد و همیشه لباس بچه می خرم و نگه می دارم الان هم کلی لباس و چیزای دیگه دارم .
مرسی و بای

سلام
دوست عزیزم!
تعویق پریود از عوارض کلومیفن نیست و در نتیجه از نظر علمی توجیهی ندارد، هرچند موارد این چنینی، کم بیان نشده!
در مورد علائم پیش از قاعدگی، در نظر داشته باشید که تحت عوامل مختلفی از جمله استرس و عوامل روانی نظیر انتظار برای تمرکز روی بارداری و ... امکان دارد که کم یا زیاد شوند.
به هر حال با توجه به منظم بودن قاعدگی هاتون، در صورت تعویق پریود، حتماً پیگیری کنید.
برای آزمایش هم توصیه من این هست که تا ا هفته بعد از موعد پریود صبر کنید و چنانچه قاعدگی رخ نداد، برای آزمایش اقدام کنید( با این کار از قطعی بودن جواب آن، اطمینان بیشتری خواهید داشت)
پونه جان! امیدتون به خدا باشه، مطمئن باشید به لطف خدا زود زود این لباسهای قشنگ رو به تن نینی تون خواهید دید!
امیدوارم در بهترین زمان ممکن، خوش خبر باشید...
مطّلعم کنید و در پناه خدا
كارشناس مامايي فيروز

سلام
من سه سال هست كه ازدواج كردم و مي خوام مرداد ماه شروع بهبارداري كنم يعني مي خوام مرداد اقدام كنم ولي زمان دقيق تخمك گذاري رو نمي دونم. پريودم هر ماه دو روز عقب مي افته يعني سيكل پريودم 28 روزه هستش به نظر شما من كي بايد دقيقا نزديكي كنم تا بتونم اگه خدا بخواد باردار بشم

سلام دوست عزیز
از آشنایی با شما خوشبختم.
اما در مورد تخمین زمان تخمک گذاری
*احتمال اینکه در سیکل 28 روزه، تخمک گذاری در روز 14 سیکل اتفاق بیافتد، بیشتر است.
* در ارتباط با ثبت درجه ی حرارت بدن:
دوست عزیز ! روزانه درجه ی حرارت بدنتون رو اندازه می گیرید و ثبت می کنید.
در اکثر موارد تخمک گذاری احتمالاً یک روز قبل از صعود درجه حرارت اتفاق می افته. که ذکر می شه این صعود، حداقل 10 روز باید طول بکشه، البته در تجربه، همیشه این اتفاق نمی افته _ و تنها 3یا4 روز دوام پیدا می کند-
در مورد این اندازه گیری در نظر داشته باشید که :
1- دمای نهایی که بدن به اون می رسه، ممکنه برای هر شخصی متفاوت باشه و چیزی که اهمیت داره، افزایش درجه حرارته
2-. اندازه گیری درجه حرارت بدن باید قبل از بلند شدن از بستر و قبل از خوردن و آشامیدن باشه. سیگار کشیدن قبل از اندازه گیری دمای بدن ممنوع است.الگوی نامنظم خواب نیز ممکنه با نتایج تست ، تداخل پیدا کنه.
* در برخی ازخانم ها ترشحات روز تخمک گذاری ( ترشحات بی رنگ و رقیق و کشسان) به شکل واضحی ست که آنها آگاه می شود.

* استفاده از کیت تخمک گذاری
اگر از 2 سیکل قبل از کیت استفاده کنید، از روز تخمک گذاری سیکل های بعد آگاه خواهید شد- البته تا حدودی، چراکه تغییرات هورمونی در هر سیکلی اتفاق می افته- با این حال از اونجایی که با استفاده از کیت، 32تا 36 ساعت قبل از تخمک گذاری مطلع خواهید شد؛ اگر از زمان اقدام به بارداری نیز شروع کنید؛ مساله ای ندارد.
چگونگی:
از روز 11 تا 17 سیکل، ترجیهاً سر ساعت مشخص از کیت تخمک گذاری استفاده کنید، اولین روزی که هر دو خط پر رنگ شد ، 32 تا 36 ساعت بعد از آن تخمک گذاری رخ می دهد.
نتیجه: بعد از تخمین این روز، باید بدونیم که عموما لقاح تخمک باید در عرض چند ساعت و نه بیشتر از یک روز بعد از تخمک گذاری صورت بگیره . یعنی در زمان ورود تخمک به لوله های رحمی باید اسپرم ها حاضر باشند.
معنی این جملات اینه که تقریبا همه ی بارداری زمانی اتفاق می افته که نزدیکی در طول 2 روز قبل از تخمک گذاری تا روز تخمک گذاری رخ داده باشد.
( به عنوان مثال داشتن نزدیکی در روز پررنگ شدن دو خط در کیت و دو روز بعد، احتمال باروری رو افزایش می دهد و ...)
این لینک در این رابطه توضیحات خوب و کاملی داره :
http://memcomedical.persianblog.ir/1388/3/
در پناه خدا
كارشناس مامايي فيروز

