یاس عزیز
بعضی از عامل باعث می شوند که کاهش تخمک گذاری رو داشته باشیم. به عبارتی حتی در مواقعی که از ناباروری یاد می شود، اغلب اوقات ما کاهش باروری رو داریم و نه ناباروری.
یعنی در بعضی سیکل ها تخمک گذاری اتفاق نمی افتد. (که در پاسخ های بالا هم ملاحظه کریدید: "این گونه نیست که در تنبلی تخمدان اصلا تخمک گذاری صورت نگیرد ، بلکه ممکن است با فواصل طولانی تخمک گذاری هم رخ دهد . "
پس جواب سوال اول شما مثبته.
فولیکول روزی 2-3 mm رشد می کند و هنگامی که به 23mm رسید، آزاد می شود.
برای اندازه گیری هم سونوی ترانس واژینال دقیق تر است. که اگر در سه روز 10-12و 14 سیکل انجام شود، روند رش با دقت بیشتری بررسی می شود.
درصد احتمال ناباروری هم بستگی به میزان سیکل های بدون تخمک گذاری و به تبع آن علت این کاهش تخمک گذاری دارد.
در پناه خدا

كارشناس مامايي فيروز

سلام. كارشناس عزيز.من تخمدان پلي كيستسك دارم. ماه پيش اقدام به بارداري كردم و در روز 18 يك فوليكول 14 mm داشتم امابارداري رخ ندادو يا 6 روز تاخير پريود شدم. سيكلهاي من 31-32 روزه است. اما نميدانم تحت تاثير استرس بارداري يا عوامل ديگه 6 روز تاخير رو داشتم. اين دوره دكتر گقت كلوميفن مصرف كنم اما با توجه به اينكه تنها دو ماهه اقدام كردم و به توصيه شما كارشناس محترم كلوميفن رو گذاشتم براي ماه بعد. الان روز هفتم هستم و يك بسته كيت تخمك گذاري مكس 14 تهيه كردم. از كي بايد شروع به تست كنم. چون پريودم اين ماه به هم ريخته ميخوام بدونم. چون در مواقع منظم بودن 31-32 روز از روز 15-16 بايد شروع ميكردم. اما الان نميدونم. يه سوال ديگه اين كه بهتره چه روزي براي بررسي وضعيت فوليكولها سونو برم
شما هم در پناه امام عصر عج آرام و موفق باشيد

سلام
مونای عزیز!
تشخیص نیاز فرد به داروی کمک باروری چیزی ست که متخصص بالینی شما بهتر میگذارند اما با اینحال بهتر است با یک دوره اقدام ناموفق شروع به درمان نکنید و این سیکل را هم طبق گفته ی خودتان از تخمک گذاری آگاه شوید اما
در مورد سونوگرافی: در سیکل قبل و جواب سونو احتمال اینکه در 3-4 روز بعد از انجام سونو(21تا22 ام) تخمک گذاری رخ داده باشد، بیشتر است(روزی 2-3 میلی متر تا 23 میلی متر که آزاد شود)
از طرفی اگر سیکل جاری شما بر خلاف سیکل قبل، با روزهای طبیعی خود یعنی 31 تا 32 روزه پیش رود، همان 17-18 ام سیکل به تخمک گذاری محتمل تر می باشد.
پس مونای عزیز در مورد سونوگرافی باید درمانگر شما روز مشخصی را تعیین کنند.
در مورد کیت تخمک گذاری هم: در یک سیکل 31-32 روزه احتمال اینکه تخمک گذاری در 17-18 ام سیکل رخ بدهد بیشتر است بنابراین اگر فرض را بر این بگیریم که سیکل جاری شما قرار است بر طبق روال باشد -31-32 روزه- پس استفاده از کیت را از روز 15ام شروع کنید(همونطور که می دانید پررنگ شدن دو خط در کیت نشان از تخمک گذاری در 36 ساعت بعد می باشد) و نیز به احتمال اینکه این سیکل هم طولانی شود در صورت پر رنگ نشدن دو خط تا روزهای 17 ام و ... کمی بیشتر ادامه دهید.
به امید خبر خوش بارداری شما دوست عزیز
در پناه خدا
كارشناس مامايي فيروز

با سلام خدمت كارشناس محترم.امروز 20 پريود هست و من تا ديروز كه از كيت تخمك گذاري استفاده كردم يك خط تيره و يك خط روشن بود. همانطور كه در سوالهاي قبل خدمتتان عرض كردم،سيكل من هميشه 31-32 روزه است. اما سيكل قبل 36 روزه شد و ميترسم كه نكنه تا آخرين روز كه از كيت استفاده كنم خط روشن بمونه و به خط تيره بتديل نشه!! آيا ميشه در سيكلي فوليكول به اندازه مورد نظر نرسه و تخمك آزاد نشه؟ اين خط روشن نشانه اينه كه هورمون ال اچ اندك اندك داره بالا ميره اما ميزانش كمه و هنوز به معناي آزاد شدن تخمك نيست. آيا ميشه هورمون ال اچ در همين ميزان اندك بمونه و در سيكل نخمكي آزاد نشه. لازم به يادآوري است من pco هستم و در سيكل قبل در روز 18 يك فوليكول 14 داشتم. امروز عصر هم قراره برم سونو. از پاسختان سپاسگزارم

