لکه بینی در روز 14 پریودی...؟؟

با سلام خدمت کارشناس محترم
من مشکل تنبلی تخمدان دارم
و برای اولین دفعه ست که روز 14 پریودی لکه بینی قهوه ای رنگ دارم
خیلی نگران شدم و تا امروز 3روز میشه که این لکه بینی رو دارم
ممنون میشم راهنماییم کنید که علتش چی میتونه باشه؟
و همچنین بی صبرانه منتظر جواب سوال قبلی هستم
با تشکر فراوان.

سلام مجدد
امروز لکه بینی تبدیل به پریودی شد همراه کمر درد و تیر کشیدن زیر دل
؟؟؟؟؟؟؟؟؟
واییییی چرا باید اینطوری بشه؟؟؟؟؟؟؟
من دوره پریودی قبل روز سوم آزمایش هورمونی دادم
که ال اچم 31.77 بود
آیا ممکنه که هورمونها به هم ریخته باشه؟؟؟؟؟؟
که دوباره روز 14 پریود شدم
؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
تورو خدا زود جوابمو بدین
ممنوووووون

سلام
سمیرای عزیز
در این زمان از سیکل اگر با لکه بینی مواجه شویم یکی از احتمالات مطرحی لکه بینی مربوط به زمان تخمک گذاری ست و این نشانه ی خوبی ست یعنی که تخمک گذاری رخ داده است.
اما اگر این لکه بینی تبدیل به خونریزی شود و چند روزی هم به طول انجامد این دیگر طبیعی نیست و خونریزی نامنظم مابین سیکل نامیده می شود و نایزمند بررسی ست.
حالت سوم اینکه اگر این خونریزی همانند قاعدگی باشد و در واقع در روز 14 سیکل، پریود رخ داده باشد به خصوص وقتی که با درد غیر عادی یا علائم دیگری همراه باشد حتماً نیازمند بررسی فوری می باشد.
دوست عزیزم! بله امکانش هست که هورمون ها کمی آنرمال شده باشند( البته به طور صحیح باید میزان نرمال کیت آزمایشگاهتون رو باید بدونم که ا زطریق اون و طبق میزان نسبت LHبه FSH در آزمایشتون، میزان اختلال هورمونی در تنبلی تخمدان تا حدودی قابل حدث می شود.)
در عین حال دوست عزیز فراموش نکنید که رخ دادن قاعدگی در این زمان حتماً نیازمند بررسی ست.
در ضمن عزیزم مگر به جز پست هایی که در این عنوان دارید سوال بدون پاسخی جای دیگری دارید؟( تنها پست دیگر شما در عنوان می باشد که همان موقع پاسخ داده شده است)
از نتیجه مطلعم کنید و در پناه خدا
كارشناس مامايي فيروز

سلام
با تشکر فراوان از راهنمایی خوبتون
من ماه پیش بعد 45 روز با آمپول پروژسترون پریود شدم
که مدتش خیلی کم و مقدارش هم کم بود
و درست روز 14 لکه بینی شروع شد و بعد سه روز تبدیل به پریودی شد و برای اولین دفعه بود که همراهش درد شدیدی در وسط کمرم و پهلو داشتم و مقدارش هم زیاد بود
البته یادآوری کنم که ورزش سنگین و نزدیکی داشتم و بعدش لکه بینی شروع شد
میشه دقیقا بگید که یکی از علت هاش چی میتونه باشه؟
چون من تا یه ماه دیگه به دکترم دسترسی ندارم
ماه پیش در روز سوم پریودی آزمایش دادم و نتیجه آزمایش به شرح زیر میباشد:
T.S.H----------------2.1
Prolactin-------------17.2
HBS - Ag-----------------negative
Fasting Blood Sugar------------106
W.B.C-----------6200
R.B.C--------------4.43
Hb------------13.9
Hct--------------39.2
M.C.V(Cell Indices)---------88.5
M.C.H(Cell Indices)-------------31.4
M.C.H.C-----------35.5
Platelet-----------283000
F.S.H--------8.5
L.H------------31.77
و جواب عکس رنگی پیچ در پیچ بودن لوله های رحم و التهاب بود
پست دیگه ای که دارم
مشکلات من........لطفا راهنماییم کنید
که جوابش رو الان خوندم و استفاده کردم تشکر

