Re: اقدام به بارداری

سلام

من یک زایمان زودس و یک سقط در ماه 4 داشتم درحال حاضر فرزندی ندارم برای بارداری اقدام نموده ام و دکتر برایم اسید فولیک 5 تجویز کرده است ولی متاسفانه این قرص باعث کوفتگی و درد بدن بخصوص پاهایم می شود با وجود اینکه خواب کافی دارم ولی باز صبح ها خوابم میاد بطوریکه در محل کار چرت میزنم و بسیار آزار دهنده است آیا معادل خارجی این قرص وجود دارد و یا اگر اسید فولیک 1 درصد بخورم کفایت می کند
خواهش میکنم پاسخ دهید.

fifi7 نوشته شده:مشاور عزيز حق باشماست ولي سنم دارد ميگذره 34سالمه،واين بيشتر بهم استرس ميده
وازاين که نميتونم با اطرافيانم درد دل کنم،احساس تنهاي ميکنم
دقیقا درست می گید عزیزم.این مشکل دوم هم مشکل اکثریت زوج هایی هست که در روند باروری شون تاخیر ایجاد شده...شاید اگر می توانستند درد دل بکنند یا ...تحمل وضعیت بسیار ساده تر می شد.
دوست عزیزم قبل از چیز یک توصیه دارم:
دغدغه های شما الان این نیست که :"بدون علت و با توجه به سالم بودن همه ی فاکتورها نمی دانم چرا بچه دار نمی شویم و ..."
بلکه همزمان از این واهمه دارید که شاید تنگی دهانه ی رحم مطرح باشد و این باعث نازایی شده باشد... شاید مشکل از اسپرمهاست و ... و وقتی به این ها فکر می کنید ناخودآگاه این که پس حتما نتیجه نمی گیریم یا مشکل بزرگ است و ... به ذهنتون خطور می کند و همین مساله ، آزردگی و خستگی مزمن به ارمغان می آورد.
تقاضا دارم به این توصیه عمل کنید عزیزم: پیگیری مشکل شما بسیار ساده است . با یک معاینه ، وسیله ی معاینه توسط درمانگر گذاشته می شود(و با یکی از ابزار های این کار که نامش بوژی ست تنگ بودن غیر طبیعی دهانه ی رحم ارزیابی می شود)در مدتی که اصلاً قابل عرض نیست! همین و تمام.
این کار نمی ارزد به اینکه یکی از دل مشغولی های شما به سادگی حل شود؟!اگر تنگی مطرح بود که لااقل می فهمید صبر کردن عقلانی نیست و در عوض با روش کمکی به سادگی می توانید باردار شوید و تمام.اگر هم نرمال بود که میزان خوشحالی و آسودگی اش بیشتر! در این صورت می توانید خودتون کمک کنید تا همسرتون آزمایش اسپرم دهند. (خودتون پیش تر به آزمایشگاه مراجعه می کنید و ظرف نمونه رو دریافت می کنید. ضمن رابطه با همسرتون(بدون نزدیکی البته)مایع منی که آماده انزال شد، فقط باید همسرتون داخل ظرف نمونه بریزند)بعد هم به سرعت به آزمایشگاه منتقل کنید و 2 ساعت بعد هم نهایتا جوابش آماده است.
باور کنید حتی اگر مشکلی هم باشد لااقل می فهمید و سریع درمانش می کنید. الان به لطف خدا تکنولوژی درمان اینقدر پیشرفته شده که از ناباروری نترسیم. فقط نداستن مشکل است که درد را چند برابر می کند عزیزم.
براتون آروزی کامیابی دارم
كارشناس مامايي فيروز

fifi7 نوشته شده:قبلا به طور سطحي استفاده کردم حساسيتي نديدم
گغته می شود برای درمان موثر است .ابلته قبل این کار از مقالاتی که توصیه های لازم رو دارند(سایتهای معتبر درمانهای سنتی و ...) اطلاعات کسب کنید
كارشناس مامايي فيروز

سلام کارشناس عزيز ،خيلي ممنون،از راهنمايي هاي کامل وجامع شما، من خيلي فکر کردم ديدم
چاره اي نداريم جز اينکه حتما همه ي فاکتورها رو مورد بررسي پزشکي قرار بديم مثل اناليز
اسپرم ومعاينه سرويکس.درضمن من قبلا دو دوره کلوموفين مصرف کردم، که دومين دوره با امپول ازاد
سازي تخمک روز 14بود که نتيجه نداد،البته دور اول مصرف ،کيست اورده بودم،ولي دکترم براي تشخيص
فوليکول وسط سيکل بهم گف بهتره استفاده کنم،که هنگام سونو،دکترم تعجب کرده بود،چون درهردو تخمدان
چندتا فوليکول با سايز خوب داشتم که متاسفانه اون هم جواب نداد،سوال من اينه،که ايا لازم نيست
من ديگه کلوموفين مصرف کنم،با توجه به عوارضش.البته قبلنا هم به طور اتفاقي سونوي رو13فوليکول بالغ بدون کلوموفين داشتم،من ديگه اين قرص رو نخورم اخه خيلي عوارض داره
ارسال پست

بازگشت به “اقدام برای بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 51 مهمان