تاخير در پريود با وجود سونوگرافي نرمال و آز بتاي منفي؟؟؟؟

با سلام خدمت کارشناس عزيز
دوره قاعدگي بنده بين 30 تا 35 روزه هست در ارديبهشت ماه (با تاخير 10 روزه) که به پزشک مراجعه کردم با امپول پروژسترون پريود شدم و در سونو رئز 5 سيکلم فوليکولاي ريز مشاهده شد که يعني pco . و دکتر به من دوفاستون داد براي سه ماه که من فقط يکماه استفاده کردم. و بعدش تنظيم شدم تقريبا و شهريور ماه از روز 4 تا 14 دوره ام قطره ي ويتاگنوس استفاده کردم و همون ماه به موقع پريود شدم و مهرماه هم از روز 2 تا 20 دوره قرص ويتاگنوس استفاده کردم و آخرين پريودم 6 مهر 94 بوده و تا الان پريود نشدم در روز 34 دوره آزمايش خون منفي بوده و همون روز سونو دادم که تخمدانها و رحم نرمال بوده و ضخامت رحم 12 بوده که دکتر سونو گفت چند روز بعد آز خون رو تکرار کن شايد باردار باشي و ديروز که روز 41 دوره ام بودم دوباره از خون دادم که بازم منفي بوده. در ضمن من اينماه از رووز 20 تا الان دماي بدنم رو انمدازه گيري ميکنم و الان 5 روزه که دماي بدنم روي 36.5 ثابت مونده. (معمولا در ايام پريود دماي بدنم 36.2 هست) با اين سابقه اي که گفتم :
1-آيا احتمال بارداري وجود دارد؟
2-ضخامت رحم چند ميليمتر بايد باشه که در صورت عدم بارداري پريود اتفاق ميوفته؟
3-الان ميتونم از قاعده آورهاي طبيعي مثل زيره يا رازيانه استفاده کنم؟
4-شما خوردن داروي ويتاگنوس رو پيشنهاد مي کنيد؟
آخرین ويرايش توسط 1 on sa.r, ويرايش شده در 0.

Re: تاخير در پريود با وجود سونوگرافي نرمال و آز بتاي منفي؟؟؟

با سلام خدمت کارشناس عزيز و تشکر از صبر شما در پاسخگويي به سوالات ما
من ديروز که روز 44 دوره بودم آمپول پروژسترون تزريق کردم
1-چند روزي هست که دماي بدنم رو صبحا ثبت ميکنم و امروز صبح بالا رفته بود حدود 0.5 درجه اين به خاطر آمپول هست درسته؟
2- اينکه ديشب نزديکي داشتيم که من لک صورتي ديدم و فکر ميکردم پريود شده ام اما تا الان هيچ خبري نيست و من سابقه لکه بيني بل پريود رو ندارم اين ميتونه لک لانه گزيني باشه؟؟؟
خيلي ممنون

Re: تاخير در پريود با وجود سونوگرافي نرمال و آز بتاي منفي؟؟؟

hگر سیکلتون 30 روزه بود و الان هم مثلاً 24 سیکل بودید ، این لکه بینی پیش زا قاعدگی محسوب می شد و احتمال لانه گزینی برآن می گذاشتیم.
اما الان با تاخیر رخداده، به واقع اصلاً نمی دانیم که شما کجای سیکل هستید تخمک گذاری دقیقا کی بوده و ...؟
بنابراین بر این لکه بینی همه ی احتمالات را می توان گذاشت: از تبدیل شدن به قاعدگی گرفته تا لک پیش از قاعدگی تا لک در بارداری و...
اگر 1 هفته از آمپول گذشت و قاعدگی رخ نداد آزمایش دهید
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “اقدام برای بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 115 مهمان