سونو برای بررسی فولیکول

خانوم کارشناس من دیروز رفتم سونو..ضخامت اندومتر 6.9 است.تخمدان راست با ابعاد 68.35وتخمدان راست با ابعاد 61.29 بزرگتر از حد نرمال است.تصویر 5فولیکول با ابعاد 25.25 و22.22و20.19و17.17و16.16در تخمدان راست ودو فولیکول با ابعاد26.25و21.21در تخمدان چپ مشاهده میشود. زیر دلم خیلی تیر میکشه....میترسم اتفاقی برای تخمدان هام بیفته......اخه خیلی بزرگ شده...میشه این ماه بگیره؟

کارشناس محترم زیر دلم به شدت درد میکنه...طوری که وقتی بلند میشم یا میشینم آه میکشم ....لازم نیست معاینه بشم....خواهش میکنم به سوالهایم پاسخ بدین...ممنونم

کارشناس عزیز منم سوال دارم
امروز روز 13 پری رفتم سونو نتیجه به شرح زیز بود
رحم دارای اکوی طبیعیبه به ابعادتقریبی 41*89 میلیمتر.
اثری از ضایعه فضاگیر فوکال مشاهده نشد.
تخمدانها دارای اکو و ابعا طبیعی و حاوی فولیکولهای ریز میباشند
اثری از ضایعه cysticیاsolid مشاهده نشد
ضخامت سه لایه اندومتر7 میلی میباشد
کارشناس عزیز این سونو خوبه یا نه؟ منظور از جمله اخر چیه؟
پرواز را به خاطر بسپار ..................پرنده مردنی است...........

ganari نوشته شده:کارشناس محترم زیر دلم به شدت درد میکنه...طوری که وقتی بلند میشم یا میشینم آه میکشم ....لازم نیست معاینه بشم....خواهش میکنم به سوالهایم پاسخ بدین...ممنونم
سلام
با وضعیت سونوتون باید حتماً مراجعه بالینی داشته باشید .
از محرکهای تخمک گذاری استفاده می کردید؟
كارشناس مامايي فيروز

سلام ممنون از پاسختون...بله...کلومفین از روز 3پری 2تا..تا روز7...امپول اچ ام جی روز 7 8 9 ....وامپول اچ سی جی روز 13....این سونو برای روز 14 بود

این سونو نشان می دهد که داروها از نظر تحریک تخمک گذاری موفق نبوده اند و نیاز به تغییر است. پس به تجویز کننده ی داروهاتون مراجعه مجدد داشته باشید
كارشناس مامايي فيروز

سلام من روز14 دوره رفتم سونو یه فولیکول 13 داشتم باتوجه به اینکه این دوره لتروزل مصرف کرده بودم دکتر گفت اصلا خوب نیست وقراره3پری از lh -fshبدم من که تخمدونام به لتروزل جواب نداده به نظرتون دردوره بعد چی تجویز میکنه ایا داروی قوی تر یا کلا باید قید بچه رو بزنم خواهش میکنم جواب بدین خیلی استرس دارم

ممنون از جوابتون من ایدوره شب سوم1عددکلومیفن خوردم وشب 4و5و6 هر شب دوعدد لتروزل ایا ممکنه به خاطر همین فولیکول 13 میل رشد کرده باشه اگه دکتر بعداز از کلومیفن تجویز خواهد کرد پس چه دلیلی داشت که من 1ماه دیگه تلف کنم چرا دارو نداد ولتروزل مگر از کلومیفن قوی تر نیست وقتی من به لتروزل بدنم جواب نداده اگه کلومیفن بده که فکر کنم هیچ فولی نداشته باشم

نه اصلاً اینطور نیست عزیزم برخی به کلومیفن و برخی به لتروزل جواب می دهند.
ولی چند سیکل پیاپی باید یکی از آن ها باشد نه اینکه رد 1 سیکل ترکیب کنید. اصلآً!
بعد هم با 1 سیکل نمی شه نظر داد که بدن مقاوم بوده با خیر. باید چند سیکل مصرف کنید
كارشناس مامايي فيروز

Re: سونو برای بررسی فولیکول

سلام خدمت کارشناس محترم من روز دوازده پری سونو دادم همه چیز نرماله فقط سه سوال دارم :۱)ضخامت آندمتر زده ۶میلیمتر آیا واسه روز دوازدهم نرماله؟۲)اندازه تخمدان راست۳۱×۲۰ با فولیکول ۸و۱۱میل وتخمدان چپ ۲۷×۱۷میل با فولیکول۵ و۸میل آیا اندازه تخمدانها نرماله وبا وجود اینکه روز دوازده پری سونو دادم اندازه فولیکول برای باروری مناسبه ؟ضمنأ من دوره هام بیست وهشت تا سی روزه میباشن ؛با تشکرپازدسایت خوبتان
ارسال پست

بازگشت به “اقدام برای بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 109 مهمان