سلام كارشناس محترم
خسته نباشيد

ممنون كه سريع جواب داديد
من ديروز رفتم سونو
آندومتر صاف و يكنواخت بود و ضخامت ش هم 5/5 بود
سايز ابعاد رحم هم طبيعي بود
جالب اينجاست كه من ديگه كيستي ندارم هر دو تخمدان اندازه طبيعي بدون كيست
(((يادتونه كه من تو تخمدان سمت چپم يك كيست دو سانتي داشتم تا دو ماه پيش هم بود اما ديروز ديگه نبود)))
بقاياي بارداري هم ديده نشده بود
مايع در كلدوساك ديده نشد

همه چيز طبيعي بود

دكترم ديشب به من دو عدد آمپول estradiol valerate 10mg.ml داد
گفت روزي يك عدد بزن وقتي خونريزي تموم شد 15 شب شبي دو تا مدركوسي پروژسترون بخور من ديشب آمپولو زدم امروز هم خونريزي ندارم قطع شد
گفت استروژن افت كرده بوده
تو سونو هم فوليكولي نبود ....
ديروز 16 پريوديه من بود

كارشناس محترم من به خانوم دكتر گفتم شايد كيستم دفع شده ايشون گفتند كيست دفع نميشه اصلاً ربطي به رحم نداره
اما من خودم احساس كردم كه يك چيزي از سمت چپم ازسمت تخدمان چپم حركت داشت وقتي رفتم خونه ديدم اون لخته كوچيك افتاد خودم فكر ميكنم كيستم دفع شده
و خونريزيم هم بخاطر مايع پر از خون تو كيست بوده
نميودنم والا
حتماً الان داردي ميخنديد كه ما براي خودمون دكتر شديم

در رابطه با آز اسپرم همسرم كه اين آخري دادن
گفت حتماً بايد دكترش عوض شه عجيب كه تو اين 5 ما ه تغييري نكرده
گفت اگه به همين صورت پيش بره و به دارو جواب نده حتي آي يو آي و زيفت هم نميشه كرد
پناه بر خدا
من فكر نميكنم آز اسپر همسرم اونقدر اوضاعش خراب باشه كه ايشون اينو به من بگه
در صورتي دكتر همسرم گفت ما طبيعي باردارميشيم اما زمان ميبره
و همينطور من با يك كارشناس ديگه هم صحبت كردم ايشون هم گفت طبيعي باردار ميشيم اما زمانش مشخص نيست اگه عجله داريد ميتونيد آي يو آي كنيد

نمي دونم هر دكتري يك چيز ميگه اما انقدر ما رو نترسونده بودن اما دكتر خودم ديشب منو از وضعيت همسر م بدجوري ترسوند

نظر شما چيه

ميبوسمتون
منتظرتون هستم
آخرین ويرايش توسط 1 on soheila, ويرايش شده در 0.

سلام
سهیلاجان!
راستش رو بخواهید مساله ای رو که متخصصین مربوط به آن با هم اختلاف نظر دارند نمی شه یک نظر واحد داد. ولی فکر می کنم کار درست این باشه که به متخصص حاذق دیگر مراجعه کنید و لااقل برای یک ویزیت از اینکه الان بدون درمان رها شوید مطمئن شوید.
(البته این بدان معنی نیست که وضعیت همسر مشا حاد باشد؛ خیر! آزمایشات بسیاری از افراد مختلف داشتیم با مشکلات به نسبت بیشتر امما فرد بارور شده است پس از این بابت نگران نباشید به طورکل آزمایش همسر شما مشکل حاد و غیر قابل درمانی رو اصلاً نشان نمی دهد.
آخرین ويرايش توسط 1 on KarshenaseMamaee, ويرايش شده در 0.
كارشناس مامايي فيروز

كارشناس محترم سلام خسته نباشيد
دكترم گفت وقتي خونريزي تموم شد شبي دو تا بخور تا 15 شب
من از امشب كه 18 پريوديم هست بايد بخورم خونريزيم هم قطع شده
از 18 پريودي تا 15 شب ميشه 33 پريودي
مشكلي تو سيكلم بوجود نمياد سيكل من 30 تا 31 رزوست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

خانوم دكتر چرا من اينطوري شدم
گفتم خونريزيم قطع شد اما دوباهر الان خونريزي دارم
اما سرخ نيست به سياهي ميزنه و زياد هم هست