با تشکر فراوان

سلام
سمیرای عزیز این طور که متوجه شدم شما
1- سیکلی داشتید که 45 روز طول کشیده و پس از آن آمپول پروژسترون تزریق شده که 2 سیکل بعد از آن، 14 روزه شده است!!!
این وضعیت یعنی تاخیر 45 روزه ی پریود اول شما حتی اگر این دو سیکل آخر هم مشکل نداشتید؛ نیازمند بررسی بوده! هرچند که با آمپول پروژسترون پریود شده باشید، باید علت کشف شود. ابتدا باید بدونم که
1- پزشک شما در کنار تزریق آمپول پروژسترون، علت این تاخیر را چه ذکر کردند؟ - اگر هم بار اول نبوده که این اتفاق می افتاده، آیا سونوگرافی یا شواهد دیگری دال بر تخمدان پلی کیستیک یا سایر علل تنبلی تخمدان نداشتید؟
2- آیا قبل از تزریق آمپول تست بارداری دادید تا از این بابت مطمئن شوید؟
اما در مورد آزمایش شما مسلماً تشخیص و درمان باید بالینی صورت بگیرد چراکه این آزمایش با علائم بالینی (بی نظمی قاعدگی و ...) هم همراه شده است پس نیازمند بررسی جدی ست اما به اختصار آزمایش نشان می دهد که
1- هورمونهای تیروئید نرمال هستند. T.S.H
2-پرولاکتین نرمال است. Prolactin
3- قند ناشتای خون شما کمی بالاست و در رنج مرزی ست. ایده آل این است که کمتر از 100 باشد و بین 100 تا 125 محدوده ی مرزی ست.-البته بایست پیش از آزمایش به مدت 12 ساعت ناشتا می بودید- Fasting Blood Sugar
4-فاکتورای خونی شما به ترتیب نظیر گلبول قرمز و مشخصاتش، هموگلوبین، هماتوکریت و پلاکت ها (R.B.C M.C.V M.C.H M.C.H.C Hb Hct Platelet) همگی نرمال هستند . گلبول سفید W.B.Cهم اگر در هر میکرو لیتر(M L) محاسبه شده باشد، نرمال است.
اما هورمون LH در فاز فولیکولار(یعنی هنگامی که آزمایش دادید) باید حدوداً بین 4 تا6 IU/L باشد که در آزمایش شما این عدد 31/77 است.-البته بهتر بود شما معیار آزمایشگاهتون رو می زدید پس اگر از روی آزمایش دیدید که معیار نرمال بودن LH با این رنج متفاوت بود، مطلعم کنید-
FSH نیز هورمون دیگری در رابطه با فعالیت تخمدان و تحریک تخمک گذاری ست که نرمال است اما به علت بالا بودن LH نسبت به FSH ،ایجاد اختلال کرده است.( این وضعیت در موارد تنبلی تخمدان به خصوص در تخمدان پلی کیستیک دیده می شود)
با این اوصاف دوست عزیز روند تشخیص و درمان موقعیت شما باید بالینی صورت بگیرد.
در پناه خدا و با آرزوی سلامتی روز افزون شما دوست عزیز
كارشناس مامايي فيروز

تشکر میکنم که اینقدر با حوصله و کامل توضیح دادید ممنونم
1-علت تاخیر در پریود را دکترم تنبلی تخمدان تشخیص دادن
البته یه مدت بود که پریودی هام منظم و 35 روزه شده بود که متاسفانه 3 دوره نامنظم شد و با آمپول پریود میشدم
دکترم تشخیصی که دادن این بود که چون لوله های رحمم پیچ در پیچ و التهاب دارندر نتیجه باید اول مشکل لوله ها برطرف شوند بعد اقدام های دیگر انجام شود که برای 3 ماه آمپول پنی سیلین و بتامتازون ال آ تجویز کردند در غیر اینصورت هوادهی رحم صورت گیرد
2-نه بدون تست بارداری آمپول را تزریق کردم
معیار آزمایش miu/i بودکه رنج نرمالش 0.8-10.5 بوده(برایL.H)
پس علت بالا بودن همان تنبلی تخمدانه یا علت های دیگری دارد؟
قند خون که ذکر کردید بالاست آیا قرص خاصی برای پایین آوردنش استفاده کنم یا احتیاجی نیست و فقط با رعایت تغذیه نرمال میشود؟
من الان در کنار آمپولها قرص آپومتفورمین مصرف میکنم روزی دوتا
البته از اول اسفند ماه شروع کردم
آیا بهتر نیست که دوزش را ببرم بالا؟مثلا روزی 3 تا؟
اگر همراهش از روز پنجم لتروزول مصرف کنم برای مشکل تنبلی تخمدان اثر گذار است؟
آیا برای تنبلی تخمدان همان مصرف آپومتفورمین کفایت میکند یا درمان دیگری دارد؟؟
بازهم تشکر که اینقدر با صبر و حوصله جواب سوالهایم را میدهید
واقعا ازتون ممنونم
*با آرزوی موفقیت روز افزون برای شما دوست گرامی*

