Re: كارشناس محترم جواب آزمايشمو گرفتم ميشه لطفا جواب بدين؟

sam ira نوشته شده:رحم با شكل طبيعي در خط وسط و مقطع midsagital مشاهده مي شود داراي ابعاد 41*35*76 mm
لايه آندومتر 6ميلي متر در فاز late follicular كه با وضعيت منستروال بيمار مطابقت دارد
پوزيشن رحم antiverted مي باشد
كلدوساك خلفي و قدامي نرمال
تخمدان راست 31*15 و چپ 29*15
يك فوليكول به ابعاد 12 ميلي در تخمدان چپ مشاهده مي شود

من روز دوازدهم سيكلم سونو دادم مي خواستم بدونم با توجه به رشد روزانه فوليكولها و سيكل 28 الي 30 روزه من امكان بالغ شدن تخمك وجود داره و من اين ماه شانس بارداري دارم يا نه؟

اين سونو در روز 14 ابان انجام شده من سوم آبان پري شدم و روزهاي 9-11-13-15-16 آبان اقدام كردم ديروز (16 آبان) يه درد خفيفي زير دلم داشتم امكان داره تخمك گذاري كرده باشم؟
چقدر شانس بارداري دارم و اينكه معمولا تعداد نرمال فوليكولها چندتاست و اينكه من فقط يك فوليكول داشتم با اينكه اين دوره كلوميفن و متفورمين خوردم طبيعيه يا نه؟
عزيزم فوليكول هر روزحدود دو تا سه ميليمتر رشد ميكنه و وقتي اندازه اش به حدود 23ميليمتر حدودا برسه تخمك ازاد ميشه
اگه بخواي حساب كني كه حدود چهار روز بعد تاريخ سونو تخمك گذاري داري حدودا البته به فرض رشد طبيعي فوليكول
تخمك 24 ساعت زنده است و شما بايد روز تخمك گذاري يا قبلش نزديكي داشته باشي
اسپرم تا دو سه روز تو بدنت زنده مي مونه
يكي دو ماه بايد سونو كني تا مشخص شه تخمك گذاريت نرماله يا نه
اگرم نبود جاي هيچ نگراني نداره با داروهاي تحريك تخمك گذاري رفع ميشه
موفق باشي گلم
ضمنا زود نااميد نشو هيچ وقت كسي رو ميشناختم با فوليكول7باردار شده بود
توكل به خدا كن

maryam2662 نوشته شده:ضمنا تو هر ماه بطور طبيعي يك فوليكول رشد ميكنه در مواقه نادر بدون دارو بيشتر از يك فوليكول رشد ميكنه
مرسي مريم جون بابت راهنمائيت
خدايا مرا آن ده كه آن به
http://samyad.blogfa.com/

sam ira نوشته شده:رحم با شكل طبيعي در خط وسط و مقطع midsagital مشاهده مي شود داراي ابعاد 41*35*76 mm
لايه آندومتر 6ميلي متر در فاز late follicular كه با وضعيت منستروال بيمار مطابقت دارد
پوزيشن رحم antiverted مي باشد
كلدوساك خلفي و قدامي نرمال
تخمدان راست 31*15 و چپ 29*15
يك فوليكول به ابعاد 12 ميلي در تخمدان چپ مشاهده مي شود

من روز دوازدهم سيكلم سونو دادم مي خواستم بدونم با توجه به رشد روزانه فوليكولها و سيكل 28 الي 30 روزه من امكان بالغ شدن تخمك وجود داره و من اين ماه شانس بارداري دارم يا نه؟

