Re: اقدام برای بارداری

داروی درمان قارچ قرصهای فلوکونازول یا کتوکونازول و یا کرم واژینال کلوتریمازول است ولی باید با تجویز پزشک دوزاژ آن مشخص شود

كارشناس مامايي فيروز

سلام خسته نباشید خانوم کارشناس عزیز
من چهارساله جلوگیری طبیعی داشتم الآن دوماهه اقدام کردم
ماه اولم که آدر ماه بود علایم داشتم دل درد تخمدونام دردمیکرد سه روز قبل پریودم کمردردشدید ...دست میزدم روتخمدونام احساس ترکیدن مث حباب حس میکردم ونفخ داشتم ..دوروز قبل پریودیم سه تابی بی چک زدم سه تاشم بعد یه ربع هاله داشتن وهالشون کاملآ واضح بود من این چندوقت حدودشش ماهه دارویی نخوردم جز یدوفولیک ..آمپولم نزدم ..ولی دوروز بعد دقیقآ سرموعد پریود شدم با دل درد وکمردردشدید که اصلآمن هیچوقت زمان پریودی دل درد نداشتم ...روزاول رنگ پریودم به صورت قطره قطره سیاه بود .سیاه وقرمز ...بعد روزدوم وسوم خونریزیم کمتربود ...حالا من بعد پریودم دوباره اقدام کردم الآن پنج روز مونده به موعدم ...آیا اقدام من تواین ماه خطر داره ؟...برای چی بی بی چک هاله انداخته کیستم ندارم ...؟...من دچاربارداری شیمیایی شدم یعنی؟؟؟؟؟؟

سلام. خسته نباشید.
من 31 ساله هستم و دو ماه اقدام به بارداری کردم. سیکل هام بین 24 تا 28 روزه متغیره. آزمایش کامل دادم و هیچ مشکلی هم نداشتم.
ماه قبل روز 12 سیکلم سونو دادم و فولیکول 20 داشتم که با وجود زدن آمپول برای آزاد شدنش باردار نشدم.
این دوره روز نهم سیکل سونوگرافی رفتم گفت دیروز تخمک آزاد شده و گفت سایزش هم 22 بوده و چندتا فولیکول به اندازه mm5 داشتم.
حالا سوالم اینه مگر بعد آزاد شدن تخمک سایزش معلوم میشه که دکتر گفت سایزش 22 بوده؟ و سوال دوم اینکه ممکن این فولیکول های ریز رشد بکنن و تخمک دیگه ای تو همین دوره آزاد بشه؟
ممنون

KarshenaseMamaee نوشته شده:انشالله عزیزم !
امیدوارم همه ی مامانهای منتظر با خبر خوش پست بگذارند...

سلام ...منم امروز تست زدم دوخط افتاد یکیش کمرنگتر بود..باردارم دیگه ؟؟
ولی تو همین سایت خوندم ک درد بارداری مث پریودی هس دوروزه دل درد دارم

ara1371 نوشته شده:آیا بعد اقدام برای بارداری سرموعد پریود بشی بد؟اگه جلو عقب بندازی خوبه؟
سلام نه اصلا
این جمله پایه علمی ندارد
كارشناس مامايي فيروز

yasamin89 نوشته شده:سلام. خسته نباشید.
من 31 ساله هستم و دو ماه اقدام به بارداری کردم. سیکل هام بین 24 تا 28 روزه متغیره. آزمایش کامل دادم و هیچ مشکلی هم نداشتم.
ماه قبل روز 12 سیکلم سونو دادم و فولیکول 20 داشتم که با وجود زدن آمپول برای آزاد شدنش باردار نشدم.
این دوره روز نهم سیکل سونوگرافی رفتم گفت دیروز تخمک آزاد شده و گفت سایزش هم 22 بوده و چندتا فولیکول به اندازه mm5 داشتم.
حالا سوالم اینه مگر بعد آزاد شدن تخمک سایزش معلوم میشه که دکتر گفت سایزش 22 بوده؟ و سوال دوم اینکه ممکن این فولیکول های ریز رشد بکنن و تخمک دیگه ای تو همین دوره آزاد بشه؟
ممنون
سلام نه عزیزم ممکن است بعد از آزاد شدن...
این 5 میلی ها هم: خیر دیگر بهشون امیدی نیست و وجودشان به نفع وجود تنبلی تخمدان است
كارشناس مامايي فيروز

