Re: اقدام برای بارداری

سلام خانوم دکتر خسته نباشین من3سال ازدواج کردم سال90 چاق بودم و pcoداشتم ولی از سال92چون بشدت کاهش وزن داشتم رفتم سونو دادم گفت کیستات رفع شدن من سیک ماهانه ی منظمی دارم و موهای زاید در صورت ندارم ماه پیش برای ازمایشات قبل بارداری رفتم دکترم من نوشت براس سونو پاپ اسمیر و ازمایش خون ماه پیش یعنی در ماه خرداد23خرداد قاعدگی رخ داد و5تیربه دکتر مراجعه کردم و7تیر رفتم به ازمایش خون و پاپ اسمیر در روز پاپ اسمیر درد داشتم و لکه بنی5روز بعد از پاپ اسمیر یعنی13تیر دچار خونریزی شدم4روز طول کشید و مانند پریود بود چون سونو ی من روز13سیکل بود از دکترم پرسیدم که ای خون ریزی برای قاعدگی هست یا نه که متاسفانه دکترم در المان بود و منشیش به من گفت بله برو. رفتم سونو شرح سونو به صورت زیر بود فولیکول7.5 در تخمدان چپ و بقیه قولیکول ها کمتر از5mmو به تعداد محدود با ارایش محیطی و اندازه ی تخمدان چپ42در16وحجم9.84ccوتخمدان با استروژیه ی افزایش یافته ی مرکزی و اندازه ی اندومتر6 از اندازه ی فولیکول ناراحت شدم و صبح به ی دکتر دیگه مراجعه کردم و دکتر گفت این سونو درست نیست چون خون ریزی قاعدگی نبوده و به خاطر زخم شدن رح به خاطر پاپ اسمیر بوده چون10روز به قاعدگیم مانده بود دکترم برای تنظیم جستیران40برای10 روز تجویز کرد ولی من پریود نشدم دوباره مراجعه کردم و با زدن 3امپول پروژسترون بعد4روز2روز لکه بینی داشتم الان هم پریود هستم دکترم برای تنظیم از روز سوم یاسمین تجویز کرده و گفته روز یوم بیا تا دارو بدم برای حاملگی ایا من بازهم pcoهستم؟اخه خیلی لاغر کردم و پریود منظم دارم ای فولیکول ها ی کوچک به خاطر خون ریزی بی دلیل بود یا واقعا تخمک گذاری ندارم؟خیلی نگرانم تو رو خدا زود جواب بدین

سلام خانوم دکتر خسته نباشین من3سال ازدواج کردم سال90 چاق بودم و pcoداشتم ولی از سال92چون بشدت کاهش وزن داشتم رفتم سونو دادم گفت کیستات رفع شدن من سیکل ماهانه ی منظمی دارم و موهای زاید در صورت ندارم ماه پیش برای ازمایشات قبل بارداری رفتم دکترم من نوشت براس سونو پاپ اسمیر و ازمایش خون ماه پیش یعنی در ماه خرداد23خرداد قاعدگی رخ داد و5تیربه دکتر مراجعه کردم و7تیر رفتم به ازمایش خون و پاپ اسمیر در روز پاپ اسمیر درد داشتم و لکه بینی5روز بعد از پاپ اسمیر یعنی13تیر دچار خونریزی شدم4روز طول کشید و مانند پریود بود چون سونو ی من روز13سیکل بود از دکترم پرسیدم که ای خون ریزی برای قاعدگی هست یا نه که متاسفانه دکترم در المان بود و منشیش به من گفت بله برو. رفتم سونو شرح سونو به صورت زیر بود فولیکول7.5 در تخمدان چپ و بقیه فولیکول ها کمتر از5mmو به تعداد محدود با ارایش محیطی و اندازه ی تخمدان چپ42در16وحجم9.84ccوتخمدان با استروژیه ی افزایش یافته ی مرکزی و اندازه ی اندومتر6 از اندازه ی فولیکول ناراحت شدم و صبح به ی دکتر دیگه مراجعه کردم و دکتر گفت این سونو درست نیست چون خون ریزی قاعدگی نبوده و به خاطر زخم شدن رحم به خاطر پاپ اسمیر بوده چون10روز به قاعدگیم مانده بود دکترم برای تنظیم جستیران40برای10 روز تجویز کرد ولی من پریود نشدم دوباره مراجعه کردم و با زدن 3امپول پروژسترون بعد4روز2روز لکه بینی داشتم الان هم پریود هستم دکترم برای تنظیم از روز سوم یاسمین تجویز کرده و گفته روز سوم بیا تا دارو بدم برای حاملگی ایا من بازهم pcoهستم؟اخه خیلی لاغر کردم و پریود منظم دارم ای فولیکول ها ی کوچک به خاطر خون ریزی بی دلیل بود یا واقعا تخمک گذاری ندارم؟خیلی نگرانم تو رو خدا زود جواب بدین