سلام دوباره به شما دوست عزیز

1- بله بالابودن هورمون LH هم یکی از پیامد ها یا علائم کنار تنبلی تخمدان است.
2- متفورمین هم در کل جزو داروهای پایین آورنده ی قند خون است، که در تنبلی تخمدان و تخمدان پلی کیستیک هم به عنوان داروی حساس کننده به انسولین تجویز می شود.
مطالعه ی لینک زیر در مورد علت تجویز متفورمین در تخمدان پلی کیستیک می تواند شما را توجیه کند.
www.mums.ac.ir/ivfcenter/fa/PCOD

3- لتروزول و کلومیفن هم جواب های خوبی به درمان تنبلی تخمدان می دهند اما توصیه به افزایش دوز داروی درمانی شما یا اضافه کردن دارویی دیگر به عهده ی متخصص زنان بالینی شماست
4-میزان اندک بالا بودن قند خون ممکنه دیگر در آزمایشات بعدی شما حتی تکرار هم نشود از طرفی ممکن است ثابت بوده یا ...
بنابر این تصمیم به این امر که شما احتیاج به رژیم غذایی کنترل شده دارید یا خیر به عهده ی درمانگر بالینی شماست.
(به هر حال چیزی که مسلم است با این میزان قند، دارو تجویز نمی شود دوست عزیزم)
در پناه خدا و با آرزوی سلامتی و کامیابی روز افزون شما دوست عزیز
كارشناس مامايي فيروز

تشکر میکم که اینقدر کامل و با حوصله به سوالاتم پاسخ دادید
من مشکل جدیدی که پیدا کردم این است که بعد از این دوره پریودی وسط کمر و پهلوهام خیلی درد دارد واین درد از پهلو شروع شده و تا مقعد کشیده میشود ممنون میشم علتش را بگید
با آرزوی موفقیت برای شما دوست گرامی

سلام
سمیرای عزیز تشخیص درد باید بالینی صورت گیرد و به هیچ وجه طبیعی یا غیر طبیعی بودن آن به شکل تئوری تشخیص داده نمی شود چراکه به عنوان مثال عفونت می تواند موجب دردهای لگنی مبهم شود و از طرفی ممکن است این درد به مسائل زنان مربوط نباشد یعنی یک مشکل مکانیکی در رابطه با مهره های کمر باشد و یا اصلاً یک درد موقتی و خفیف باشد که مثلاً بر اثر بلند کردن بار سنگین موجب چنین اسپاسمی (گرفتگی) شده است.
بنابرین توصیه می کنم اگر این درد در حدی ست ک نیاز به مسکن داشته باشید حتماً مراجعه کنید و علت یابی کنید اما اگر درد خفیف است و یا قطع شده است در صورت تکرار مراجعه نمائید.
در پناه خدا
كارشناس مامايي فيروز

با سلام...من حدود یک سال ونیم پیش بارداری مولار داشتم.حالا بعد از این مدت میخوام اقدام به بارداری کنم.و همه ازمایشهایم خوب است.حتی سونو برای رحم وتخمدان نیز رفتم مشکلی نداشتم.ولی زمانی که پیش یک دکتری رفتم گفت یک عکس رنگی رحم بنداز .در صورتی که دکترهای دیگه زیاد به این موضوع توجه نداشتند.حالا میخواهم بدانم .آیا ضروری هست.و ممکن هست که لوله هایم بسته باشد.چیزی از مول در لوله هایم مانده هست.ممنون میشم راهنمایی کنید

