آزمايش اسپرم

با سلام من و شوهرم 8 ماه كه اقدام براي بچه دار شدن كرديم ولي هنوز خدا نخواسته كه بچه دار بشيم اين جواب آزمايش شوهرم هست لطفا بگيد كه آيتم هاش به چه معني هستن و جواب آزمايشرو بگين و اگر مشكلي هست پيش چه دكتري بايد برن باتشكر
volum 3.0
appearance :grayish&opaque
ph: 7.0
viscosity: high
liquifaction: 20
sperm count per ml: 41.1
motility0.5 hour: 80%
wbc: 1-2
rbc: 0-1
ep cell: 0-1
spermatocyte: 2-3
normal morphology: 80%
abnormal:20%
giant head:3-5%
double head: 3-5%
pin head: 3-5%
break tail: 3-5%

با سلام من و شوهرم 8 ماه كه اقدام براي بچه دار شدن كرديم ولي هنوز خدا نخواسته كه بچه دار بشيم اين جواب آزمايش شوهرم هست لطفا بگيد كه آيتم هاش به چه معني هستن و جواب آزمايشرو بگين و اگر مشكلي هست پيش چه دكتري بايد برن باتشكر
volum 3.0
appearance :grayish&opaque
ph: 7.0
viscosity: high
liquifaction: 20
sperm count per ml: 41.1
motility0.5 hour: 80%
wbc: 1-2
rbc: 0-1
ep cell: 0-1
spermatocyte: 2-3
abnormal:20%
giant head:3-5%
double head: 3-5%
pin head: 3-5%
break tail: 3-5%

با سلام خانم دكتر
من پريودهام 30 روزه است به صورت منظم الان 15 روز از پريوديم گذشته و من از شنبه هر شب با شوهرم نزديكي داشته ام امروز از صبح زير دلم خيلي درد ميكنه در ناحيه تخمدانهام و كمي هم در پهلوي سمت چپم درد دارم و دماي بدنم هم كمي بالا رفته البته من هفته پيش معاينه شدم و ترشحات قارچي بدون علائم داشتم كه دكتر برام پماد واژينال و كپسول تجويز كرد كه اونها رو استفاده كردم.مي خوام ببينم به خاطر تخمك گذاريه يا چيز ديگه اي؟ و يه سوال ديگه اينكه با اين آزمايش شوهرم كه كمبود اسپرم داره احتمال بارداري چقدر ميتونه باشه؟
با تشكر از شما :roll:

سلام
دوست عزیز! بهترین زمان انجام این آزمایش بعد ا زگذشت 72 ساعت است که آزمایش شما هم این زمان اجام شده است.
تشخیص دقیق به عهده ی ارولوژیست است و صحیح آن است که معیار کیت آزمایشگاهتون رو هم تایپ می کردید تا در مورد اینکه ذکر کردید که این آزمایش اسپرمهای کمی دارد، معیار کیت را دوباره چک کنیم.
با این حال موارد بالا به اختصار:
حجم مایع منی: 3 میلی لیتر است که (1/5 تا 2 میلی لیتر طبیعی ست) volum 3.0
تعداد اسپرم در میلی لیتر: 41 میلیون----برای اطمینان حتماً واحد ها رو چک کنید. که ایا 10 به توان 6 است ؟ sperm count per ml: 41.1( که بالای 20 میلون طبیعی ست)
تحرک نیم ساعته 80%
motility0.5 hour: 80%(بالای 60% طبیعی ست)
اسپرمهای با فرم طبیعی 80%( که بالای 20% طبیعی ست)
تعداد گلبولهای سفید و قرمز طبیعی ست.و ph: 7.0 نیز قلیایی و طبیعی ست.
موارد بالا نرمال هستند.
دوست عزیزم تاکید می کنم کیت آزمایشگاه هم اهمیت دارد و تشخیص قطعی هم با ارولوژیست است.
در پناه خدا
كارشناس مامايي فيروز

با تشکر از شما که وقت گذاشتین و جواب مرا دادید من مجدد جواب آزمایشگاه رو با کیت آزمایشگاه براتون میزارم اگر مشکلی در آزمایش بود برام بگید با تشکر از شما

sperm count per ml: L 41.1* mil/ml 50-160
که در آخر برگه آزمایشگاه این رو نوشته بود.

comment: * Rechecked .L :LOW
ارسال پست

بازگشت به “اقدام برای بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 22 مهمان