دلا معاش چنان كن كه گر بلغزد پاي
فرشته ات به دو دست دعا نگه دارد

سلام
موناجان بلکه امکان داره که در برخی افراد به خصوص در PCO یا موارد این چنینی، در تمام سیکلهای متوالی تخمک گذاری رخ ندهد به این صورت که فقط در بعضی از سیکلها تخمک گذاری داشته باشند.
که به این مساله با پایش سونوگرافی تخمک گذاری و یا سایر راهها نظیر هیمن کیت تخمک گذاری پی می بریم.
مونای عزیزم به خدا می سپارمتون
كارشناس مامايي فيروز

باسلام خدمت كارشناس محترم. از پاسخ مبسوطتان سپاسگزارم. دو مطلب رو خدمتتون عرض مي كنم:همونطور كه خدمتتون گفتم همونروز (چهارشنبه كه روز 19 پريود بود) رفتم سونو و سونوگرافي تشخيص يك كيست اكوفري در تخمدان راست به العاد 36 *27 ميليمتر رو داد . مگه وقتي فوليكول به 23 ميليمتر ميرسه پاره نشه و تخمك آزاد ميشه؟ آيا به علت pco بودن تخمدانهاست كه فوليكول با اندازه 23 ميليمتر آزاد نشده؟
مطلب دوم اينكه: پنجشنبه يعني 20 پريودي براي اولين بار كيت تخمك گذاري دو خط تيره رو نشون داد. آيا پاسخ كاذب بوده يا اينكه فوليكول 36 ميليمتري اين قابليت رو داره كه پاره بشه و تخمك آزاد كنه؟ آيا در چنين حالتي ميشه به پاسخ كيت اعتماد كرد؟ (البته ادراري كه تست كردم رقيق نبود)
سپاسگزارم
آنان كه خاك را به نظر كيميا كنند
آيا بود كه گوشه چشمي به ما كنند...

باسلام. يه سوالي رو يادم رفت در يادداشت بالا بپرسم كه الان ازتون ميپرسم: استراحت پس از انزال آيا كمكي به باردارشدن ميكنه و بايد به چه روش باشه و چقدر طول بكشه. من شنيدم كه ميگن بايد يه بالشت زير كمر گذاشت و نيم ساعت در همون حالت موند. درسته؟

سلام
مونای عزیز! تشخیص قطعی با درمانگر بالینی ست اما مایع منی از اسپرمهایی تشکیل شده که سرعت بالایی دارند و مسیر خود را به سرعت طی میکنند واینطور نیست که لازم باشد فرد بی تحرک بماند تا آنها بالا روند.از طرفی که تخلیه مثانه بعد از نزدیکی از جهت طبی ضروری ست و با استراحت نباید آز ان پرهیز کرد.
بلکه کاملاً این امکان هست که فولیکولی رشد خود را کامل کند اما آزاد نشود.
میانگین رشد برای آزادی تخمک 23 میلی متر ذکر شده اما ممکن است در فردی این اندازه کمی تفاوت کند. از طرف امکان خطا در کیت تخمک گذاری هم وجود دارد.تشخیص با متخصص شماست.
در پناه خدا
كارشناس مامايي فيروز

سلام و خسته نباشید دوباره مزاحم شدم تا توضیح کاملی درباره خودم بدم من 28 سالمهدوره هام 20 فروردین-17 اردیبهشت-11 خرداد-8 تیر-2 مرداد-28 مرداد-بوده میخوام این ماه اقدام کنم اما تا امروز ترشح خاصی نداشتم تاریخ تخمک گذاریمم نمیتونم تشخیص بدم به نظر شما کی اقدام کنم که روز دقیق ت باشه؟؟و اینکه اگه سونوی شکمی برای تعیین روز ت انجام بدم خوب و دقیقه؟؟و اینکه شما به تعیین جنسیت اعتقاد دارید .با تشکر

باسلام خدمت کارشناس محترم من تنبلی تخمدان دارم وفولیکولای به قطر 9-8-6 و دکتر گفت تا یکسال اقدام کن و نتیجه نداد بیا دارو تجویز کنم من 6 ماهه در اقدامم این ماه بعد از پریودم از روز 11 کیت گذاشتم که خط هاله ای و کمرنگ اقتاد تا روز 16 پری گذاشتم که در 4 روز وسط خط پررنگتر بود و در روز 6 یعنی 16 پری خط کمرنگ تر از روزای قبل شد این یعنی چی من تخمک گذاری نکردم؟؟
واینکه من روز 15 پری شب یه لک قهوه ای متمایل به قرمز همراه ترشحم دیدم این برای چی بود؟؟
این عکس کیتهاییه که من گذاشتم از روز 11http://img4up.com/up2/51633800681912153645.jpg
ارسال پست

بازگشت به “تشخیص زمان تخمک گذاری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 24 مهمان