تاخير در پريود و آز منفي

سلام و خسته نباشيد خدمت شما.
من حدود 11 ماهه كه اقدام براي بارداري داشتم و حدود 5 ماه است كه قرص متفورمين و كلوميفن و آمپول هاي hcg , hmg استفاده مي كنم تا حالا سابقه نداشته كه تاخير در پريود داشته باشم و پريودهاي منظم داشتم 26 روزه داشتم كه بعد از اقدام اين دورهها 28 و 30 روزه شد. اما اين ماه بعد از 11 روز و تزريق آمپول پروژسترون پريود شدم. مي خواستم دليلش را بدونم. بتاي خونم هم 5 روز پس از تاخير 2 بود.
در ضمن من رحم ديدلفيس دارم اين مي تونه دليلي براي باردار نشدن باشه؟
تاخير در پريود در بارداري خللي ايجاد نمي كنه؟ ممنون مي شم اگر راهنماييم كنيد.

سلام
دوست عزیز! تشخیص با درمانگر بالینی شماست (پس از بررسی تمامی فاکتورهای ممکن) اما معمولاً پس از تکرار تاخیر در سیکلهای بعدی و مشخص شدن اینکه از استرس وعوامل روحی هم هیچ تاثیری نبره بوده، نیاز به پیگیری ست چراکه نظم سیکل با باروری ارتباط دارد و طولانی شدن سیکلها مطلوب نیست.
البته 2-3 روزی که در سیکلهای ماقبل آخر داشتید طبیعی ست اما این 11 روز تاخیر و نیاز به پروژسترون خیر.
پس از 12ماه اقدام بی نتیجه هم بررسی فاکتورها که اولین آن رد مشکل مردانه است لازم می شود که امیدوارم تا پیش از آن باردار شده باشید.
در پناه خدا
كارشناس مامايي فيروز

سلام كارشناس محترم
ممنون از راهنمايي و توجه به سئوال من.
من همسرم آزمايش دادند و سالم هستند. بالا هم نوشته بودم من رحم ديدلفيس دارم. مي خواستم بدونم چگونه بايد پيگيري كنم. من اين ماه دكتر كلوميفن روزي يك عدد از روز 5 تا 9 و قرص مدروكسي پروژسترون از روز 15 سيكل تا آخر برام نوشتند و با اصرار خودم يك سونوي معلولي نوشتند كه همه چيز نرمال بود.
پزشكم معتقد هستند كه احتمالاً لقاح انجام مي شه ولي رحم براي لانه گزيني خوب عمل نمي كنه مي خواستم نظر شما را هم در اين مورد بدونم.
در ضمن من چون قبل از اقدام به بارداري البته در آزمايشات قبل از بارداري متوجه شدم كه رحم دوشاخ (ديدلفيس) دارم از ماه چهار يا پنج اقدام به بعد تحت نظر پزشك هستم.
به نظر شما كارهاي ديگر هم بايد انجام دهم.
وضعيت رحم من چند درصد در ناباروري من دخيل مي تونه باشه.
ببخشيد كه اينقدر سئوال كردم. ممنون مي شم اگر راهنمايي كنيد.
ارسال پست

بازگشت به “اقدام برای بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 38 مهمان