saba909 نوشته شده:من 15 شهریور پریود شده بودم باید 15 مهر پریود میشدم که بیبی چک مثبت بود بعدشم آزمایش خون دادم سونو ندادم هنوز میشه تشخیص داد چند هفتمه؟
سلام
صبا جان! بتای شما نرمال بوده خداروشکر.
سن جنین از اولین روز آخرین قاعدگی محسوب می شود.(البته اگر کسی سیکلهای نامنظم داشته باشد این حاسبه برای او نامعتبر است) و سونوی سن پایین بارداری اهمیت پیدا می کند.
اما سن بارداری شما از همین قاعده: از 15 شهریور محاسبه می شود یعنی تا فردا 26 مهرماه 6 هفته می شوید.
دل درد مبهم اندک طبیعی ست اما اگر انقباضات شبه پریود باشد یا به کشاله ران تیر بکشد غیر طبیعی تلقی می شود

كارشناس مامايي فيروز

سلام ممنون از اینکه جواب سوالامو سریع میدین
شرمنده یه سوال دیگه داشتم
اگه دردام شبیه پریودی باشه و روزی دو سه بار تکرار بشه برای جنین مشکلی پیش میاره؟
ضرر داره براش؟
اگه RH من مثبت و RH همسرم منفی باشه مشکلی پیش میاد؟
ممنون از جوابتون
همسرم از شما تشکر می کنه

سلام
خواهش می کنم صباجان!
اگر دردتون که این حالت رو داره شدید بشه حتماً باید به درمانگرتون مراجعه کنید تا با یک سونو از سلامت بارداری اطمینان حاصل کنیم.(البته نداشتن لکه بینی خودش عامل مهم و فاکتور مثبتی ست)
در کل مادر RH مثبت هیچ نگرانی از نظر RHو ... ندارد :P چه همسرش منفی و چه مثبت باشد.
كارشناس مامايي فيروز

سلام کارشناس عزیز
من روز 26 مهر رفتم سونو شکمی که جوابش به شرح زیر بود:
سونوگرافی جنین:
رحم بزرگتر از نرمال حاوی یک عدد ساک حاملگی با جدار منظم است
سن حاملگی بر اساس اندازه گیری G.S=13.5 mm در حدود 5 هفته و چهار روز تخمین زده می شود
Y.S و Embryo دیده نمی شود که مورد انتظار است. سونوگرافی کنترل 5 هفته دیگر از نظر رشد ساک توصیه می شود
تصویر دو ضایعه cystic با اقطار 21-20 میلیمتر در تخمدان راست دیده می شود که مطرح کننده کورپوس لوتئوم سیسیت می باشد

آیا احتمال پوچی وجود داره یا طبیعیه؟
من علائم ویار و حالت تهوع ندارم. اولین روز آخرین پریودم هم 15 شهریور بود نگرام اگه میشه راهنماییم کنید
ممنون

saba909 نوشته شده:سلام کارشناس عزیز
من روز 26 مهر رفتم سونو شکمی که جوابش به شرح زیر بود:
سونوگرافی جنین:
رحم بزرگتر از نرمال حاوی یک عدد ساک حاملگی با جدار منظم است
سن حاملگی بر اساس اندازه گیری G.S=13.5 mm در حدود 5 هفته و چهار روز تخمین زده می شود
Y.S و Embryo دیده نمی شود که مورد انتظار است. سونوگرافی کنترل 5 هفته دیگر از نظر رشد ساک توصیه می شود
تصویر دو ضایعه cystic با اقطار 21-20 میلیمتر در تخمدان راست دیده می شود که مطرح کننده کورپوس لوتئوم سیسیت می باشد

آیا احتمال پوچی وجود داره یا طبیعیه؟
من علائم ویار و حالت تهوع ندارم. اولین روز آخرین پریودم هم 15 شهریور بود نگرام اگه میشه راهنماییم کنید
ممنون
سلام
صبا جان! روزی که سونو دادید با احتساب اولین روز آخرین پریود 6 هفته بوده اید که سن تخمین زده شده سونو بر اساس قطر ساک حاملگی نیز 5 هفته و 4 روز است و در کل از نظر علمی با هم منطبق هستند. کیست کورپوس لوتئوم هم برای بارداری ست و طبیعی ست.
اما انتظار می رود که در این سن بارداری فتال پل(طناب جنینی) و کیسه زرده دیده شود . اما به شخصه موارد زیادی را شاهد بوده ایم که در عین حال که انتظار علمی داشتیم که در سونوی اول شاهد این موارد باشیم اما با سونوی کنترل 1 هفته بعد آنها را رویت کردیم. انشالله که برای شما هم از همین موارد است.
در هر حال سونوی کنترل با اختلاف 1 هفته ضروری ست.
من رو هم مطلع کنید صباجان!
كارشناس مامايي فيروز

سلام کارشناس عزیز میشه بگید آیا بارداری پوچ علایمی داره یا نه؟ من تا الان لکه بینی نداشتم. دوروزه دیگه وقت سونو دارم اگه میشه زود جواب بدید :cry:

سلام کارشناس عزیز
امروز با استرس زیاد رفتم سونو این دفعه جنین و قلبش دیده شد گفت هفت هفته و پنج روزشه
خیلی خوشحال شدم آرزو می کنم همه فیروزه ای ها به زودی زود مامان بشن از زحمات شما هم خیلی خیلی تشکر می کنم
:P :wink:
ارسال پست

بازگشت به “اقدام برای بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 20 مهمان