تخمک گذاری

سلام من 2 ماه است که پریود نشدم این ماه درست ان زمانی که قبلا پریودمیشدم درد زیر دل داشتم ولی خونریزی نداشتم وا امروز روزکه 15روز از زمان قاعگی که باید میشدم گذشته هم درد یکطرف تخمدان وهم ترشح مانند سفیده تخم مرغ دارم البته این ترشح که میگم اصلا شباهتی به عفونت ندارد نه بو میدهد نه رنگ ان تغییر کرده است ایا بدون قاعدگی امکان تخمک گذاری وجود دارد اگر امکان تخمک گذاری نیست پس این علائم نشانه چی میتونه باشد لطفا منو راهنمایی کنید

سلام نوراجان!
در این دو ماه هیچ تست بارداری نداده اید؟
اگر داده اید و از عدم بارداری مطمئن هستید بدانید که در برخی از مواقع مانند تنبلی تخمدان و ... که سیکل کلاً از نظم درستی برخوردار نیست، ممکن است تخمک گذاری هر چند سیکل یکبار اتفاق بیافتد، بنابراین این احتمال هست که شما این سیکلی که در پیش دارید (صرف نظر از روی مورد انتظار قبلی تان برای قاعدگی) در همان روزی که مشکوک هستید تخمک گذاری کرده باشید.(که اگر اینطور باشد باید به فاصله ی حداکثر 11تا 14 روز بعد از همین 15 مهر ، پریود شما اتفاق افتد!
كارشناس مامايي فيروز

سلام
کارشناس عزیز من اخرین زمانی که پریود شدم اول مرداد ماه شدم که بعداز ان باید 31 مرداد پریود میشدم که پریود نشدم که من 6 شهریور ازمایش خون دادم که حامله نبودم ومنتظر شدم که ببینم31شهریور پریودمیشم یا نه که دوباره پریود نشدم که من 4 مهرماه دوباره ازمایش خون وهم سنو دادم که جواب هر دو منفی بود وحتی دکتر بهم گفت تو سنو هردوتا تخمدانت طبیعی هرکدام چندتافولیکول سایز 2تا4 میلیمتری وجود دارد وابعاد رحم نرمال ومایع ازاد لگنی موجود نمیباشد وساک حاملگی دیده نشدولی کارشناس عزیز همانطور در پست قبلی که گفتم من درست 15و16 مهرماه زمانی که موقع تخمک گذاری من بود من تمام علائم تخمک گذاری را داشتم و به گفته شما که فرمودید 15 روز دیگر باید پریود بشم انتظار کشیدم تا دیروز 30مهرماه که باید پریود میشدم دوباره نشدم که من از تست حاملگی استاده کردم که متوجه شدم 2تا خط شد که اولی پررنگ ودومی کم رنگ بعد رفتم ازمایش خون که گفتن حامله هستم به نظر شما الان من حامله هستم باورم نمیشه ویه سوال دیگر خواهش میکنم اگر من حامله هستم حاملگی من چه زمانی بوده من تو هفته چندمم خواهش میکنم جواب منو بدید ومثل قبلا من را از نگرانی در بیارید وکمکم کنید این دفعه حاملگی بی خطری داشته باشم ممنون از لطف شما
آخرین ويرايش توسط 1 on nora, ويرايش شده در 0.

سلام خواهش میکنم جواب منو بدید که من سن حاملگیم چند وقته واز کی باید حسابش کنم نمیخواهم مثل حاملگی قبلیم با مشخص نبودن زمان پریودم زمان حاملگیم را اشتباه بگن لطفا کمکم کنید اخه من بعداز 6 سال این دفعه خودم به طور طبیعیی حامله شدم

سلام
نوراجان! خیلی خوشحالم براتون! البته حتماً با سونوگرافی هم از اوضاع داخل رحم مطمئن شوید.
در مواردی مانند شما که سیکلها کلاً نامنظم بوده است تخمین سن حاملگی از روی آخرین قاعدگی، دیگر جایگاه علمی ندارد و سن دقیق بارداری از سونوی سن پایین(یعنی زیر 11 -12 هفته) که طول سری دمی جنین در آن اندازه گیری می شود؛ تعیین می شود.
من رو از حال خودتون بی خبر نگذارید عزیزم
كارشناس مامايي فيروز

سلام ممنون
ببخشد من منظور شما رو که فرمودیدسن بارداری شما را از روی سنوی سن پایین اندازه گیری میکنند نمیفهمم وومنظور شما از طول سری دمی جنین چیه ویه سوال دیگه که برام خیلی مهمه
کارشناس عزیز این حاملگی من که که اصلا پریود نداشتم ایا امکانش هست پوچ باشه وایا پریود شدن نقشی در حاملگی داره خیلی میترسم که این بارداریم هم ناموفق باشه خواهش میکنم کمکم کنید اخه من قرص متفورمین استفاده میکردم و البته به نظر خودم سن بارداریم الان از3هفته کمترهستش من از روز تخمک گذاریم که 15 مهر است حساب میکنم اخه من 4 مهر سنو دادم تخمک سایز 2تا4 میلیمتری داشتم الان میترسم برم سنو گذاشتم اخر ماه برم میترسم مثل سری قبل بهم بگن قلب تشکیل نشده تو رو خدا منو راهنمایی کنید تو این بارداری

سلام
اگر در زیر 11-12 هفته بارداری مادر سونوگرافی انجام داده باشد -که در این سونو فاکتوری به نام طول سری دمی جنین یا همان CRL اندازه گیری می شود و از روی آن، سن جنین تعیین می شود- این سونو تا پایان بارداری برای تخمین سن مورد استفاده قرار می گیرد و معتبر است.
سونوهای از این سن به بعد هر چقدر هم که باشد از لحاظ تعیین سن بارداری به دقت این سونوی ابتدایی نمی رسد.
خیر، به هر حال بارداری رخ داده و این به این معناست که تخمک گذاری کرده اید. حال بی نظمی قاعدگی شما دلیلی برای این نیست که احتمال پوچ بودن بارداری تان بیشتر از افراد دیگر باشد.
درسته که کنار شما نیستم اما همواره دوست دارم روی کمک من حساب کنید نوراجان!
بهتر است از همین ابتدا هم تحت نظر درمانگری که می خواهید دوران بارداری تان را نزد او باشید، قرار بگیرید.
اسید فولیک هم فراموش نشود.
كارشناس مامايي فيروز

با سلام خدمت شما همراه خوب وعزیز
من واقعانمیدونم کارشناس عزیز چطوری از شما تشکر کنم که طی این مدت منو تو همه مشکلاتی که برام پیش امده بودمنو راهنمایی کردید وبه من امید دادید وخواهش میکنم برام دعا کنید که بارداری سالمی داشته باشم :P
ارسال پست

بازگشت به “تشخیص زمان تخمک گذاری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 88 مهمان