سلام
دوست عزیز!
از آشنایی با شما خوشبختم.
دوست عزیز مسلماً درمانگر بالینی با در نظر گرفتن تمام شواهد و با دانستن نوع حاملگی مول(کامل یا ناقص) و نیز اینکه آیا حاملگی مول ساده بوده است یا به تومور تروفوبلاستیک حاملگی هم تبدیل شده است( و آیا این تومور به جایی انتشار داشته یا خیر) بهترین تشخیص را می تواند برای شما بگذارد.
اما عزیزم از نظر تئوری پیگیری های بعد از حاملگی مول و اقدام به بارداری پس از آن به این صورت می باشد:
و لااقل من در هیج چا به این مساله برخورد نکردم که پس از تمام پیگیری های لازم و بعد از گذشت 1/5 سال و نرمال بودن همه ی موارد، انجام عکس رنگی رحم ضرورت داشته باشد.
بازهم تاکید می کنم بهتر است پزشک حاذقی رو در نظر بگیرید و تحت نظر ایشون اقدامات لازم را(در صورت صاح دیدشان) انجام داده و برای بارداری به ایمد خدا اقدام کنید.
خواستار سلامتی و کامیابی شما دوست عزیز هستم.
در پناه خدا
كارشناس مامايي فيروز

سوالی که ازتون دارم اینه که
در آزمایش پی سی تی که انجام دادم محیط رحمم اسپرم هارو بی حرکت میکرد یعنی سرعتش صفر بود
آیا شستشو با جوش شیرین موثره؟
ودیگه اینکه من رحمم خیلی خشکه و در هنگام نزدیکی خیلی اذیت میشم آیا ژل یا روغنی هست که استفاده کنم
چون شنیدم آب دهان باعث کشتن اسپرم ها میشه
آیا این درسته؟

سلام
دوست عزیزم درد حین نزدیکی حتماً باید بالینی بررسی و درمان شود چراکه علل متفاوتی می توانند موجب آن شوند از جمله:
1- عفونت واژن و یا دهانه ی رحم به خصوص عفونت قارچي تريكومونايي يا كانديديايي
2-كيست هاي واژن
3- عفونت غدد بارتولن ( ليز كننده ی واژن)
4- خشکی واژن(از جمله دلایل و شرایط دیگری که میتواند باعث خشکی واژن شود داروهایی است که فرد مصرف می کند.
5-اندومتریوز، 6-نازک شدن دیواره واژن در اثر یائسگی ، 7- واکنش های حساسیت به مواد کاربردی مانند شتشو دهنده ها ،مواد اسپرم کش و غیره باشد.
درمان با توجه به علت درد ناک بودن مقاربت صورت می گیرد و مثلا در خشکی واژن از ژل های لوبریکانت در یائسگی از هورمون های استروژن می توان استفاده نمود و غیره .
كشيدن سيگار جنبندگي و تحرك اسپرمها را كاهش ميدهد-مصرف الكل از كيفيت و كميت اسپرم ميكاهد-مصرف مواد مخدر شمار و كيفيت اسپرمها را تا 50 درصد كاهش ميدهد- محيطهاي آلوده به مواد سمي - وان آب داغ، جكوزي و سونايي كه بيش از 30 دقيقه بطول انجامد نیز بطور موقت توليد اسپرم را كاهش ميدهد
اما در مورد خاصیت اسپرم کش بودن بزاق لااقل تاکنون تاکتون به تحقیق معتبری که این موضوع را اثبات کند برخورد نکردم، بنابرین مطالب ضد و نقیض در این زمینه ذکر می شود که نظر اکثریت بر این است که بزاق اسپرم کش نیست .
به هر حال در جای دیگری ذکر شده است:"استفاده از لوبریکانت ها ، لوسیون های پوستی و بزاق دهان سبب کاهش حرکت اسپرم می شود و زوجین نباید از آنها استفاده کنند"
در مورد ارتباط جوش شیرین با تحرک اسپرمها متاسفانه تا کنون به مقاله ی معتبری برخورد نکردم.
در پناه خدا
كارشناس مامايي فيروز

از مطالبی که ذکر کردید استفاده کردم و مفید بود

شرمنده اینقدر سوال میپرسم :oops:
من از روز 21 پریودیم ترشح دارم این ممکنه به خاطر تخمک گذاری باشه؟
چون من مشکل تنبلی تخمدان دارم وحدود دو ماه و نیم میشه که آپو متفورمین مصرف میکنم
البته پهلو و زیر دلم هم کمی درد میکنه
اینا که گفتم میتونه علامت تخمک گذاری باشه؟
با تشکر فراوان از شما دوست گرامی
ارسال پست

بازگشت به “اقدام برای بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 20 مهمان