پریود های نامنظم و دوره های بالای

با سلام ، در زمان دختری (4سال پیش) پریود منظمی داشتم.در سه سال اول ازدواج از قرص های تری فازیک برای جلوگیری از بارداری استفاده کردم.اما در حال حاضر با اینکه یک سال از قطع این قرص ها میگذرد ، دور های پریودم منظم نشده .
فاصله بین پریودهای من در سال جاری به این صورت بوده : 31،37،41،34،42،23،39،42
از سه ماه پیش اقدام کردم برای باردار شدن اما به دلیل نامنظم بودن پریودها امکان تعیین زمان تخمک گذاری برایم ممکن نبود .حتی از MAX14 هم استفاده کردم.
قبل ازاقدام به بارداری ، سونوگرافی و آزمایش خون هم انجام دادم که مشکلی به جز کم خونی گزارش نشد.با این حال این شدت نامنظمی ، بسیار باعث ناراحتیم شده.
ممنون میشم اگر کسی از دوستان راهنمایی در این باره ارائه بده.

سلام
تشخیص قطعی به عهده ی پزشک معالج شما می باشد.
با این حال در صورت نرمال بودن آزمایشات کامل پیش از بارداری، چنانچه تنها مشکل شما تعیین زمان تخمک گذاری باشد می توانید از سایر روشهای تعیین تخمک گذاری استفاده کنید، به عنوان مثال استفاده از کیت تخمک گذاری از اونجای که 34-36 ساعت قبل از تخمک گذاری، شما را آگاه می کند، کمک کننده خواهد بود.
در نظر داشته باشید چنانچه به همراه این اختلاف طول سیکل ها، علامت دیگری نیز پیدا شود از جمله لکه بینی بین سیکل، افزایش یا کاهش حجم خونریزی و... و یا ازطرفی تظاهرات اختلال هورمونی نظیر:هیرسوتیسم، ترشح از پستان، افزایش یا کاهش ناگهانی وزن بدن؛ نیازمند بررسی مجدد خواهد بود.
در پناه خدا
كارشناس مامايي فيروز

با تشکر از توجه شما ،
معمولا هر سه قاعدگی یک بار دچار پریودی با خونریزی شدیدتر میشوم ، دچار مواردی مانند لک بینی و ترشحات پستان نیستم .همچنین تاحالا خوشبختانه دچار دردهای پریودی و مشکلات زمان قاعدگی نشده ام.
مساله اصلی من برای استفاده از کیت های تخمگ گذاری اینه که برای بازه زمانی 10 تا 4 باید استفاده بشه ، من هم از 7:30 صبح از خونه میرم شرکت و 6:30 میرسم خونه !هنوز به راه حلی نرسیدم که چطور میتونم این تست رو در شرکت انجام بدم.
ارسال پست

بازگشت به “تشخیص زمان تخمک گذاری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 87 مهمان