قارچ واژن

با سلام خدمت کارشناس
خانمی ۲۷ ساله هستم چند ماهه احساس میکنم دچار قارچ واژن هستم چون چند روز قبل از پریود ترشحات سفید زیادی دارم گاهی اوقات زیر شکمم هم درد میاد الان هم چند روز دچار سوزش واژن شدم بخصوص هنگام نزدیکی بسیار دردناک بود .
احساس میکنم ترشحات موقع تخمک گذاریم هم خیلی کم شده من همیشه موقع تخمک گذاری درد داشتم اما الان مدتیه دیگه اون موقع درد نداره . ایا ممکنه قدرت باروری من کاهش پیدا کرده باشه؟من سه سال ازدواج کردم و از روش کاندوم استفاده میکنم همیشه پریودم منظم بوده،تا یک سال دیگه قصد بارداری ندارم اما نگرانم اون موقع باردار نشم ممکن قارچ و عفونت در اینده مانع بارداری بشه
سال قبل رفتم متخصص زنان برای پاپ اسمیر گفت قارچ داری شیاف کلوتمازول داد اما زیاد تاثیر نداشت
خاستم بدونم بهتره به ماما مراجعه کنم یا متخصص زنان ؟
ایا ازمایش پاپ اسمیر هم لازمه:-؟
چطوری خودم را برای باردار شدن اماده کنم و مطمین بشم مشکل عفونت و قارچ ندارم لطفا راهنماییم کنید
با تشکر

Re: قارچ واژن

سلام
دوست عزیزم! برای درمان عفونت که باید به درمانگر حاذق(خواه ماما یا زنان) مراجعه بفرمائید. اگر هم درمانش کنید که هیچ جای نگرانی برای اثر سوء داشتنش برای قدرت باروری تون ، وجود ندارد. عفونت شدید درمان نشده می تواند منجر به چسبندگی لوله ها شود اما عفونتهای ساده و پیگیری شده مشکلی ندارد و به خصوص قارچ رایج است.
پاپ اسمیر باید تا 3 سال هر سال یکبار و در صورت نرمال بودن هر 3، از آن پس 3 سال یکبار انجام شود.
برای اطمینان از قدرت تخمک گذاری و ... می توانید سونوی رویت اندازه فولیکول رو داشته باشید(حدود 12 سیکل و واژینال)
که اگر خدای ناکرده تنبلی تخمدان و فولیکولهای نابالغ و ... مشاهده شد کمی در اقدام عجله کنید و گرنه آسوده باشید.
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “اقدام برای بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 53 مهمان