سونوگرافی( فوری)

سلام کارشناس عزیز. امروز 13 سیکل من بود و من سونو دادم. متن سونو به شرح زیر است:
رحم به طول 63 میلیمتر سایز و اکوی میومتریال طبیعی دارد. اندومتر به ضخامت 5 میلیمتر و منظم مشهود است. در تخمدان راست یک فولیکول 15 میلیمتری دیده می شود. در تخمدان چپ حداکثر سایز فولیکول 4 میلیمتر است. مقدار کمی مایع آزاد در کلدوساک خلفی مشهود است.
چند تا سوال داشتم.
1- این سایز فولیکول با آمپول آزاد میشه؟ فکر میکنم که سایزش کوچیکه ولی جالب اینه که من هر ماه کیت تخمک گذاریم مثبت میشه!!!! و الان هم مثبت شده!!!! یعنی چی؟؟؟!!
2- مقدار کمی مایع آزاد در کلدوساک خلفی مشهود است!!! یعنی چی؟؟؟!!! مشکلی ایجاد میکنه؟؟؟!!!
3- سایز رحم و اندومتر نرماله؟؟؟
4-من هفته پیش پنی سیلین زدم و آموکسی سیلین مصرف کردم، ممکنه به این دلیل فولیکولم رشد نکرده باشه؟ ماه های قبل دردهای تخمک گذاری رو به شدت احساس میکردم یعنی اون ماه ها هم فولیکول خوبی نداشتم؟!
جواب سونو نگرانم کرده. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید. راستی من معمولا سیکل 28 روزه دارم.
آخرین ويرايش توسط 1 on nasim-irani, ويرايش شده در 0.

http://ghasedakemehr.blogsky.com

Re: سونوگرافی( فوری)

سلام
ممکنه خطایی در کیت بوده باشه ) البته مثبت شدن کیت به معنای رخ داد تخمک گذاری 34 تا 36 ساعت بعد است)
اما با توجه به سونو که معتبر تر است تخمک گذاری شما به همین فولیکول 15 که می تواند 3-4 روز بعد سونو آزاد شود، مربوط باشد نه روزهای پیش از سونو.
مگر اینکه بگیریم که آزاد شده بوده که آنهم نمی توان قطعی گقت مگر ایتکه مثلآً روز 12 سونو انجام می دادید.
بله نرمال هستند.
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “اقدام برای بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Bing [Bot] و 79 مهمان