کیست تخمدان

با سلام خدمت کارشناس عزیز
من یه عکس فرستادم خاستم بگید این سنوگرافی که دکتر واسم نوشته از نوع واژیناله یا عکسه
من زخم رحم داشتم الان دکترم گفت بهم خوب شدی اما چون یکم درد زیر دل دارم برام سنو نوشته اما میترسم سنو واژینال بدم و دوباره زخمم برگرده ایا حتما لازمه این سنو رو بدم
من دوره ام بیست و پنج روزه و تقریبا همیشه منظمه شاید یکی دو روز جا به جا شه
اگه بخام سنو بدم برا کیست بهترین زمانش روز چندم از دوره مه؟
ممنون که وقت میذارید و پاسخ میدید

پیوست ها
P_۲۰۱۵۱۲۲۸_۲۲۵۴۱۳_1_1_1_1.jpg

Re: کیست تخمدان

سلام
دوست عزیزم! سمت چپ عکستون نیافتاده اما اینطور که مشخص است سونو است .
حدودروز 2-3 قاعدگی می توانید سونو دهید.البته تشخیص با درمانگر شماست.
سونوی واژینال با کاور انجام می شود و انتقال عفونت نمی کند.نگران نباشید . پروپ سونو هم لزومآً به خود دهانهی رحم برخورد نمی کند.
كارشناس مامايي فيروز

سلام من عکس کامل گرفتم از صفحه
حالا خاستم بدونم این سنو حتما از نوع واژیناله چون یکی بهم گفت تو سنو اگه واژینال باشه مینویسه کلمه بعد از رحم یعنی واژینال؟
ممنون از اینکه که پاسخ میدید در کمترین زمان
پیوست ها
P_۲۰۱۵۱۲۳۰_۱۸۱۹۲۶_1_1.jpg

با سلام و تشکر فراوان خدمت کارشناس عزیز
من جواب سنوگرافیم رو تو عکس گذاشتم دکترم گفت چیزی نیس یه کیست کوچیکه اما چون چند روز پیش یدفه درد بدی داشتم ولی خود قطع شد و وقتی واسه سنو مثانم پر شد باز درد خیلی بدی زیر شکم و تقریبا تو واژنم گرفت دکترم شک کرد و ازمایش حاملگی نوشت نکنه خارج از رحم باشه چون میگفت نباید این درد داشته باشی جواب ازمایش منفی بود
الان چندتا سوال دارم علت درد های من چیه و اینکه کیست من اندازه اش دقیقا چقدره سی میلیمتر یا سه میلیمتر؟؟
دکتر سنو گفت کیستت خونریزی داشته واسه همین درد داری من این درد چند ماه پیش هم یه بار داشتم الانم تقریبا خیلی وقتا به صورت خفیف درد زیر شکم دارم که بعضی وقتا موقع تخمک گذاری شدیدتر میشه
دکتر برام قرص ال دی تجویز کرد ایا زود خوب میشم
میخاستم چند ماه دیگه برای بارداری اقدام کنم اما الان خیلی نگرانم که مشکلی برام پیش میاد اصلا ممکنه تو حاملگیم تاثیر بذاره
ممنون میشم مثل همیشه با حوصله جواب های دقیق میدید

سلام
3 سانتی متر بوده و بزرگ هم نیست . یعنی اگر زیر این اندازه بود، اصلاً کیست خوانده نمی شد.برای درمانش هم حتی 1 ماه انتظار هم ممکن است مفید باشد اما خوب مصرف ld هم کمک می کند. اقدامتون رو تا زمان بهبود کیست به تعویق بیاندازید. اما نگرانی ندارد
كارشناس مامايي فيروز

نمی شود علت درد را صد درصد بیان کرد اما کیست 3 سانتی فقط جند میل از فولیکولهای بالغ طبیعی ماهانه ی هر زنی، بزرگتر است و درد ممکن است به آن نسبت داده نشود . با این حال تشیخص درد با درمانگر بالینی ست عزیزم
كارشناس مامايي فيروز

با سلام خدمت کارشناس عزیز
من هوگلبین خونم 16 هست و تقریبا میشه گفت غلظت خون بالا دارم ولی از دارو استفاده نکردم الان بخاطر کیست بهم قرص ال دی دادن و وقتی راجع به ال دی تحقیق کردم فهمیدم رو انقعاد خون اثر میذاره و ممکنه خون من لخته بشه من بعضی وقتا دچار سنگینی سر میشه بخاطر غلظت خون الان میترسم با خوردن این قرص مشکل جدی برام پیش بیاد نظر شما چیه ؟
اگر نخورم کیستم از بین میره؟
یا این قرص خیلی برام ضرر نداره خاهش میکنم کمکم کنید خیلی نگرانم

تشخیص با درمانگر شماست اما از آنجا که درصد بالایی از کیست های ساده با همان 1 ماه درمان انتظاری هم از بین می روند، در شرایط شما بهتر است در صورت درمان نشدن پس از 1 ماه دارو مصرف شود. چه بسا برای افرادی که کیست هم ندارند گاهی ماه دوم LD تجویز می شود
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “اقدام برای بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 40 مهمان