Re: سلام لطفا کمک

سلام امروز 9 روزه که پری نشدم.راستی وقتی رفته بودم سونو،دکتره میگفت که برا سونو زود اومدی و معلوم نیست که حامله هستی یا نیستی.ولی من تو بارداری قبلی تو 35 روز ساک دیده شد.من باید امیدوار باشم یا نه؟

متیناجان !بله در حول و حوش 5 هفته ساک بارداری حداقل دیده می شود. و در این سنی که الان هستید انتظار داریم که در اگر سونو دهید علائمی از بارداری رویت شود. سوال: شما بعد از 5 روز تاخیر آزمایش دارید؟ یا همه برای پیش از 5 روز بوده؟
كارشناس مامايي فيروز

متینا نوشته شده:باسلام من8 روز از موعد پریودم میگذره.امروز پیش یه دکتر مجرب سونوی واژینال دادم.نتیجه به شرح زیره.میشه برام معنیش کنین و بگین ا این شرایط شانس بارداری دارم یا نه؟
در سونوگرافی لگن ابعاد رحم33*68میلیمتر با حدود و اکوی طبیعی رویت شد.ضخامت اندومتر11میلیمتر است.تخمدان راست33میلیمتر و تخمدان چپ25میلی با حدود و اکوی طبیعی رویت شد.یک عدد سیست با جدار دفرمه به ابعاد 14*12میلی در آندکس سمت راست رویت شد که میتواند بقایای جسم زرد باشد.مایع آزاد در کلدوساک خلفی رویت نگردید.
اینا یعنی چی؟واینکه اون فولیکول 16 که 22 پری داشتم تبدیل به کیست شده؟آخه من حدودا 27پری ترشخات چسبناک داشتم.راستی سونوگرافه میگف ه قیافه تخمدانت میخوره که داره تخمک گذاری میکنه.یعنی چی؟تو رو خدا جوابمو بدین.
دوست عزیزم
کیست ندارید (کیست به بالای 3 سانت گفته می شود)
در واقع 12 در 14 میلی متری که دیده شده هم طبق نظر خود سونولوژیست به بقایا ی جسم زرد محتمل است. (جسم زرد یک توده سلولی موقتی در تخمدان خاتم های بارور است و طبیعی ست )( در واقع از باقی مانده ی سلولهای فولیکولی که پاره شده ایجاد می شود -اگر بارداری رخ داد می ماند و تبدیل به کیسه زرده می شود و موجب تغدیه جنین-تا قبل از تشکیل جفت- اگر لقاح انجام نشد و بارداری در کار نبود، خود هورمونها باعث از بین رفتنش می شوند و مجدد خونریزی سیکل بعد رخ می دهد.)
من حس این رو ندارم که این سونو از تخمک گذاری در حال وقوع خبر دهد بلکه بیشتر از تخمک گذاری که پیشتر اتفاق افتاده خبر می دهد. و به پیش زا قاعدگی بعدی و یا پیش از بارداری شبیه است. البته تشخیص با درمانگر شماست عزیزم.
كارشناس مامايي فيروز

باسلم و ممنون از پاسختون.من امروز بعد از11روز تاخیر پریود شدم.آزمایش خونم رو وقتی یک روز تاخیر افتاد فردای روز تاخیر دادم که منفی شد.اما سونوی اخیرم متعلق به 36 پریودم هست.راستی من دیروز یه بیبی چک زدم که البته از مارکش مطمین نبودم اما منفی شد.بعدش که ناامید شدم وقتی می خواستم برم پیش ماما از پله های مطبش سریع رفتم بالا.بعداز چند ساعت هم دردهای واژنم شروع شد(چند روزی بود که درد واژن نداشتم) و امروز پریود شدم.همش عذاب وجدان دارم که نکنه حامله بودم و اون تکون ها باعث سقطش شده؟خیلی عذاب وجدان دارم

متینا نوشته شده:باسلم و ممنون از پاسختون.من امروز بعد از11روز تاخیر پریود شدم.آزمایش خونم رو وقتی یک روز تاخیر افتاد فردای روز تاخیر دادم که منفی شد.اما سونوی اخیرم متعلق به 36 پریودم هست.راستی من دیروز یه بیبی چک زدم که البته از مارکش مطمین نبودم اما منفی شد.بعدش که ناامید شدم وقتی می خواستم برم پیش ماما از پله های مطبش سریع رفتم بالا.بعداز چند ساعت هم دردهای واژنم شروع شد(چند روزی بود که درد واژن نداشتم) و امروز پریود شدم.همش عذاب وجدان دارم که نکنه حامله بودم و اون تکون ها باعث سقطش شده؟خیلی عذاب وجدان دارم
نه عزیزم اصلاً چنین فکری نکنید. جنینی که قرار بر ماندش باشد اصلاً با چنین حالتهایی تکان نمی خورد!!اگر سیکلهای منظم داشتید و تاخیر کاملاً بی سابقه بوده،شک به بارداری می رفت اگر! که بی بی چک یا آزمایش مثبت در این مدت می داشتید!
بثیه علائم از آنجا که با باقی موارد (غیر از بارداری هم) همپوشانی دارد؛ در تشخیص کمکی نمی کنند.
كارشناس مامايي فيروز

سلام کارشناس عزیز من یه بار پارسال تا35روز تاخیرو داشتم اما دیگه تا امسال بین 26تا29 بودم.بیبی چک روز آخرم هم منفی شد.حالا ممکنه من بارداربوده باشم؟عذاب وجدان گرفتم.آخه خیلی منتظرش بودم.راستی خونریزی این دفعه کمی بیشتر از دفعه های قبله این طبیعیه؟ببخشید یه سوال دیگه هم داشتم و اون اینکه این همه تاخیر بخاطر چی بوده ؟من مشکلی دارم؟

متینا نوشته شده:سلام کارشناس عزیز من یه بار پارسال تا35روز تاخیرو داشتم اما دیگه تا امسال بین 26تا29 بودم.بیبی چک روز آخرم هم منفی شد.حالا ممکنه من بارداربوده باشم؟عذاب وجدان گرفتم.آخه خیلی منتظرش بودم.راستی خونریزی این دفعه کمی بیشتر از دفعه های قبله این طبیعیه؟ببخشید یه سوال دیگه هم داشتم و اون اینکه این همه تاخیر بخاطر چی بوده ؟من مشکلی دارم؟
نه عزیزم مشکلی ندارید. اگر در سیکلهای بعد تکرار شود قابل بررسی ست وگرنه خیر.
بی بی چک منفی هم داشتید بارداری از نظر علمی رد است.
كارشناس مامايي فيروز

باسلام و تشکر ازشما.من دو روز اول خونریزیم شدیدتر از دفعات قبل بود.البته من تقریبا همیشه خونریزی شدید دارم اما این بار شدیدتر بود.من یکشنبه پریود شدم اما روز چهارشنبه و پنج شنبه که4و5پری هست بشدت خونریزیم کم شده طوری که حتی یه پد هم نشده من معمولا 6یا هفت روزه بودم و هیچوقت به این شدت دچار تغییر در خونریزی نبودم چون دو روز اول پری شدیدتر از قبل بود و 4 و5هم خیلی کمتر از دفعات قبل بود.این طبیعیه؟نگرانم.دلیلش چی میتونه باشه؟
ارسال پست

بازگشت به “اقدام برای بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 44 مهمان