Re: کیت تخمک گذاری

با سلام و خسته نباشید من اولین بار از کیت تخمک گذاری دارم استفاده میکنم خواستم راهنماییم کنید تاریخ دو دوره از پرید من 25/9 و10\24 بوده من از روز 12 استفاده کردم که خط پابین خط تست کمرنگ بود روز 13 و14 استفاده کردم دو خط هم رنگ هم اما صورتی کم رنگ بودن روز15و16 و17 استفایده کردم که خط پایین پررنگ تر از بالایی بود با این توجه که روز 14 ترشح شبیه به سفیدی تخم مرغ داشتم وروز 16 احساس خیس بودن نسبت به روز قبل بیشتر بود اما شبیه به سفیده تخم مرغ نبود لطفا راهنمایی کنید روز تخمک گذاری من کی بوده ممنون مارک کیت هم ابون بوده

سلام
دوست عزیزم اولین روزی که خط دوم در پررنگ ترین حالتش هست روز اوج هورمون LH و مثبت شدن کیت محسوب می شود.
این طور که از شما متوجه شدم روز 15 اولین روزی بوده که در پررنگ ترین حالت بوده است.پس روز بعد آن به تخمک گذاری محتمل تر است(یعنی روز 16 ام) که البته بهتر است اقدام رو یک شب در میان از قبل داشته باشید.
كارشناس مامايي فيروز

سلام ممنون از اینکه جواب دادین. یه سوال دیگه دارم اینکه من میخوام اقدام به بارداری کنم و میخوام نزدیک به روز تخمک گذاریم باشه چون شنیدم که برای پسردار شدن موثر با این حساب که تخمک آزاد شده امروز روز 18 میشه پس چرا خط پایین پررنگ تر از خط کنترل؟

در تفسیر کیت اینطور بیان می شود که از یک روز خط دوم پررنگ می شود و شروع به پررنگ تر شدن هم ممکن است بکند. روزی که در پررنگ ترین حالتش بود، روز مثبت شدن کیت محسوب می شود و از فردای آن رو به کم رنگ شدن می رود. برای شما روز 18 ام به پررنگی همان روز 16 ام و ... است؟
كارشناس مامايي فيروز

سلام.ممنون از راهنماییتون. من فکر میکردم تخمک آزاد بشه خط تست باید خیلی کم رنگ بشه روز 18 به پررنگی روز 16 نبود توش سفیدی هم داشت به نظر شما کدام مارک کیت تخمک گذاری بهتره؟ اگر من یک شب در میان نزدیک به روزهای تخمک گذاری رابطه داشته باشم شانس پسردار شدن من زیاد؟؟چون شنیدم چند روز قبل و بعد تخمک گذاری به خاطر اسیدی شدن رحم شانس پسردار شدن از بین میره.

در مورد مارک ها از داروخانه سوال کنید.
در یک شب درمیان کلآً تعیین جنسیت خاصی نمی توان کرد.
کلآً تخمک هم 1 روز شانس لقاح دارد. بخواهید فاصله نزدیکی را از تخمک گذاری زیاد کنید اصلاً خود تخمک رو از دست می دهید!
كارشناس مامايي فيروز

تنبلی تخمدان

با سلام.
۲۵ سالمه. حدوده ۳ ساله که متوجه شدم تنبلی تخمدان دارم. اولین بار ۳سال پیش، با عقب افتادن پریود که سونو شدم و گفتن که pcoهستم، متوجه این بیماری شدم. همان زمان یک دوره مصرف اسپیرونولاکتون و سیپروترون کامپاند داشتم. اما بجز اون یک بار‌،هرماه و بدون مصرف دارو پریود میشم فقط با ۳،۴ روز تفاوت.
۲ساله ازدواج کردم. الان در حال اقدام برای بارداری هستم. چندتا سوال داشتم:
۱. آیا با شرایطی که دارم بدون مصرف دارو باردار میشم؟
۲.آیا افرادی که تنبلی تخمدان دارن اگه باردار بشن باید دارویی مصرف کنن که بچه سقط نشه؟
۳. من چند ماهه از کیت تخمکگذاری استفاده کردم. این ماه(اردیبهشت) کیت در ۴ روز متوالی (۲۷،۲۸،۲۹و۳۰ ام)مثبت شد و هردو خط پررنگ. دلیل چیه؟آیا من تخمکگذاری داشته ام؟ درچه تاریخی تخمک داشته ام؟
۴. آیا اینکه نزدیکی در بعداز ظهر باعث لوچ شدن چشم بچه میشه صد در صده؟
ممنون میشم به همه این سوالات پاسخ بدید

