من تصمیم گرفتم اگه برای دو سه ماه آینده طبیعی باردار نشم
از طریق آی یو آی اقدام کنم

میخواستم به من یک متخصص خوب در یک بیمارستان خوب معرفی فرمایید که اگر لازم شد انجام دهم

ممنونم

سلام
سهیلای عزیزم! روندی که هر پزشکی صلاح بداند متغیر است اما اغلب تست PCT (تست بعد از مقاربت) درخواست می شود و پس از نتیجه ی آن در صورت غیر طبیعی بودن این تست، جستجو برای آنتی بادی های آنتی اسپرم توصیه می شود.
اما تست PCT :
همیشه به عنوان یکی از بررسی های اولیه و روتین توصیه می شود در آن فاکتورهای سرویکال (دهانه ی رحم) سنجیده می شود(اضافه می کنم که آنتی بادی آنتی اسپرم هم می تواند از منی جدا شود هم از موکوس سرویکس و هم سرم خون مرد و زن. اما آنتی بادی های منی و موکوس سرویکس نقش قویتری در نازایی دارند تا آنتی بادی های سرم خون.) و ما در این تست هم به دنبال فاکتورهای سرویکال آن می گردیم.
زمان انجام آن:
باید تا حد امکان به تخمک گذاری نزدیک باشد. 2 روز پیش از انجام آزمیاش نباید نزدیکی داشته باشند.
روش: 6-8 ساعت و به روایتی 10-16 ساعت بعد از نزدیکی ، یک نمونه از موکوس سرویکس روی لام تهیه می شود.
نحوه ی ارزیابی: وجود 10 یا بیشتر اسپرم با حرکت رو به جلو در هر واحد نشان دهنده ی نرمال بودن تست است.

اما سهیلاجان در مورد آندومتریوز:
دوست عزیزم خیلی از افراد در حالت عادی چنین دردی رو در ابتدای قاعدگی دارند و خود آن به تنهایی دلیل بر شک به اندومتریوز ایجاد نمی کند .
اما در کل از نظر علمی هر خانمی که از نازایی یا درد دوران قاعدگی پیشرونده (یعنی هر سیکل از سیکل قبلی بیشتر باشد) شکایت داشته باشد باید به فکر آنندومتریوز هم باشیم.)
اما شما با توجه به بارداری اخیری که داشتید اتفاقاً جزو موارد نازایی قرار ندارید.
اما بازهم اگر بخواهید از علائم دیگر آن بدانید:
درد قسمت تحتانی کمر قبل از شروع قاعدگیکه باشروع آن فروکش می کند.
درد حین نزدیکی
لکه بینی قبل از قاعدگی و یا قاعدگی با خونریزی بسیار(در کنار تمام اینها آندومتریوز می تواند کاملاً بی علامت باشد)
و نازایی
اما راههای تشخیص آنرومتریوز:
1- علائم بالینی و معاینه
2- لاپاراسکوپی یا لاپاراتومی
3- سونوگرافی،رادیوگرافی و CT اسکن
می باشد.
اما مورد سوم ارزش تشخیصی کمی دارد.
از صمیم قلب آرزو دارم تا هدیه ی کوچولوتون رو از خدای مهربون به زودی زود بگیرید.قبل از هر چیز...
كارشناس مامايي فيروز

سلام کارشناش عزیز

خیلی خیلی ممنون که سریع پاسخ دادید
ایشالا خبر نی نی دار شدنمو اینجا بهتون میدم
برامون دعا کنید

بابت پیام خصوصی هم ممنونم
می بوسمتون
:) :) :) :)

با عرض سلام
من 37 سال دارم و 2 سال است که ازدواج کردم متاسفانه من 20 تیرماه گذشته سقط جنین در اثر ترس را داشتم و 20 مرداد پریود شدم و می دونم که 20 شهریور باید پریود بشوم چون در ماههای گذشته هم در همان روزی که پریود می شدم در ماه بعد دقیقا همان روز پریود می شدم
1- سیکل قاعدگی من 31 روزه است؟
در ضمن از 20 شهریور 3 روز در روزهای 12 و 14 و 16 پریودم نزدیکی داشتم ولی در روزها ترشح خاصی در روزهای تخمکگذاریم (روز 15) نداشتم ولی لکه خیلی خیلی کوچک داشتم و کمی دل درد داشتم در بارداری قبلیم 10 روز قبل از پریودم لکه بینی لانه گزینی داشتم اما این ماه اصلا این لکه بینی را نداشتم در حالی که 5 روز دیگر به موعد پریودم مانده در ضمن اصلا مثل دفعات قبل که یک هفته قبل از پریودم شکمم نفخ می کرد که کمی ورم داشت حالا ندارم و روز 24 پریودم هم کمی ترشح چسبنده داشتم اما فکر نمی کنم مربوط به تخمکگذاری باشد امروز که 27 پریودم هست هیچ علائمی از بارداری یا پریودی ندارم
خواهش می کنم منو راهنمایی کنید آیا از بیبی چک می توانم استفاده کنم با توجه به اینکه تخمگذاری من 15 می باشد امکان استفاده از بیبی چک هست چون شنیدم 10 تا 12 روز بعد از لقاح امکان لانه گذینی هست و ممکن هست که باردار باشم؟
با تشکر فراوان
ارسال پست

بازگشت به “تشخیص زمان تخمک گذاری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 83 مهمان