Re: اقدام برای بارداری

چرا تست ها مثبت شد ولی الان خونریزی دارم اونم بد ۱۰ روز؟خیلی ناراحتم به خصوص ناراحتی همسرمو میبینم

الان تو یه سایتی خوندم هلو خوب نیست باعث سقط میشه من دوساعت پیش رانی خوردم رانی هلو یعنی اون باعثش شده؟

سلام دوست عزیز
با توجه به مثبت شدن بی بی چکها در دو مرحله و تاخیر پریود، شما باردار بوده اید ولی متاسفانه در صورتیکه خونریزی ادامه داشته باشد در حال سقط هستید بهتر است ابتدا یک سونو انجام دهید تا از وضعیت بارداری اطلاع حاصل کنید در صورتیکه سقط صورت نگرفته باشد استراحت نمایید، رابطه جنسی نداشته باشید و به متخصص حاذقی مراجعه نمایید.در ضمن علت سقط به طور دقیق مشخص نیست ولی در اکثر مواقع نقصهای کروموزومی باعث سقط های زیر ۸هفته هستند و یقینا رانی باعث سقط نبوده
كارشناس مامايي فيروز

سلام من امروز ازمایش خون دادم بتام ۳۸۳بود.مسئول ازمایشگاه گفت باردارم.۱۰ روزم ازپریودیم رد شده.رفتم سونو دادم.گفتم مطمینی بارداری ازمایش دادی هیچی دیده نمیشه.تازه گفتن کیستم دارم.همون فولیکولی که در ۱۵ پریودی همین ماه هم گرفته بودم و۱۲ بود.یعنی چی چرا ازمایشم مثبت بوده؟

رحم به ابعاد mm۸۹*۳۸*۵۹با اکوی میومترنرمال درپوزیشن میدلاین رویت گردید.سرویکس طول و نمای نرمال دارد میوم مشاهده نشد.ضخامت دولایه اندومتر ۹.۵میباشد.اکوی اندومتر طبیعی است.junctionمیومتر واندومتر منظم ومشخص است.کاویته خالی بوده،تجمع غیر طبیعی مایع یا یافته انرمال در ان دیده نمیشود.تخمدان سمت چپ با ابعدادmm۳۳*۱۸،باپترن فولیکولار طبیعی مشاهده شد.درتخمدان سمت چپ شواهدی ازکیست،فولیکول غالب و توده سالیو مشهود نیست. تصویر یک کیست باجدار نازک به قطر ۲۹mmدرتخمدان سمت راست رویت میگرددکه در بررسی با کالر داپرجز سالید دارای جریان خون و سپتاسیون در داخل اون رویت نگردید.شواهد فوق مطرح کننده کیست ساده فولیکولار بوده ولی جهت رد سایر تشخیص افتراقی ها سونو گرافی کنترل بعد ازدرمات توصیه می شود.چک BHCGو سونوگرافی کنترل توصیه میشود.مایع ازاد درناحیه لگن دیده نشد

اینم سونو.نمیدونم واقعا چرا اینجور بشه.گفتن دوباره ازمایش بدم. میشه تا نیم ساعت دیگه جوابم بدین خیلی گیج شدم نتم تموم میشه وقتش.خواهش میکنم.

سلام دوست عزیز
برای اینکه مطمئن شوید آیا باردار بوده اید یا نه حتما باید آزمایش Bhcg انجام دهید.احتمال اینکه بیبی چک به صورت کاذب مثبت شده بود وجود دارد ولی در صورتیکه بتا مثبت شود یعنی اینکه باردار هستید و باید با بتا های سریال روند بارداری را چک نمایید
كارشناس مامايي فيروز

کیست ازمایشو مثبت نمیکنه؟بعضی سایتا خوندم بعضی ازکیستا ازمایش مثبت میکنه؟نمیدونم همش میگم باردار نیستم.چون روز ۱۵ پریودی فولیکول ۱۲ داشتم.الان همون شده ۲۹.مایع ازاد در لگنم نداشتم همش میگم باچی حامله شدم پس؟مایع ازاد درلگن چن مدت باقی میمونه تا تو سونو دیده بشه؟و ازمایش بتا رو دوباره به نظرتون چن روز دیگه تکرارکنم؟

ممنون واس راهنمایی هاتون.لکه بینی هایی که دارم به نظرتون خطرناکه یا طبیعی؟خیلی کمن؟اندازه نصف انگشت اشاره وحالت رگه ای خیلی نازک وظریفن.بعضی اوقتم انگار ترشح با خون قاطیه

سلام دوست عزیز
کیستهای ساده داخل تخمدان باعث مثبت شدن آزمایش نمیشود شما هرچه سریعتر باید آزمایش بتا انجام دهید تا مشخص شود باردار بوده اید یانه؟مایع آزاد داخل لگن گاهی اوقات در عفونتها و گاهی اوقات پس از تخمک گذاری دیده میشود.فولیکول شما در صورتیکه به اندازه کافی رشد نکرده و تبدیل به فولیکول غالب نشود در طی سیکل تحلیل رفته و ازبین میرود و ربطی به کیستتان ندارد
كارشناس مامايي فيروز

سلام امروز صبح ازمایش دادم.جوابش ساعت ۵ گرفتم گفتن مراجعه کنم به دکتر زنان.ولی امروز پنشنبس.هرحا میشناسم.تعطیله.بتام ۳۸۳ بودروز شنبه.امروز بتام ۲۴۶هست.بهتون گفته بودم توسنوچیزی نشون ندادجز یه کیست داشتم ۲۹میلیمتری.وازروزشنبه لکه بینی که خیلی کم بود.دوسه روز یه خورده بیشتر شد با تغیرر رنگ.ازقوه ای روشن به قهوه ای خیلی تیره مایل به سیاه.ته واژنمم احساس درد دارم.هرچن ساعت.چرا هنوزخونریزی پیدا نکردم .من حتی نوارنمیزارم چون لکه بینیم کمه.هیچ امیدی به موندن جنین نیست.ایا وقعا سقط شده.۱۵ روزه ازپریودیم ردشده.میشه زودتر جوابمو بدین که میشه کاری کرد.استفاده ازچیزی که باعث موندن جنین شه .ممنونم از پاسخ گویی تون.فقط اگه میشه زود جواب بدین امشب

فقط اینکه ازساعت ۹صبح تا الان لکه بینیم کم شده که شورتمو کثیف نشده.فقط چن تا قطره کوچولو درسرویس مشاهده کردم

سلام دوست عزیز
متاسفانه روند سقط آغاز شده است و با هیچ روشی نمیتوان از سقط جلوگیری نمود شاید بعد ازاین میزان خونریزی بیشتر شود ولی در هر حال شما باید بطور سریال بتا را تکرار نماییدتا میزان آن به صفر برسد و علت اینکه سونو علائمی از بارداری نشان نداده بود احتمالا به دلیل پایین بودن سن حاملگی بوده و اینکه بهتر بود سونو بصورت واژینال انجام میشد
كارشناس مامايي فيروز
قفل شده

بازگشت به “اقدام برای بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 20 مهمان