Re: تنبلی تخمدان

ریحانه۷۰ نوشته شده:با سلام.
۲۵ سالمه. حدوده ۳ ساله که متوجه شدم تنبلی تخمدان دارم. اولین بار ۳سال پیش، با عقب افتادن پریود که سونو شدم و گفتن که pcoهستم، متوجه این بیماری شدم. همان زمان یک دوره مصرف اسپیرونولاکتون و سیپروترون کامپاند داشتم. اما بجز اون یک بار‌،هرماه و بدون مصرف دارو پریود میشم فقط با ۳،۴ روز تفاوت.
۲ساله ازدواج کردم. الان در حال اقدام برای بارداری هستم. چندتا سوال داشتم:
۱. آیا با شرایطی که دارم بدون مصرف دارو باردار میشم؟
۲.آیا افرادی که تنبلی تخمدان دارن اگه باردار بشن باید دارویی مصرف کنن که بچه سقط نشه؟
۳. من چند ماهه از کیت تخمکگذاری استفاده کردم. این ماه(اردیبهشت) کیت در ۴ روز متوالی (۲۷،۲۸،۲۹و۳۰ ام)مثبت شد و هردو خط پررنگ. دلیل چیه؟آیا من تخمکگذاری داشته ام؟ درچه تاریخی تخمک داشته ام؟
۴. آیا اینکه نزدیکی در بعداز ظهر باعث لوچ شدن چشم بچه میشه صد در صده؟
ممنون میشم به همه این سوالات پاسخ بدید
1)بله هست اما اگر 3یا 4 ماه اقدام بی نتیجه داشتید بهتر است از دارو کمک بگیرید
2 )خیر
3 )اولین روز ملاک است
4 )خیر من نشنیده ام
كارشناس مامايي فيروز

باسلام خدمت کارشناس عزیزم؛
دوره های من سی روزه ست گاهی هم سی و یک روزه ولی دیگه بیشترازاین متغیر نیست. این ماه روز چهارده پریود سونو دادم که در تخمدان چپم فولیکولی به اندازه20mو در تخمدان راست فولیکولهایی به اندازه25mو18m وجود داره.از فرداش یعتی پانزده پریود هرچی کیت تخمک گذاری میزارم منفی میشه,امروزم هفده پریودمه.میخواستم دلیلشو بدونم؟
یعنی هنوزآزاد نشده.
ممنون میشم مثل همیشه پاسخم رو بدید.

سلام من عضو جدید هستم من ی دختر دارم ک شش سالشه و الان دوباره تصمیم گرفتم باردار بشم اما نتیجه ای نگرفتم این ماه شروع کردم از تست تخمک گذاری استفاده کردم هرروز ک تست میزنم ی خط پررنگ و یکی کم رنگ نشون میده کلافه شدم اخه چرا دوتا خط اونم هرروز اینطور من نمیتونم روز تخمک گذاری رو بفهمم

zahra.zare g نوشته شده:باسلام خدمت کارشناس عزیزم؛
دوره های من سی روزه ست گاهی هم سی و یک روزه ولی دیگه بیشترازاین متغیر نیست. این ماه روز چهارده پریود سونو دادم که در تخمدان چپم فولیکولی به اندازه20mو در تخمدان راست فولیکولهایی به اندازه25mو18m وجود داره.از فرداش یعتی پانزده پریود هرچی کیت تخمک گذاری میزارم منفی میشه,امروزم هفده پریودمه.میخواستم دلیلشو بدونم؟
یعنی هنوزآزاد نشده.
ممنون میشم مثل همیشه پاسخم رو بدید.
سلام
عزیزم
1) کیت از سونو معتبر تر نیست.(علی الحساب سونوی خوبی داشتید)
2) برای سیکل بعد توصیه دارم که آمپول hcg برای بلوغ نهایی تخمک را از درماتگرتون بخواهید(این احتمال هست که فولیکولهای رشد کرده آزاد نشوند و این آمپول کمک این کار است)
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “تشخیص زمان تخمک گذاری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 34 مهمان