سلام
من 4 شهریور پریود شدم و الان روز 22 شهریور است و الان 4 روزه که کمر درد شدید به همراه معده درد دارم چند روز پیش تو ماشین هم بوی غدا اومد یکم حالم بد شد. صبحها میزان سوزش معده و کمردرد و پهلو دردم بیشتر است و ضمنا اینم بگم 4 ماه پیش حاملگی خارج رحم داشتم و سقدش کردم و بعد 3 ماه عکس رنگی گرفتم لوله ها سالم و تخمدان نرمال بود و دکتر زنان 40 روز پیش قرص اوابوست داد واسه فعال شدن تخمدان و گفت از این ماه اقدام کنم و منم از 9 شهریور که پاک شدم اقدامم شروع کردم . ضمنا در زمان بعد از نزدیکی اصلا پاهام بالا ندادم و حتی چند دقیقه بعدش میرفتم دستشویی.
سوال اول : آیا با این علایم باردار هستم
سوال دوم : آیا این قرص موجب چند قلوزایی نمیشه
سوال سوم: منکه همش بعد نزدیکی دستشویی میرفتم ممکن اسپرمها کشته شده باشند؟
فاصله پریودی من 30 - 31 روزه است . سوال چهارم : زمان تخمک گذاری من 17-21 هست؟
سوال پنجم: علایم بارداری از چه زمانی نشان داده میشه؟

سلام
عزیزم طبق تجربه : کلا این چنین علائم خیلی کمکی به تشخیص بارداری نمی کنند.
قرصهای محرک تخمک گذاری می توانند موجب دوقلوزایی شوند.
خیر. اسپرمهای سالم که قدرت بالا رفتن دارند، همان ثانیه مسیرشون رو به رحم و به سمت لوله ها می پیمایند.(اما کلاً توصیه می شود 10 دقیقه صبر کنید تا مایع منی حاوی اسپرم مدت زمان بیشتری داخل واژن باشد تا اگر هنوز امکان بالا رفتن سایز اسپرم ها هست، با این روش شانس باروری کمی بالاتر رود)
16 تا 20 ام محتمل تر است
اما اصلاً به این طریق نمی شود قطعی اش کرد
باید یک بار سونو ی وسط سیکل داشته باشید تا دستمان بیاید
كارشناس مامايي فيروز

سلام خسته نباشید
من میخوام ماه دیگه واسه بارداری اقدام کنم ...خواستم ببینم چطور رحممو تقویت کنم ؟...که بارداری سالمی داشته باشم ..من میخواستم پسرداربشم چه توصیه ای میدید واسه رژیم پسردارشدن ....شوهرمن تبش گرمه ..ولی تب من سرده ...شوهرم اصلآ گوشت نمیخوره.لبنیات زیاد میخوره ..ولی من اصلآ لبنیات دلم نمیکشه بخورم ...شما چه توصیه ای میدید؟:-(
قایننه م نوه پسر میخواد ...

سلام خانم دکتر خسته نباشید،امروز جواب عکس رنگی رحمم را گرفتم میخواهم تفسیرشما را بدونم،پس از تزریق ماده حاجب کانال سرویکال و رحم و هر دو لوله از ماده حاجب پرشده است،هر دو لوله فالوپ بزحمت و تحت فشار تزریق از ماده حاجب پر شده ناحیه ایسمیک لوله ها باریک و قسمت دیستال پیچیده است،در post drainage film ماده حاجب لوکالیزه در قسمت فوقانی و سانترال حفره لگن و پیچیدگی لوله ها و کانال سریال و اطراف حفره تخمدانی راست جمع شده و تخلیه و پخش دارو بموقع انجام نگرفته است،خیلی نگرانم،ممنون از وقتی که میذارید

