فوليكول ۱۹ ميلي.....

سلام و متشكر از زحمات شما، من روز ۱۹ سيكلم درد زير شكم خصوصاً در سمت راست داشتم كه از قرص مسكن استفاده كردم،امروز ، روز ۲۱ سيكلم به دكتر رفتم كه ايشان سونوگرافی نوشتند كه در سونوگرافی يك فوليكول ۱۹ ميلی رويت شد كه هنوز آزاد نشده
و اين درد مربوط به همان فوليكول هست.اين ماه من روزهای ۱۲- ۱۴ - ۱۶ - ۱۸ به قصد بارداری نزديكی داشتم،ميخواستم بدونم كه اين نزديكيها بيخودی بود؟ و اينكه از كجا بدونم كه فوليكول آزاد شده چون دكتر گفت كه تا ۱ يا ۲ روز آزاد ميشه؟
و اينكه چرا الان كه روز ۲۱ هست من تخمك‏گذاری دارم؟ اندازه ۱۹ فوليكول خوبه؟

سلام
دوست عزیز! مساله ای نیست به هر حال نمی شود برای هر سیکل یک روز خاص برای تخمک گذاری و در نتیجه نزدیکی آن مشخص کرد و به قصد بارداری همه ی افراد ناچارند که روزهایی را فقط برای اطمینان بیشتر در برنامه ریزی قرار دهند.
اما تخمک گذاری در اکثر خانم ها بین 11تا14 روز پیش از شروع سیکل بعدی رخ می دهد؛ تازه اگر هیچ بعید نیست که مسی یا کسانی از این محدوده 1-2 روز تجاوز کنند.
راه مطمئنی برای فهمیدن فولیکول آزاد شده توسط خود فرد نیست.
در پناه خدا
كارشناس مامايي فيروز

علائمی که خود فرد متوجه شود فقط در صورتی کمک کننده است که در طی سیکلهای متوالی از روی آن علائم به تخمک گذاری خود پی می برده و برای خودش مشخص شده است(نظیر درد خفیف یکطرفه، و سایر علائم تخمک گذاری)
سایز فولیکول هم خوب و نرمال است.
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “تشخیص زمان تخمک گذاری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 26 مهمان