تخمک گذاری در سیکل بعد از مصرف داروی تقویت تخمک گذاری

با سلام و عرض خسته نباشید. من خرداد مآه امسال یه بارداری پوچ رو تجربه کردم بعد از اون متوجه شدیم که همسرم از نظر تعداد و حرکت اسپرم ضعیف هست . ماه پیش به کلینیک ناباروری رفتیم و برای iui اقدام کردیم. از 3 پریودم روزی 2 تا لتروزل مصرف کردم و 8 و 9 و 10 سیکل روزی دو تا امپول hmg . صبح روز 11 سونو شدم که دو تا فولیکول 10و 8 میل در تخمدان راستم و حدودا 10 تا فولیکول 8 میل و یک دونه 17 میل در تخمدان چپم داشتم و شبش دو تا امپول hcg تزریق کردم و روز 13 سیکل iui انجام شد و متاسفانه بعد از 16 روز پریود شدم. 5 روز پریود بودم و امروز که روز هفتم هستم ترشحاتم دقیقا مثل روزای تخمک گذاریمه(یعنی بی رنگ و کشدار مثل تخم مرغ ) . صبح کیت تخمک گذاری هم استفاده کردم که خط دوم کمرنگ نشون داد. باتوجه به اینکه پریود منظم و 28 روزه دارم امکان داره داروهای ماه قبل باعث جابه جا شدن تخمک گذاری شده باشه؟

Re: تخمک گذاری در سیکل بعد از مصرف داروی تقویت تخمک گذاری

ببخشید عزیزم ،ضمنا تعداد اسپرم همسرم 11 میلیون هست با تحرک 50 درصد و Abnormal morphology % 30، پزشک اورولوژیست بهمون گفت طبیعی اقدام نکنید چون ممکنه دوباره سقط بشه. اما خودم اصلا دوست ندارم با روشهای ازمایشگاهی باردار بشم و این ماه تصمیم گرفتم طبیعی اقدام کنم . نظر شما چیه ؟

سلام
کلا داروهای هورمونی سیکل را تغییر می دهند و طبیعی ست
برای موفقیت iuiبهتر بود بیشتر از یک.فولیکول بالغ می داشتید
و با سونو روز iuiچک میشد
تشخیص با متخصص است اما طبیعی اقدام کردم لزوما اینطور نمی کند!!!!
كارشناس مامايي فيروز

سلام و عرض ادب. کارشناس عزیز شرح مصرف دارو هام رو در پست قبلی نوشتم . یعنی مصرف لتروزل و hcg وhmg برای iui به علت کم بودن اسپرم همسرم کهiui نا موفق بود . بعد از اون که پریود شدم دیگه دارویی مصرف نکردم اما سیکل بعدیم 20 روزه شد (در حالی که همیشه 28 روزه بود )و هفته پیش دوباره پریود شدم و الان که 7 روز از شروع پریودم میگذره دوباره ترشحاتم مثل روزای تخمک گذاریمه .می خواستم بپرسم این بی نظمی در سیکلم با توجه به اینکه بعد از قطع دارو برای دومین بار اتفاق افتاده آیا نیاز به پیگیری داره یا اثر دارو هاست ؟ و آیا میشه تخمک در همین هفت روز که از شروع پریودم میگذره به اندازه کافی رشد کرده باشه و آزاد بشه ؟

سلام کارشناس عزیز. من برای مشکلم به پزشک مراجعه کردم و برام قرص دوفاستون تجویز کرد از روز 14 تا 24 شبی یک عدد. می خواستم بدونم که ایا با این قرص مشکلم حل میشه؟
با توجه به اینکه دوره قبل از تخمک گذاری کوتاه شده و دوره بعد از تخمک گذاریم (لوئتال ) همون 14 روز طول میکشه . لطفا جواب بدید خیلی استرس دارم
ارسال پست

بازگشت به “تشخیص زمان تخمک گذاری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 21 مهمان