ara1371 نوشته شده:سلام خسته نباشید خانوم کارشناس عزیز
من چهارساله جلوگیری طبیعی داشتم الآن دوماهه اقدام کردم
ماه اولم که آدر ماه بود علایم داشتم دل درد تخمدونام دردمیکرد سه روز قبل پریودم کمردردشدید ...دست میزدم روتخمدونام احساس ترکیدن مث حباب حس میکردم ونفخ داشتم ..دوروز قبل پریودیم سه تابی بی چک زدم سه تاشم بعد یه ربع هاله داشتن وهالشون کاملآ واضح بود من این چندوقت حدودشش ماهه دارویی نخوردم جز یدوفولیک ..آمپولم نزدم ..ولی دوروز بعد دقیقآ سرموعد پریود شدم با دل درد وکمردردشدید که اصلآمن هیچوقت زمان پریودی دل درد نداشتم ...روزاول رنگ پریودم به صورت قطره قطره سیاه بود .سیاه وقرمز ...بعد روزدوم وسوم خونریزیم کمتربود ...حالا من بعد پریودم دوباره اقدام کردم الآن پنج روز مونده به موعدم ...آیا اقدام من تواین ماه خطر داره ؟...برای چی بی بی چک هاله انداخته کیستم ندارم ...؟...من دچاربارداری شیمیایی شدم یعنی؟؟؟؟؟؟
سلام عزیزم
ازنظر علمی این بارداری واقعیت دارد و ...
بی بی چک تون رو این دفعه مارکش رو تغییر بدهید و نشان فرد دیگری هم بدهید که از دیدن خط دوم مطمئن شوید اگر تائید شد به درمانگر حاذقی مراجعه کنید
اقدام این ماهتون هم: خیر هیچ خطری ندارد
كارشناس مامايي فيروز

سلام خانوم کارشناس عزیز خسته نباشید
من طول سیکلام ازبین 24تا 30روز متفاوته
دوماه آخر طول سیکلام 24روزه بود ....و5دی پریودم تموم شد بلافاصله اقدام کردیم تا روز دوازدهم ....من کی باید بی بی چک بزنم ؟تاکی باید صبر کنم ؟الآن 24سیکلم ....

سلام وخسته نباشید
من همیشه پریودهام منظم بوده و30روزه چهارماهه ازدواج کردم وهرچهارماه اقدام داشتم واسه بارداری ازمایش وسونوهم دادم همه چیم عالی بود دکترم گفت ولی نمیشه نمیدونم چرا؟
واینکه دوره سی روزم هرماه دوروز بهش اضاف میشه البته این دوماه اخیراینطورشدم مثلا از بیستم به بیست وسوم تغیرکرده والان هم بیست وپنجم ماهه ونشدم میشه بگین علت این تغیر چیه؟ مربوط له اقدامه ؟
من خیلی دلم میخادبارداربشم سنمم33 ساله

ara1371 نوشته شده:سلام خانوم کارشناس عزیز خسته نباشید
من طول سیکلام ازبین 24تا 30روز متفاوته
دوماه آخر طول سیکلام 24روزه بود ....و5دی پریودم تموم شد بلافاصله اقدام کردیم تا روز دوازدهم ....من کی باید بی بی چک بزنم ؟تاکی باید صبر کنم ؟الآن 24سیکلم ....
سلام
بعد از 3تا 7 روز تاخیر بی بی چک گذارید.
از 25 ام سیکل به بعد تاخیر را محاسبه کنید
كارشناس مامايي فيروز

Mahtaban نوشته شده:سلام وخسته نباشید
من همیشه پریودهام منظم بوده و30روزه چهارماهه ازدواج کردم وهرچهارماه اقدام داشتم واسه بارداری ازمایش وسونوهم دادم همه چیم عالی بود دکترم گفت ولی نمیشه نمیدونم چرا؟
واینکه دوره سی روزم هرماه دوروز بهش اضاف میشه البته این دوماه اخیراینطورشدم مثلا از بیستم به بیست وسوم تغیرکرده والان هم بیست وپنجم ماهه ونشدم میشه بگین علت این تغیر چیه؟ مربوط له اقدامه ؟
من خیلی دلم میخادبارداربشم سنمم33 ساله
سلام عزیزم
تا 6 ماه طبیعی ست و از نظر علمی حتی تا 1 سال فرصت می دهند.
اما طبق تجربه توصیه می کنم اگر بیش از 4 ماه شد، حتما حدود 12-13 سیکل سونو دهید تا از تخمک گذاری تون مطمئن شویم و نیز همسرتون آنالیز اسپرم انجام دهند تا اگر مشکلی هست زودتر شروع به درمان کنید تا زمان را از دست ندهید
كارشناس مامايي فيروز
قفل شده

بازگشت به “اقدام برای بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google [Bot] و 15 مهمان