روز دقیق تخمک گذاری

با سلام و خسته نباشید.من برای تشخیص روز تخمک گذاری مشکل دارم.دوره های پریودی من معمولا بین 28-34 روز هست ولی دوره های خونریزیم 7 روز نیست بلکه 9-10 روز است.مثلا برای دوره ای که 28 روزه هست و من روز 10 تازه پاک شدم روز احتمالی تخمک گذاری چه روز ی است؟؟آیا ربطی به روز پاک شدن داره یا نه؟؟ البته سه روز بیشتر خونریزی ندارم و مابقی روزها لکه بینی است.سه روز لکه بینی سه روز خونریزی و سه تا چهار روز لکه بینی و بعد اتمام دوره!
خواهش میکنم این دفعه جوابم را بدهید!متشکرم

سلام
دوست عزیزم سوال بسیار خوبی پرسیدید! در پاسخ باید بدانیم که فاز فولیکولار(از اولین روز پریود تا تخمک گذاری) ممکن است در فرد از سیکلی به سیکل دیگر متفاوت باشد(همانطور که خود شما هم همین حالت را دارید) اما فاز لوتئال (تخمک گذاری تا شورع سیکل بعدی) در یک فرد همیشه ثابت است و در تحقیقات ثابت شده که بین 11 تا 14 روز است(یعنی برای یک فرد 11 روزه است برای دیگری 14 و یا 13 و12 و خلاصه رنج این عدد ثابت ما در افراد مختلف بین 11 تا 14 است)
نتیجه این مساله این می شود که چه شما 7 روز خونریزی داشته باشید چه 10 روز بازهم تخمک گذاری همان 11تا 14 روز مانده به شورع سیکل بعدی، رخ می دهد.
پس اگر سیکلتان 28 روزه باشد احتمال تخمک گذاری 14 تا 17 سیکل بیشتر است و اگر 34 روزه باشد 20 تا 23!
از انجاییکه طول سیکل شما متغیر است ناچاریم برای جمع این احتمالات، کل این بازه را در نظر بگیریم یعنی روزهای 14 تا 23 به تخمک گذاری محتمل است.
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “تشخیص زمان تخمک گذاری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 60 مهمان