چيكار كنم
دكتر گفت خونريزيت قطع شد مدروكسي پروژسترونو شروع كن
حالا كه رنگش سياه شده ميوتنم مدوركسي بخورم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

نميدونم چيكار كنم

صهیلاجان! صحیح اینه که یه جوری از پزشکتون که تجویز کردند سوال کنید اما همونطور که می دونید اغلب اینطوری ست که مدروکسی پروژسترون رو از روز 15سیکل تا 10 شب باید مصرف کنند که3-6 رو زپس از قطع دارو پریود رخ خواهد داد. البته گاهی این بازه بزرگتر نیز طبیعی تلقی می شود یعنی این که اگر خونریزی 2-10 روز بعد از آخرین دوز هم رخ دهد، طبیعی ست.
ولی خوب در هر درمانی ممکن است هدفی باشد به نظر من از خودشون تلفنی سوال کنید چراکه تازه از زمان قطع دارو چند روی هم طول می کشد تا قاعدگی بعدی رخ دهد و به این شکل سیکل طولانی تر خواهد شد. بازهم تصمیم با درمانگر بالینی شماست.
به خدا می سپارمتون عزیزم
كارشناس مامايي فيروز

سلام كارشناس محترم اميدوارم خوب باشيد
يك چيزي ميگم ممكنه تعجب كنيد
من باردارم
اما جنين ديده نشده
و معلوم نيست
كه هنوز هست يا نه و داشتن تيتر بتا معلوم نيست كه براي بقاياي بارداري هست يا خارج رحمي
اما خودم شاخ دراووردم

من 2 تير ماه پريود شدم
دوباره 1 مرداد پريود شدم
سه روز خونريزي بي نهايت شديد
و 4 و 5 و 6 هم لكه بيني كه 7 ه مپاك پاك
نزديكي فقط روز 7 پريودي و 10 پريودي
تير كشيدن مبهم بين 7 پريودي تا 10 ژريودي در تخمدانها
و يكهو درد شديد و اسپاسم درزير دلم و تخدمانها در 15 پريودي
و با زدن يك آمژول مسكن و بهبود يافتن درد و بعد خارج شدي يك لخته از من و به لكه بيني و از روز شنبه كه 16 پريودي بودم خونريزي سرخ يا سياه اما لخته اي خارج نشد فقط دونه هاي در خونريزي بود تا چهارشنهب خونريزي بود پنجنشهب كم شد جمعه قطع شد دوباهر امروز شروع شد
تا حالا سه بار آزمايش بارداري دادم
چهارشنبه در يك آژمايشگاه دادم بتا بالاي 200 اما تيتر نشده بود
پنجشنبه دوباره تو يك آزمايشگاه ديگه تست دادم بتا تيتر شد 170
و امروز صبح هم تو همون آزمايشگاه دادم كه ببينم چند شده

اگه تست بارداري دادم چون تو سونو يك كيست آندومتر كه خونريزي كرده بود نشون داده شد و همينطور يك كيست درتخدمان سمت چپ و همينطور ديده شدن مايع در تخدمان سمت راست تو سونوي روز چهارشنبه ديده شد 20 پريودي
البته من رزو 16 پريوديرفتم دكتر برام سونو نوشت اما تو سونو هيچ چيز ديده نشد حتي كيستم هم نبود
دكترم دو تاآ»پول استريوال داد كه گفت بعدش قطع ميشه اما نشد
بعد رفتم پيش يك متخخصصديگه هم منو سونوي واژينال كرد وخيلي چيزها بچز بارداري ديد
اما شك كرد گفت حتماً تست بارداري بدم كه فعلا اينطوري
من روز پنجشنبه بي بي چك هم گذاشتم مثبت شد دو تا خط يكي پررنگ يكي كمرنگ

اما معلوم نيست من كه باردار شده بودم
ميگن شادي ماه قبل بود اما من بعيد ميدونم چون پريود شدم

الان هم تحت بررسي هستم
تا ببينم خدا چي ميخواد دو مورد به من گفتند يا خارج رحميه
يا سقط شده وبتا داره مياد پايين
پناه بر خدا

