بارداری بلافاصله بعد از سقط

با سلام
اول ببخشید جواب پیام منو ندادید.
من بار اول که حامله شدم چهل روزه بود که قلب بچه توی سونو دیده نشد و سقط شد البته مسافرت داشتم. من اگر بعد از یک ماه بعد از سقط اقدام به بارداری بکنم چند درصد ممکنه دوباره این مشکل پیش بیاد؟
آیا با سونوگرافی می شه تشخیص داد که آمادگی برای حاملگی مجدد دارم یا نه؟

سلام
دوست عزیزم درک می کنم که اغلب مادرها دوست دارند زودتر برای بارداری بعدی اقدام کنند اما باور کنید که بدن شما تا 3 ماه آمادگی پذیرفتن بارداری را ندارد و این چیزی نیست که برای تشخیص آن سونوگرافی و ... لازم باشد(این حداقل زمان ممکن است)
از نظر تکرار اون هم این استرسی ست که مادرانی که یکبار تجربه ی سقط داشتند همیشه برای بارداری بعدی خود دارند و البته قابل انتظار هم هست اما خودتون رو نگران نکنید چراکه یکبار سقط چیزی نیست که کم اتفاق یافتد و متاسفانه انگار رایجتر می شود اما معمولاً افراد بارداری بعدی سلامتی دارن و این تا جایی ست که حتی یکبار سقط نیازمند علت یابی هم نیست.
پس با خیال راحت و به موقع اقدام نمائید.
موفق باشید...
كارشناس مامايي فيروز

setayeshnasiri نوشته شده:سلام من چطورباید جواب سوالامودریافت کنم؟ :?:
دوباره سلام به کارشناس عزیزمن تازه با این سایت آشنا شدم وهنوز خوب باآن آشنایی ندارم.ممنوم می شم کمکم کنید تابا نحوه سوال کردن وجواب گرفتن آشنا بشم.باتشکر

Re: بارداری بلافاصله بعد از سقط

سلام
من هفته ى هشتم باردارى به دليل تشكيل نشدن قلب با تجويز دكترم شياف استفاده كردم و سقط شد.
بعد از اون چون به راحتى باردار نميشم جلوگيرى نميكردم دو هفته عقب انداختم و امروز متوجه شدم باردارم خيلي نگرانم مثل باردارى قبلى كمر درد دارم.
ضمن اينكه من دو سال پيش هم يه سقط داشتم
كسي بوده كه بلافاصله بعد از سقط باردار شده باشه و باردارى موفقي بوده باشه؟

سلام
دوست عزیزم از نظر علمی باید رحم آماده شود
اما در هر صورت الان بارداری تون اتفاق افتاده به خدا بسپارید تا هر چه خیر است پیش آید...
نگران هم نباشید من خودم موردی رو سراغ دارم که ...
كارشناس مامايي فيروز

بارداری بعد از سقط

سلام من تو هفته 6 بارداری سقط عمدی داشتم با استفاده از شیاف سونو ک گرفتم در حین سقط یعنی هنگام خونریزی رحمم آمادگی بارداری کامل داشت الان دوهفته از خونریزی سقطم گذشته دوهفته فقط خونریزی داشتم بعدش نزدیکی داشتم با جلو گیری میترسم دوباره باردار شده باشم یعنی امکانش هست؟؟ خیلی میترسم من تو عقدم هنو وسایلم آماده نیست برم خونه خودم

Re: بارداری بعد از سقط

فاطمه دارینی نوشته شده:سلام من تو هفته 6 بارداری سقط عمدی داشتم با استفاده از شیاف سونو ک گرفتم در حین سقط یعنی هنگام خونریزی رحمم آمادگی بارداری کامل داشت الان دوهفته از خونریزی سقطم گذشته دوهفته فقط خونریزی داشتم بعدش نزدیکی داشتم با جلو گیری میترسم دوباره باردار شده باشم یعنی امکانش هست؟؟ خیلی میترسم من تو عقدم هنو وسایلم آماده نیست برم خونه خودم
سلام
به سقط عمدی کمکی نمی شود
كارشناس مامايي فيروز