سلام خانم دکتر من تازه عضو شدم یه توضیح نختصر راحب خودم میدم:من ۲۲سالمه نزدیک ۴ساله ازدواج کردم و بعد از اولین اقدام واسه بارداری که باردار نشدم رفتیم دوتامون ازمایشات لازم و دادیم و من هیچ مشکلی نداشتم ولی شوهرم اسپرمش در حد صفر بود البته حرکتش بیشتر صفر بود از اون سال همه حور درمانی انجام دادیم و هر نوع قرصی رو دکترا برای شوهرم تجویز کردن و خورد الان تعداد اسپرمش خوب شده ولی حرکت ندارن تا حالا ۳بار Ivfناموفق داشتیم و یک بارم Iuiولی هر بار ناموفق منم طی این جند سال کیست اوردم البته کیست ریز ک هنوزم فک میکنم هستن ولی دکترمون فقط بهنون عمل ای وی اف رو توصیه میکنه. پریودیه من هم نا منظم شده مثلا ماه پیش ۱۴ برج شدم و این ماه ۱۸برج شدم.ما خیلی دلمون بچه میخواد خانم دکتر این ماه طبیعی اقدام کردیم ببینم میشم باردار یا ن روز هشتم مریضی اقدام کردم و یک شب درمیون تا الان باز تا چند روز دیگه هم یک شب درمیون اقدام میکنیم میخواستم بگم زیر دلم این چند روز دیروز و امروز تیرهای خیلی خفیف میکشه و میره اینا میتونن علائم بارداری باشن یا ن مرسی از راهنماییتون.

ara1371 نوشته شده:سلام خسته نباشید
من میخوام ماه دیگه واسه بارداری اقدام کنم ...خواستم ببینم چطور رحممو تقویت کنم ؟...که بارداری سالمی داشته باشم ..من میخواستم پسرداربشم چه توصیه ای میدید واسه رژیم پسردارشدن ....شوهرمن تبش گرمه ..ولی تب من سرده ...شوهرم اصلآ گوشت نمیخوره.لبنیات زیاد میخوره ..ولی من اصلآ لبنیات دلم نمیکشه بخورم ...شما چه توصیه ای میدید؟:-(
قایننه م نوه پسر میخواد ...
سلام
از آنجایی که تعیین جنسیت به این شکل را موثر نمی دانم توصیه ی خاصی ندارم عزیزم
فقط توصیه های پیش از هر بارداری:
انجام آزمایشات
مصرف اسید فولیک
دوری از ممنوعات
كارشناس مامايي فيروز

mehrdehkordi1779 نوشته شده:سلام خانم دکتر خسته نباشید،امروز جواب عکس رنگی رحمم را گرفتم میخواهم تفسیرشما را بدونم،پس از تزریق ماده حاجب کانال سرویکال و رحم و هر دو لوله از ماده حاجب پرشده است،هر دو لوله فالوپ بزحمت و تحت فشار تزریق از ماده حاجب پر شده ناحیه ایسمیک لوله ها باریک و قسمت دیستال پیچیده است،در post drainage film ماده حاجب لوکالیزه در قسمت فوقانی و سانترال حفره لگن و پیچیدگی لوله ها و کانال سریال و اطراف حفره تخمدانی راست جمع شده و تخلیه و پخش دارو بموقع انجام نگرفته است،خیلی نگرانم،ممنون از وقتی که میذارید
سلام
دوست عزیزم
ماده حاجب پرشده اما هم به زحمت پر شده هم اینکه دیر تخلیه شده
احتمالا گرفتگی یا چسبندگی و ...داشته باشیم
كارشناس مامايي فيروز

Malihe1375 نوشته شده:سلام خانم دکتر من تازه عضو شدم یه توضیح نختصر راحب خودم میدم:من ۲۲سالمه نزدیک ۴ساله ازدواج کردم و بعد از اولین اقدام واسه بارداری که باردار نشدم رفتیم دوتامون ازمایشات لازم و دادیم و من هیچ مشکلی نداشتم ولی شوهرم اسپرمش در حد صفر بود البته حرکتش بیشتر صفر بود از اون سال همه حور درمانی انجام دادیم و هر نوع قرصی رو دکترا برای شوهرم تجویز کردن و خورد الان تعداد اسپرمش خوب شده ولی حرکت ندارن تا حالا ۳بار Ivfناموفق داشتیم و یک بارم Iuiولی هر بار ناموفق منم طی این جند سال کیست اوردم البته کیست ریز ک هنوزم فک میکنم هستن ولی دکترمون فقط بهنون عمل ای وی اف رو توصیه میکنه. پریودیه من هم نا منظم شده مثلا ماه پیش ۱۴ برج شدم و این ماه ۱۸برج شدم.ما خیلی دلمون بچه میخواد خانم دکتر این ماه طبیعی اقدام کردیم ببینم میشم باردار یا ن روز هشتم مریضی اقدام کردم و یک شب درمیون تا الان باز تا چند روز دیگه هم یک شب درمیون اقدام میکنیم میخواستم بگم زیر دلم این چند روز دیروز و امروز تیرهای خیلی خفیف میکشه و میره اینا میتونن علائم بارداری باشن یا ن مرسی از راهنماییتون.
سلام
عزیزم واریکوسل نداشتند؟اگر داشتند جراحی کردند و هنوز سرعت اسپرمها نرمال نشده؟
اگر اینطور است به پیغام خصوصی تون مراجعه کنید عزیزم
كارشناس مامايي فيروز