اما نور اميدي بود براي من
شايد سرانجام به ختم باردار باشه
اما خدا رو شكر ميكنم كه من هم تونستم طبيعي بارداربشم
مقع ايبفهمم باردارم كه اصلاً فكرشو نميكردم

در جريان معاينه هام قرارخ واهم داد
ميبوسمتون
موفق باشيد
منتظرم هم باشيد :) :) :wink: :wink:

الان تلفني تيتر بتامو گرفتم رسيده به 72 به نظروتن خطر داره رفع ميشه
دعا كنيد طبيعي مابقي بقايايبارداريو دفع كنم .......
به نظروتن شربت زعفرون با عسل خوبه ؟/
منتظرتونم :oops:

كارشناس محترم سلام

ديروز جواب تيترمو بردم براي دكترم گفت خدا رو شكر خودش داره دفع ميشه گفت برسه به زير 10 ديگه منفي بهم گفتند 3 يا 4 روز ديگه بايد مجددا تست بدم

برام دعا كنيد

اما در تعجبم كه من اين بارداريم براي ماه قبل بوده يا اين ماه اگه براي ماه قبل بوده پس چرا من پريود شدم سر موقع و با خونريزي زياد
و اگه براي اين ماه بوده من فقط در روز 7 و 10 پريودي نزديكي داشتم و 15 پريودي با درد زير دل و دفغ اون لخته و بعدش هم كه يك هفته خونريزي كردم و الان لكه بيني و درزمان اون خونريزي متوجه شدند كه من باردار بودم

پناه بر خدا

سلام
خانومی یهو غافلگیرم کردی :wink:
تشخیص چنین مواردی باید با دقت بسیار بالینی داده بشه و دیگه از حیطه ی بررسی احتمالات تئوری خارجه. پس امیدوارم که تحت نظر پزشک حاذقی باشید و هرچه براتون بهتره انجام بشه. اما چیزی که مشخص است این است که این پایین آمدن و پایدار باقی نماندن بتا در موارد حاملگی های غیر طبیعی به نفع است. حتی داوری گیاهی هم سهیلا جان از درمانگرتان سوال کنید و بعد استفاده کنید.
راستی همانطور که خودتون هم گفتید این بارداری رو به فال نیک بگیرید(به هر حال ممکن بود تا پیش از این چیز دیگری فکر کنید)
كارشناس مامايي فيروز

Re: كمك فوري در مورد مدوركسي پروژسترون

سلام وقتتون بخیر بنده این قرص رو مصرف میکردم به طول شش ماه همسرم هم تحت درمان بودن ولی این ماه با اینکه این قرص رو مصرف کردم ولی پریود نشدم.الان دو روز از زمان پریودم میگذره.به نظرتون امکان داره باردار باشم؟بیبی چک استفاده کردم اما منفی بود ازمایش هم دادم ولی هنوز جوابش اماده نشده

es3012 نوشته شده:سلام وقتتون بخیر بنده این قرص رو مصرف میکردم به طول شش ماه همسرم هم تحت درمان بودن ولی این ماه با اینکه این قرص رو مصرف کردم ولی پریود نشدم.الان دو روز از زمان پریودم میگذره.به نظرتون امکان داره باردار باشم؟بیبی چک استفاده کردم اما منفی بود ازمایش هم دادم ولی هنوز جوابش اماده نشده
سلام
عزیزم آزمایشتون مثبت بود؟
اگر نه پریود شدید؟
كارشناس مامايي فيروز

سلام من این ماهو میخواستم اگه خدا بخواد واسه بارداری اقدام کنم رفتم پیش متخصص زنان تمام ازمایشات وسونوگرافیای لازمو انجام دادم گفتن شماکاملا واسه بارداری بدنتون امادست پریدتونم منظمه میتونین این ماهو اقدام کنین ولی از شب پونزدهم پری شبی دوعدد قرص مدروکسی پروژسترون مصرف کنین الان تو سایتا خوندم که این قرص تقریبا مثل قرص جلوگیری عمل میکنه وه بارداریو متوقف میکنه یه هفته بعد پایان مصرفشم پریود میشی پرسیدم دیگه نمیتونم قطعش کنم چون باعث بهم خوردن سیکل قاعدگی میشه ممکنه زود پریود شم تورو خدا کمکم کنید من چکارکنم
ارسال پست

بازگشت به “اقدام برای بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 23 مهمان