سلام،من ۵سال ناباروری بی علت داشتم،البته ازمایشات سونو و عکس و،،، رو انجام دادیم سالم بودیم من کم کاری تیرویید دارم ک روزی ی قرص مصرف میکردم،ی مدت ب من قرص و امپول و هم مصرف کردم همه چیز خوب بود ولی بارداری صورت نمیگرفت و طی ی مدت دکتر دیگه ب من دارو نداد گفت امکان ایجاد مشکل میشه،البته بیشتر دلیل ناباروری رو استرس من میدونستن،این اواخر ب دلیل مشغله و البته کنارش بدن سازی ک میرفتم متوجه بارداریم در ۶هفته شده بودم در همین حین من چون۲هفته ای بود ک قرصم روزی ۲تا مصرف میکردم چون ۲هفته قبلش مصرف نکرده بودم و طی ازمایشات تیرویید پرکاری ک خیلی جزیی بود داشتم دکتر زنان بیمارستان ک رفتم ب من گفت قرص رو قطع کنم البته( دکتر خودم نبود)بعد دو هفته ک مجداد برای نگرانیم از بابت وضعیتم رفتم سونو متوجه شدم قلب جنینم ایست کرده اوایل باورش سخت بود ولی دکتر گفت خودش دفع میشه و من با دلی پر درد منتظر سقط بودم ک این بارداری تا هفته ۱۳ ادامه داست تا کلی کار کردم و ،،،، چون هفته ۹ و ۱۰ هم سونو رفته بودم ،بعد سقط از لحاظ روحی داݝون بودم و هستم،دکترم گفت تا دو پریودی اصلا راجع ب بارداری حرف نزن،میخواسم بدونم من اگه زودتر باردار بشم،باز هم همین احتمال وجود داره برام؟؟؟ک باز جنین ب خاطر این کم کاری از بین بره،ی ویدیو از دکتر زنان ک شبکه سه سیما اورده بودن دیدم ک میگفت اونایی ک کم کاری دارن از لحظه ای ک متوجه میشن ی چهارم قرصشون رو افزایش بدن،تا هفته ۸ الی ۱۰ تیرویید بچه تکمیل میشه و دیگه خطر مرگش ب خاطر کم کاری من کمتر میشه،
شرمنده ک خیلی طولانی شد،

سلام دوست عزیز
معلوم نیست که علت عدم رشد جنین و سقط شما به طور صددرصد مربوط به مشکل تیروئید باشد شاید مشکل کروموزومی و عوامل دیگر باعث سقط شده باشد ولی در هر صورت اگر زودتر از دو ماه اقدام به بارداری نمایید باز هم امکان سقط وجود دارد بهتراست همچنان به ورزش ادامه دهید و در مورد دوز مصرفی دارو پیش از بارداری و بعد از آن با متخصص غدد مشورت نمایید
كارشناس مامايي فيروز

سلام وقتتون بخیر
من یه کورتاژ در ۸ هفته بدلیل تشکیل نشدن قلب جنین داشتم و بعداز یکبارپریود شدن مجدد و ناخواسته باردار شدم، قلب جنین در ۷ هفته تشکیل شده بود وهمه چی خوب بود تا ۱۲ هفتگی که لکه های صورتی رنگ دیدم و در سونو مشخص شد قلب جنین ایستاده و در ۸ هفته مونده،باز کورتاژ کردم،دکتر خودم گفتن آزمایش لازم نداری چون سقط مکرر بحساب نمیاد چون نسبت فامیلی با همسرم ندارم و دو فرزند سالم دیگه هم دارم و قبل از این ۲ تا سقط ،سقط و مشکل دیگه ای نداشتم قبلا.
دکتر به من گفتن بعد از ۳ ماه مجدد اقدام کن
متاسفانه خیلی بدبین شدم و از سقط وکورتاژ مجددمیترسم،نظر شما برای زمان بارداری مجدد من چیه واین که بنظر شما چه اقداماتی باید انجام بدم برای تقویت رحم و بدن برای پیشگیری از این چنین مشکلات احتمالی؟
متشکرم از جواب دهی شما🙏🌺
ارسال پست

بازگشت به “اقدام برای بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 22 مهمان