Re: خانوم کارشناس سوال!!!!؟؟؟؟

سلام وقت بخیر من هفته ۱۸ هستم،دقیقا یک ماه پیش سرکلاژ شدم،دو هفته پیش سونو دادم سرویکس ۲۹ میلی متر بود و گفتن که جفت کمی پایینه.
امروز سونوی انومالی انجام دادم که گفتن جفت کمی بالا اومده و سرویکس ۲۸ میلی متر،حالا با اینکه سرکلاژ شدم این کوتاه شدن یک میل یک میل سرویکس خطری نداره؟
متن سونو به این شرح است:

Single alive fetus is uterus.
Presentation: variable(now breech).
Average gestational age: 18 w ± 3d.
Efw:234 gram
Placental location: posterior and grade I and placental is low lying.(distance between lower margin of placenta and internal cervical os=28mm).
Afi: normal.

سلام خانم کارشناس عزیز من روز ۱۴سیکلم دو تا امپول اچ سی جی ۵۰۰۰خارجی زدم دکترم گفت از ۳۶ ساعت بعد نزدیکی داشته باش ایا دیر نبوده ؟؟واینکه امروز ۲۲سیکلم هست بی بی چک گذاشتم منفی بود به این زودی امکان داره امپول از بدنم خارج شده باشه؟و.یه سوال دیگه بعد از تزریق اچ سی جی هیچ علامتی مثل درد سینه و... نداشتم این یعنی چی؟

سلام
بهار جان! زمان تزریق آمپول را درمانگر با توجه به سایز فولیکول دیده شده در سونو مشخص می کند و بعد از تزریق هم، همین 36 ساعت بعد توصیه درستی برای اقدام شماست.
زمانی که بی بی چک قرار باشد مثبت نشان دهد(به دلیل تزریق این آمپول) برای 2500 واحد 7 روز و برای 5000 واحد تزریق، 10 روز تا 2 هفته نهایتاً می باشد.
كارشناس مامايي فيروز

فولیکول و بارداری

با سلام
من از روز 3 تا 7 سیکلم روزی سه عدد کلومیفن مصرف کردم ودر روز 13 با سونوگرافی واژینال دو فولیکول 23 و26 در تخمدان راست داشتم .1 ساعت بعد دو آمپول hcg تزریق کردم .
پس از 14 روز از تزریق آمپول بی بی چک من مثبت شد .هنوز تست بارداری نداده ام.
چقدر احتمال دارد که من دوقلو باردار شوم؟
آیا مصرف متفورمین در بارداری باید ادامه یابد؟(روزی 2 عدد مصرف می کردم)
سپاسگزارم

سلام خانوم کارشناس من تو هفته 21بارداری هستم موقع که ادار دارم شدیدا شکم پیچة میگیرم و شکمم درد میکن طوری ک حس میکنم دارم پریود میشم اما وقتی رفع ادرار میش خوب میشم و این مسلة هر دفعه تکرار میش خواستم بدونم مورد نگران کننده نیست؟

Re: فولیکول و بارداری

kamand نوشته شده:با سلام
من از روز 3 تا 7 سیکلم روزی سه عدد کلومیفن مصرف کردم ودر روز 13 با سونوگرافی واژینال دو فولیکول 23 و26 در تخمدان راست داشتم .1 ساعت بعد دو آمپول hcg تزریق کردم .
پس از 14 روز از تزریق آمپول بی بی چک من مثبت شد .هنوز تست بارداری نداده ام.
چقدر احتمال دارد که من دوقلو باردار شوم؟
آیا مصرف متفورمین در بارداری باید ادامه یابد؟(روزی 2 عدد مصرف می کردم)
سپاسگزارم
سلام
خیر به تدریج باید قطع شود.
هیچ احتمالی هم برای دوقلویی فعلاً مطرح نمی شود.فعلا بارداری ثابت می شود همین عزیزم.
كارشناس مامايي فيروز

rogi70 نوشته شده:سلام خانوم کارشناس من تو هفته 21بارداری هستم موقع که ادار دارم شدیدا شکم پیچة میگیرم و شکمم درد میکن طوری ک حس میکنم دارم پریود میشم اما وقتی رفع ادرار میش خوب میشم و این مسلة هر دفعه تکرار میش خواستم بدونم مورد نگران کننده نیست؟
سلام
باید مراجعه کنید عزیزم
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “اقدام برای بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 22 مهمان