[quote]
سلام خسته نباشيد
من 28 سال دارم و 9ماهه كه ازدواج كردم
من مي خواهم اين ماه كه ارديبهشت مي باشد اقدام به بارداري كنم و بچه پسر مي خوام تمام مراحل براي زمان تخمك گذاري رو دارم انجام مي دم ولي بر طبق جدول سني من اين ماه و خرداد ماه بچم دختر ميشه و تير و مرداد و شهريور پسر ميشه مي خواستم بدونم تا چه حد اين جدول صحت داره در ضمن مي خواستم بدونم من دارم از كيت max14 استفاده ميكنم تا چه حد دقيقه؟
لطفا من رو راهنمائي كنيد.
متشكرم :wink: [quote]

سلام
دوست عزیز از آشنایی با شما خوشبختم.
متاسفانه در رابطه با این جدول اطلاعات موثقی ندارم.
دوست عزیز به طور کل دقت کیت ها به این صورت است:
"به طور کل کیت های تخمک گذاری ارزش تشخیصی بالایی دارند و ذکر می شود که ارزش پیشگویی مثبت و منفی آنها به ترتیب 90 و 96 درصد می باشد.
اما هنوز هم در 5-10% از زنان این تست نمی تواند LH ادرار را شناسایی کرده و روز تخمک گذاری را مشخص کند.
و این میزان خطا در تمام انواع کیت ها گزارش شده و می شود."
در پناه خدا
كارشناس مامايي فيروز

مرسي از پاسخ شما
من سيكلم 28 تا 30 روز است
اين ماه 3 ارديبهشت پريود شدم و از تاريخ 15 كيت را گذاشتم تا 19 هنوز يك خط است نگرانم كرده به نظر شما مشكلي نيست؟
مي خوام پسر دار بشم اگر دو خط قرمز رو ديدم از همون شب نزديكي رو شروع كنم؟

دوست عزیز!
با یک سیکل نباید نگران شوید چند سیکل امتحان کنید تا کمکم دستتنان بیاید.
بله باید همون روز اقدام کنید.
گفته می شود اگر با فاصله کمی (حدود 6ساعت) از تخمک گذاری نزدیکی انجام شود احتمال پسر شدن جنین بیشتر است( البته از صحت این موضوع و درصد جواب دادن آن اطلاعی ندارم)
در ضمن دوست عزیزم سایت زیر رو مطالعه بفرمائید:
http://www.bardary.blogfa.com/post-416.aspx
كارشناس مامايي فيروز

ممنون از پاسختان
دوست عزيز من قبلا اين سايت را مطالعه كرده بودم
و رفتم تا پيش دكتر اقصي وقت بگيرم چون تلفنشان كه تمام مدت اشغال و پس از آزاد شدن گوشي رو بر نمي دارند البته حق دارند چون وقتي رفتم اونجا ديدم سرشان چقدر شلوغ بود قبل از عيد بو د كه رفتم گفتند ما فقط مهر ماه و بهمن ماه وقت مي دهيم بقيه ماهها وقت نمي دهيم چون سرمان خيلي شلوغه حالا مي خواستم ببينم مي شه پيش دكتر اقصي رفت و وقت گرفت شما مي توانيد در اين مورد كمك كنيد؟
و اينكه مي خواستم بدونم منظور شما از اين جواب اينه كه فقط اين راه براي پسردار شدن صحت داره بقيه كارا براي تعيين جنسيت نوزاد درست نيست؟

سلام
دوست عزیزم من صرفاً اطلاعات علمی که در این زمینه مطرح می شود رو در اختیارتون گذاشتم و اگر هم مقاله ی علمی در زمنیه ی راههای دیگر تعیین جنسیت در اختیار داشتم آنها را هم برای شما دوست عزیز می گذاشتم منظورم اینه که در این زمینه هیچ منع یا توصیه ای ندارم.
متاسفانه در زمینه وقت گیری از دکتر اقصی اطلاعی ندارم.
کامیاب و سربلند باشید...به خدا می سپارمتون
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “تشخیص زمان تخمک گذاری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 63 مهمان