اين سونو در روز 14 ابان انجام شده من سوم آبان پري شدم و روزهاي 9-11-13-15-16 آبان اقدام كردم ديروز (16 آبان) يه درد خفيفي زير دلم داشتم امكان داره تخمك گذاري كرده باشم؟
چقدر شانس بارداري دارم و اينكه معمولا تعداد نرمال فوليكولها چندتاست و اينكه من فقط يك فوليكول داشتم با اينكه اين دوره كلوميفن و متفورمين خوردم طبيعيه يا نه؟
قسمت بالایی رو در پست دیگرتون پاسخ گذاشتم عزیزم
در مورد ادامه ی سوالتون:
سایز فولیکول 12 برای سیکلهای شما که نهایتاً 30 روزه است و تخمک گذاری از 14 تا 19 ام محتمل است ، پایین است.
اما با توجه به روزی 2-3 میلی متر رشد قابل انتظار، هنوز احتمال این می رود که تا 4-5 روز دیگر به بالای 23 میلی متر برسد و امکان تخمک گذاری هنوز هست.
امکان رخداد تخمک گذاری دو روز بعد از فولیکول 12 نیست.(مگر اینکه اشتباه اندازه گیری شده باشد یا اینکه فولیکول بالغ دیگری وجود داشته و ...)
كارشناس مامايي فيروز

ممنون خانم كارشناس
خودمم همچين اميدي ندارم كه اين ماه بشه
با دكترم صحبت كردم گفت از اين ماه روزي دو تا كلوميفن و دو تا متفورمين بخورم
قبلا يكي كلوميفن و دو تا متفورمين مي خوردم
سونولوژيست همون موقع بهم گفت فوليكولت بدرد نمي خوره؟منظورش چي بود؟آيا آيتم ديگري هم بجز سايز در كيفيت فوليكول نقش داره؟يني ميشه اندازه فوليكول درست باشه ولي بدلايل ديگري تخمكگذاري انجام نشه؟؟
خدايا مرا آن ده كه آن به

سلام سمیرا جان
ناامید نباش اگه خدا بخواد بایک فولیکول هم باردار میشی ولی اگه نشدی هم طوری نیست انشالله ماه بعد حتما یشه
منم با فولیکول های 15و16و22 با آی یو آی نشد ولی کسایی را شنیدم که با فولیکول8 یا حتی 15 باردار شدن فقط باید خدا بخواد امیدت به خدا باشه برای من ونسیم وهمه دوستان هم دعاکن
خدایا از تو معجزه میخواهم
معجزه ای بزرگ در حد خدابودنت
تو خود بهتر میدانی
معجزه ای که اشک شوقم را جاری کند…
نا امید نیستم …فقط دلتنگم…..

f.s نوشته شده:سلام سمیرا جان
ناامید نباش اگه خدا بخواد بایک فولیکول هم باردار میشی ولی اگه نشدی هم طوری نیست انشالله ماه بعد حتما یشه
منم با فولیکول های 15و16و22 با آی یو آی نشد ولی کسایی را شنیدم که با فولیکول8 یا حتی 15 باردار شدن فقط باید خدا بخواد امیدت به خدا باشه برای من ونسیم وهمه دوستان هم دعاکن
سلام عزيزم ممنون
آره فعلا كه جز توكل كاري از دستم بر نمياد
ايشالا خدا به هممون نظر كنه
عزيزم بيا تو كمپين ما بچه مي خوايم
خدايا مرا آن ده كه آن به

f.s نوشته شده:سلام سمیرا جان
فاطمه جونم ممنون که یاد من بودی. منم همیشه برات دعا میکنم عزیزم
http://ghasedakemehr.blogsky.com

سلام كارشناس محترم
توي ششمين ماه اقدام براي بارداري در روز 12 سيكلم كه عموما 29 روزه است سونو دادم كه نتيجه زير بدست اومد
ممنون ميشم نظرتون رو درموردش بدونم :
Uterus has normal size with myometrial echo
mass or subendometrial cyst is not seen
endometrial thickness is 6mm and appropriate to the date
endometrium is homogeneous without mass or cyst
both ovaries have normal size and echo without mass or cysts
Dominant follicle 23*15 mm in thr lt ovary
there is no free fluid in the posterior cul-de-sac
ضمنا من فرداي روز سونو يك آمپول hcg1500 زدم و روز بعدش هم يكي ديگه
خدايا مرا آن ده كه آن به
ارسال پست