عدم تشخيص روز تخمک گذاری

سلام
يک سوال داشتم پريودهای من در سه ماه اخير 27،26 و 26 روزه بوده است.امروز روز 15 بعد از پريود است .برای تعيين تخمک گذاری دمای بدن را اندازه گرفتم که به ترتيب از روز ششم 5/4،36/36، 4/36 ، 2/36 ، 3/36 ، 5/36 ، 5/36 ، 5/36 روز 14 7/36 ولی امروز مجددا" 5/36بود. آيا ثابت ماندن دما در 3 روز پياپی نشانه آزاد شدن تخمک است. در روز 11 احساس تير کشيدن در سمت راست زير شکم داشتم کمی هم در روز 14 اين حالت وجود داشت .در ضمن يکی دو روزه که کمی حالت تهوع هم دارم که نميدانم به تخمک گذاری مرتبط است يا نه.
متشکرم

نگین عزیز سلام
برای یک سیکل 7 2روزه، تخمک گذاری حدودا روز 13 سیکل و برای سیکل 26 روزه حدودا روز 12 ام می باشد.
اما در مورد اندازه گیری دمای بدن جهت تخمین زمان تخمک گذاری: در اکثر موارد تخمک گذاری احتمالاً یک روز قبل از صعود درجه حرارت اتفاق می افته. که ذکر می شه این صعود، حداقل 10 روز باید طول بکشه، البته در تجربه، همیشه این اتفاق نمی افته.
که به 2 نکته این جا باید توجه کنیم:
اندازه گیری دما باید در ابتدای صبح و قبل از هیچ فعالیتی انجام بشه.
خوردن و آشامیدن و سیگار کشیدن قبل از اندازه گیری، نباید صورت بگیرد.
الگوی نامنظم خواب، این تست را به اشتباه می اندازد.
در پناه خدا
آخرین ويرايش توسط 2 on KarshenaseMamaee, ويرايش شده در 0.
كارشناس مامايي فيروز

با سلام
من اصلا در زمان تخمك گذاري درد خاصي در ناحيه زير شكم ندارم يعني ممكن است اصلا تخمك گذاري نداشته باشم در صورتيكه پريودم منظم است

سلام دوباره
عزیزم این هم از یکی از نشانه های تخمک گذاری ست که امکانش هست در همه ی افراد به وضوح ، احساس نشه.
با این حال همانطور که قبلاً توصیه کردم در سیکل بعد از روشهای دیگر اثبات تخمک گذاری استفاده کنید.
اگر کمکی خواستید، مطرح کنید.
كارشناس مامايي فيروز

با سلام خدمت كارشناس مامايي
من قصد اقدام براي بارداري در اين ماه را دارم وفرصتي براي تعيين روش تخمك گذاري از طريق درجه حرارت را ندارم با وجود اينكه دوره پريود من 2 الي 3 روز هر ماه جلو مي افتد چگونه ميتوانم از روش تقويمي تاريخ تخمك گذاري را تعيين كنم :roll:

عزیزم من تو اون پست درباره کیت راهنماییت کردم
در ضمن روش تقویمی که 14 روز قبل پریود شدنه در مورد همه صدق نمیکنه چرا که من با سیکل 28 روزه روز 18 تاریخ تخمک گذارم بود!!!!!!!!!!!
بهترین روش به نظر من کیت تخمک گذاریه

yass نوشته شده:ممنون آوين جون :P
سلام.من روز 12 پريود از تخمدان راست سونو انجام دادم و فوليكول 17 داشتم.روز 13 ساعت 12 ضهر يك امپول hcgزدم و 6ساعت بعد در تخمدان راست به مدت 1 ساعت درد داشتم .من 2 سوال از شما دارم1-ايا اين درد علامت تخمك گزاري بوده 2-ايا امپول hcgاز ازاد شدن تخمك تا 36 ساعت جلو گيري نميكنه چون من تو سايت ها خوندم بعد از تزريق hcgتخمك بعد از 36 ساعت ازاد ميشه.مرسي

سلام
دوست عزیزم درسته که تخمک گذاری بین 36 تا 48 ساعت بعد از آخرین تزریق این هورمون صورت می گیره اما احتمال آزاد شدن زودتر از موعد تخمک نیز وجود داره چراکه ممکنه سطح هورمون در بدن فردی به فرد دیگر متغیر باشه.
احساس درد در یک تخمدان هم ، علامتی ست که برخی از خانم ها آنرا تجربه کردند و برخی نیز با وجود داشتن تخمک گذاری، این درد را احساس نمی کنند. پس تنها حرفی که میشه زد این هست که : احتمال اینکه دردی که احساس کردید، مربوط به تخمک گذاری باشه وجود داره.
در پناه خدا
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “تشخیص زمان تخمک گذاری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 27 مهمان