سلام خسته نباشید میتونید آزمایش ادرار قبل بارداریمو تفسیر کنین ؟
Color...yellow
Appearance...clear
Specific Gravity...1026
Ph....6
Protein..Glucose..ketone.bilirubin.urobilinogen..blood/Hgb..nitrite...mucus..casts...crystals
(Negative)
Yeasts...seen
W.b.c....1-2
R.b.c...0-1
Epithelial cells.. 12-14
Bacteria....moderate few
{Urine{culture& sensitivity
...nogrowthafter24hrs
باتشکر ...
میخوام بدونم اگه بااین وضع واسه بارداری اقدام کنم خطر داره واسه جنین ...من چکاپ خونم همه چیش نرماله....من چون تو روستاهستم رفتن به دکتر واسم سخته ...اگه دارویی هست میشه بهم پیشنهاد کنین اگه عفونتی داشتم
...دکتر درحال حاضربعدازمعاینه گفتن شما ترشح پنیری شکل دارین منم گفتم آره و به من فقط قرص مترونیدازول تجویزکردن چهارروز بعد این چکاپو دادم که جوابش یه ماه طول کشید که اومد تواین مدتی که جوابش بیاد قرص مترونیدازولو تاسه هفته خوردم وتموم شدلازمه چیزی مصرف کنم ؟....من سونوم نرمال بود ...وآزمایش خونمم همین طور فقط میمونه این

سلام
نرمال است (باکتری کمی هم که رویت شده چون گلبول سفیدتون نرمال است ارزشی ندارد و دال بر عفونت نیست)
اپی تلیال دیده شده ممکن است ناشی از عفونت واژینال باشد(نه ادراری)
ترشحات عفونی ندارید عزیزم؟به اصطلاح عامیانه عفونت زنانه؟
كارشناس مامايي فيروز

سلام خسته نباشید من چرا رفتم دکتر .دکتره بعد معاینه گفت عفونت داری ....بله ترشحات من ازنوع پنیری شکله .خارش یاسوزش ندارم ...فقط ترشحات پنیری ...میشه بگید چه چیزی مصرف کنم خوبه ؟قرص شیاف کلوتریمازول
خوبه استفاده کنم ؟....درضمن من تنبلی تخمدان ندارم وسونوم نرمال بوده میخواستم زودتر باردارشم از داروی گیاهی باه زنان استفاده کنم ایرادی نداره ...من دوست دارم بچه اولم دوقلو باشه ...بعد نظرتونم راجبه کلومیفین ولتروزول چیه ؟...میگن تخمدانو تحریک میکنه باعث میشه چند تخمک آزاد کنه ومنجربه چندقلویی بشه ...من اگه روز سوم پریودیم روزی سه تا لتروزول بخورم تاوقتی پریودیم تموم بشه ...خوردنش واسه این چندروزایرادی نداره ؟
بعد میشه ببینین تاریخ پریودی من منظمه یانه؟این تاریخا مال امساله
شروع ------------ پایان
28اردیبهشت--2خرداد
25خرداد-----1تیر
25تیر-------1مرداد
19مرداد-----24مرداد*
30مرداد-----3شهریور*
19شهریور---26شهریور
الآنم 12مهردوباره تازه پریود شدم ....
اون تاریخهایی که ستاره گذاشتم درفاصله ی پنج روز دوبار کامل پریود شدم
1شهریور سونو دادم دکتر گفت همه چیت نرماله اگه دوباره اینطور شدی قرص ال دی بخور ....به نظرتون قرص ال دی بخورم یانه ؟
ببخشید سرتونم درد آوردم بااین همه سوال :-(

اینم سونویی که توی 1شهریور دادم وروزسوم پریودیم بود
Uterus(70*31mm)has normal size,
Anteverted,and normal echogenicity with normal smooth contour
Endometrial thickness is about(4.1mm)and is
homogenous with smooth border
Both ovaries have normal size and echogenicity
No free fluid is seen in posterior cul-de-sac
قفل شده

بازگشت به “اقدام برای بارداری”

چه کسی حاضر است؟